Keturi Vilniaus restoranai gavo MICHELIN žvaigždes

Birželio 13 dienos vakarą Vilniuje „MICHELIN Guide“ atstovai iškilmingai paskelbė, kad Lietuva nuo šiol turės 4 restoranus, įvertintus viena MICHELIN žvaigžde. Anoniminių „MICHELIN Guide“ ekspertų sudarytame Lietuvos restoranų sąraše atsidūrė 26 vietos, kuriose mėgautis patiekalais ir gėrimais rekomenduoja prestižinis „Michelin“ gidas.

Skaityti daugiau

„Sultiniai”: paminklas 1969-iesiems ir bandelėms

Kuo gali nustebinti plačiai apdainuoti ir tebeapdainuojmi „Sultiniai” - viena iš tų retų, kone vienintelė sostinės užeiga, kuri ir šiandien atrodo kaip nužengusi iš 1969-ųjų, kuomet pravėrė duris? Galvojome, jog išskyrus čia sustingusį laiką – niekuo. Tačiau, pasirodo, „Sultiniai” turi savo stebinančių niuansų.

Skaityti daugiau

Eime pietauti: džiuginantys „Rojaus obuoliai”

2022 metų kovo 1 dieną užeiga „Bistrolita” padėjo tašką savo net 29 metus trukusioje istorijoje – taip tyliai nusileido vienos iš klasikinių sostinės viešojo maitinimo įmonių uždanga. Lukiškių ir Mečetės gatvės sankirtoje įsikūrusią užeigą bene labiausiai mylėjo policijos pareigūnai – per patį dienos pietų įkarštį čia buvo galima išvysti sustojusį ne vieną ir ne kelis policijos ekipažus.

Skaityti daugiau

Šalčiausias sostinės baras: „Ponios ir ponai”

Sausio pradžioje sostinės barų rinkoje debiutavusi nauja užeiga „Ponios ir ponai” patyrusiems barų liūtams įsirėžė kaip drąsus sprendimas keliolika metų nenaudotus viešuosius tualetus Pylimo gatvėje, vadinamajame Malkų skvere, paversti visiškai kitokio pobūdžio erdve.

Skaityti daugiau

„McDonald’s“ nukels lankytojus į „anime“ pasaulį

Siekdamas suteikti lankytojams unikalių naujų potyrių didžiausias restoranų tinklas Lietuvoje šį pavasarį pradės pirmąja savo kampaniją „anime“ tema. Nuo trečiadienio, balandžio 10-osios, magiškai pasikeitę „McDonald‘s“ tinklo restoranai virs „WcDonald‘s“. Lankytojai panirs į užburiantį „anime“ pasaulį, o meniu ribotą laiką papildys specialūs teminiai skoniai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Tablein“ paskelbė geriausius Lietuvos restoranus

Ilgai lauktas šalies gurmanų verdiktas: „Tablein Diners’ Awards 2023“ apdovanojimuose paskelbti geriausiai svečių 2023 metais įvertinti Lietuvos restoranai. Kas tapo lankytojų favoritais? Dvidešimtuke – Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos restoranai, o lyderis pirmosios vietos pozicijos neapleidžia jau trečius metus iš eilės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniečių pamėgtas baras ruošiasi kraustynoms

„Tai ne atsisveikinimas, o pranešimas IKI PASIMATYMO! Paskutinė savaitė, kai dar galime švęsti kartu. Nuo kovo 3 dienos priveriame duris pasigražinimui, lauksime jūsų rudenį!”, - toks pranešimas, paskelbtas vilniečių pamėgto baro „Drops” feisbuke, privertė ne vieną smalsų barų liūtą ir gazelę pakelti antakius: kas gi vyksta Vilniaus gatvėje, kur ir yra įsikūręs baras „Drops”?

Skaityti daugiau

Į Vilniaus plovo lygą triuškinančiai veržiasi ,,Tashkent nr.1”

Tokių dienų, pasižyminčių skaniais ir įperkamais malonumais, pastaruoju metu pasitaiko nedažnai. Įdomiausia, jog kiek daugiau nei prieš metus, lygiai šioje vietoje svaigome nuo ,,Elpitta kebabų” ir rašėme ditirambus. O šiandien ši kebabinė jau tapo istorija – teko prieš kažkiek laiko matyti skelbimą, jog šis verslas parduodamas už 20 tūkst. eurų, gal taip ir nutiko. Faktas tas, kad šiandien čia, vadinamojoje Konstitucijos prospekto pramogų alėjoje, kur pirkėjų pinigus siurbia VCUP, o džentelmenai stambias kupiūras palieka pusnuogių šokėjų išgarsintame ,,Eden Club”, jau tris savaites amžinai išalkusius biurų, parduotuvių, salonų ir savivaldybės darbuotojus vilioja užeiga skambiu pavadinimu ,,Tashkent nr.1”.

Skaityti daugiau

„McDonald’s“ pristato ypatingą naujieną

Atsižvelgdami į augantį susidomėjimą augaline mityba, greito aptarnavimo restoranų tinklas  „McDonald’s“ Lietuvoje pristato naujieną – „McPlant“ su augaliniu paplotėliu. Paragauti naujojo „McPlant“ visuose „McDonald’s“ restoranuose Lietuvoje galima nuo sausio 10 dienos.

Skaityti daugiau

Pirmasis sostinės „McDonald‘s“ atsinaujino

Po rekonstrukcijos duris vėl atvėrė ilgiausiai Lietuvoje veikiantis „McDonald‘s“ restoranas, įsikūręs Vilniaus Stoties rajone. Subtiliai atnaujinta restorano išorė išlaikė autentiškumą, o svarbiausi pokyčiai įgyvendinti viduje. Renovuojant restoraną buvo atnaujinta lankytojų erdvė, pakeista dalis virtuvės įrangos ir įdiegti nauji skaitmeniniai sprendimai.

Skaityti daugiau

Karoliniškės: pagaliau kebabas išteisintas ir čia

Per ilgus klaidžiojimų metus po sostinės kebabines Karoliniškės taip ir liko šiokiam tokiame pavėsyje. Kebabai čia buvo vyniojami nuo neatmenamų laikų, o pagarsėjęs legendinis kioskas šalia buvusios „Saturno” parduotuvės užaugino ne vieną kartą, tačiau vargu ar tai buvo taškai, į kuriuos kviestum svečią sukirsti skaniausią apylinkių kebabą.

Skaityti daugiau

Lazdynai švenčia: „Azerai“ įžengė į rajoną

Lazdynai nebebus tokie, kokie buvo. Taip pompastiškai būtų galima pradėti šį gastroreportažą nuo Arklio papėdės (o jei oficialiai – skulptūros „Rytas“), kur didžiulėje vietinėje „rotušės aikštėje“, viename iš nusibaiginėjančių paviljonų vėl plykstelėjo aistra ir ugnis, skaniai užkvipo. Taip skaniai, jog net galima primiršti vietinius butelaičio mėgėjus, besitrinančius tarp autobusų stotelės ir čionykščio prekybos centro.

Skaityti daugiau

Naujas ukrainiečių restoranas „KYIV“ kviečia į gastronominę kelionę

Vilniaus gastronominį žemėlapį papildė „KYIV“ – modernios ukrainietiškos virtuvės restoranas, įsikūręs pačioje sostinės širdyje, Gedimino pr. 50. Rudeniškai spalvotą ketvirtadienio vakarą į šventinę „KYIV“ įkurtuvių vakarienę rinkosi garbingi svečiai, tarp kurių ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Eime pietauti”: kaip naktipiečius Naujamiestyje atradome

Ilgai laužėme galvą, nuo ko pradėti naują „Eime pietauti”, skirtą skanių dienos pietų paieškai sostinėje, sezoną. Per rugsėjo mėnesį, kuomet pradėjome antrąjį raundą (pirmojo sezono įspūdžius ir reitingą rasite ČIA), aplankėme nemažai sostinės užeigų – ir pakankamai neseniai atvėrusių duris, ir tikrų viešojo maitinimo sektoriaus veteranių, tačiau 2023 m./2024 m. sezoną nusprendėme pradėti nuo Naujamiesčio, Algirdo gatvės ir čia įsikūrusio kinų restoranėlio „Cheng Long”.

Skaityti daugiau

„Local Pub”: ir pabaiga, ir nauja pradžia

Vienam populiaresnių sostinės barų – J. Jasinskio gatvėje įsikūrusiam „Local Pub” iki šeštojo gimtadienio istorinėje vietoje pritrūko visai nedaug. Tačiau šią sukaktį baras jau minės kitoje vietoje – Trakų gatvėje jau kurį laiką veikiančiame bare tokiu pačiu pavadinimu. Istorinis „lokalas” greičiausiai nuguls sostinės barų archyvuose, mat namas pripažintas avariniu, tad bent jau kurį laiką panaši veikla nebus vykdoma.

Skaityti daugiau

Dienos pietūs Vilniuje: finišas pas sezono čempionus Naujininkuose

Štai ir viskas, liko suskaičiuotos valandos, ir 2023-iųjų vasara taps istorija. Tuo pačiu finišuoja ir mūsų pirmasis sostinės dienos pietų reitingas, aprėpiantis 2022 metų rudens-2023 metų vasaros sezonus. Sąrašas gana kuklus, tačiau reikia tikėtis, kad kitas dienos pietų reitingas, startuosiantis jau rugsėjo pirmąją, bus galingesnis.

Skaityti daugiau

Atsinaujino legendinė „Čili Pizza“ Senamiestyje

Vienas didžiausių ir seniausių Lietuvoje restoranų tinklų „Čili Pizza“ šiemet numato investuoti apie 1 mln. eurų ir atnaujinti dalį tinklo restoranų. Tinklas jau užbaigė 500 tūkst. eurų vertės investicijų projektus trijuose restoranuose Vilniuje ir Kaune, iš kurių paskutinis iš esmės atnaujintas, netoli sostinės Rotušės veikiantis restoranas lankytojams duris atvėrė šios savaitės pradžioje.

Skaityti daugiau

Legendinis striptizo klubas atsidūrė mėsainių orbitoje

Tik pabūk vieną kitą mėnesį be klajonių po Senamiestį, ir po ilgesnės pertraukos (vasara vis dėlto) išėjęs „pasiganyti“, matai, kaip keičiasi vietų žemėlapis: štai Pilies gatvėje vienuose languose skelbiama apie netrukus čia atsidarysiančią užeigą „Karštos galvos”, kuri siūlys „dangišką kavą ir skanų maistą”, o už keliasdešimties metrų dar vieni langai „kalba” apie duris netrukus atversiančią šokoladinę. Didžiojoje gatvėje – legendinės „Čili” picerijos atsinaujinimo darbai. Tačiau, ko gero, įdomiausias momentas mūsų laukė Rūdninkų gatvėje.

Skaityti daugiau