Išrinkti „Wolt“ geriausieji

76 tūkst. gyventojų balsai nulėmė „Wolt“ geriausių 2021 metų restoranų apdovanojimų laimėtojus. Lietuviai savo favoritus išsirinko 9 kategorijose. Iš viso apdovanojimuose buvo nominuoti 180 populiariausių bei aukščiausiais reitingais maisto pristatymo programėlėje įvertintų restoranų. Iš jų kompetentinga komisija išrinko 90 finalistų, o tuomet savo žodį tarė gyventojai, surikiavę restoranus ant aukščiausių apdovanojimų laiptelių.

Skaityti daugiau

Geltonasis furgonėlis Ateities gatvėje: Romeo, pica ir minus 20

Geriausia, kas gali nutikti važiuojant burzgiant skrandžiui Ateities gatve – tai pro autobuso ar automobilio langą pamatyti geltoną furgonėlį šalia Mykolo Romerio universiteto. Kas gi jame, tame geltoname furgonėlyje? Malkinė krosnis, picos ir guvus vyrukas, tam tikruose sluoksniuose ir socialiniuose tinkluose žinomas kaip Romeo Fantastico, žingsnis po žingsnio besiveržiantis į pickepių Olimpą.

Skaityti daugiau

Žvėrynas: puta tarp katinų

Pagrindinė Žvėryno transporto ir linksmybių arterija – Kęstučio gatvė – jau kelis mėnesius „švenčia” šios gatvės 55-uoju numeriu pažymėto pastato „sugrįžtuves”. Jei tiksliau – legendinio cokolinio aukšto. Nieko nesupratote? Ką gi, tada aiškiau ir trumpiau – nuo praėjusio rudens čia vėl gali išgirsti šurmuliuojančius žmones, išlenkti bokalą putojančio ir pasinerti į diskusijas.

Skaityti daugiau

Reinkarnacija Pylimo gatvėje: kaip pavytusi smuklė elegantišku bistro virto

Per dvidešimt metų šalia pat Halės turgaus gyvuojanti kavinė ilgus metus gana sėkmingai nešė „puslaukinių devyniasdešimtųjų” vėliavą, tačiau atėjus lemtingo apsisprendimo metui – žūti ar pasukti nauju keliu – pasirinko pastarąjį kelią, ir, panašu, neapsiriko: pavytusi bevardė smuklė, Pylimo gatvės (o ir viso Stoties rajono) čiabuviams geriau žinoma kaip „Jūratės kavinė” virto elegantišku „Turgaus bistro” su ta pačia Jūrate priešakyje.

Skaityti daugiau

Antakalnio picerija: tarp raudonų vėliavų ir Užkalnio raštų

2014-aisiais garsusis to meto (o ir šių laikų) klajoklis po viešojo maitinimo užeigas Andrius Užkalnis susprogdino tikrą bombą, savo tinklaraštyje „Laukinės žąsys” (beje, ar matėte, kuo tapo šis tinklaraštis) paskelbęs apie geriausią picą einamuoju metu (nepamirškime, kalbama apie 2014-uosius metus) Lietuvoje. Ir ji buvo kepama ne kur kitur, o Antakalnyje, Šilo gatvėje.

Skaityti daugiau

„Burger King“ plėtrai pasirinko „Vilnius Outlet“

Šiandien, spalio 22 d. 11 valandą, didžiausiame išparduotuvių prekybos centre visoje Šiaurės Europoje „Vilnius Outlet“ atidaromas jau antrasis Lietuvoje populiaraus greito maisto tinklo „Burger King“ restoranas.

262 kv. m. ploto ir 62 sėdimų vietų restoranas įsikūręs naujausio Vilniaus prekybos centro „Vilnius Outlet“, adresu Vytauto Pociūno g. 08, 3-iame aukšte, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Čeburekai on Tour (2 dalis): Stoties rajono šventovė

Prieš kelias dienas prekybos centre „Moki-Veži” įvyko kažkas nenumatyto - po ilgos ilgos pertraukos vėl prisiminiau čebureko iš karštų bandelių vitrinos (kiek teko matyti, visada tuos karštų bandelių taškus globoja tetos) skonį. Kišenė palengvėjo 1,7 euro, o skrandžio įspūdžiai deja, liko tokie, kaip prieš dvidešimt metų, kuomet tekdavo kartais pastverti čebureką iš Spaudos rūmų foje stovinčios tetos. Gaila tik, kad atmintyje neužsifiksavo, kiek tada kainavo čeburekas. Vieną litą?

Skaityti daugiau

Atmosferos beieškant: Fabijoniškių kebabas šešiolikaukščio papėdėje

Iš tiesų nežinia, kada šis Fabijoniškių kioskelis būtų atsiradęs mūsų klajonių po Vilniaus kebabines sąraše, bet jau bešokant į 53-io maršruto autobusą, tarsi kas sustabdė – galbūt sąžinės balsas, prabilęs: ei, senokai nesidalinai įspūdžiais iš Vilniaus kebabinių (nors vos prieš kelias dienas, kėblindamas į „Loftas Fest”, nemenkai žinomame „Yala Yala Bistro” smagiai sudorojau kebabą, puikiai žinodamas, kad „Elfa” teritorijoje manęs lauks kiek neadekvačiai perkainuotas gatvės maistas).

Skaityti daugiau

Permainos čiuptelėjo barą „3 staliukai ir telikas”

Vasaros pabaiga atneša dar vienas permainas į sostinės barų žemėlapį. Šį kartą pokyčių vėjas įsisuko į legendinį alternatyvaus stiliaus bariuką „3 staliukai ir telikas”, įsikūrusį Pamėkalnio gatvėje, visai netoli šiomis dienomis garsiai aptariamo Petro Cvirkos paminklo ir skvero.

Skaityti daugiau

Sostinės restoranuose - istorinės virtuvės patiekalai

Vilnius nuo seno turėjo galimybę būti tuo Lietuvos miestu, kurio gyventojai pirmieji susipažindavo su pasaulio virtuvių skoniais ir madomis. Greta tradicinių lietuviškų patiekalų į vilnietiškas receptų knygas nuguldavo patiekalai iš valdovų dvarų, kurių virtuvėse sukosi virėjai iš užsienio, į Vilnių vedė pirklių keliai, o greta vieni kitų čia klostėsi krikščionių pasninkų, judėjų „kosher“ ir musulmonų Ramadano tradicijos.

Skaityti daugiau

Santariškės: kaip tylios tetos vietinį kebabą ragavome

Kai išgriuvau iš autobuso Santariškėse, pirmas dalykas, kuris mane pasitiko, tai buvo dvigubas kebabo smūgis – ugninis užrašas „Kebabai” ir švieslentėje mirkčiojantis tas pats žodis ant vieno iš naujųjų metalinių kioskų, atrodančių kur kas mieliau nei jų pirmtakai iš 90-ųjų.

Skaityti daugiau

Karoliniškių gaiva: putotas muziejus tarp daugiabučių

Ar įmanoma sukurpti nedidelį stebuklą Dievo užkampyje (t.y. nuošaliame Karoliniškių kampelyje netoli nuskurdusios „Vaivorykštės” ir Pasakų parko), buvusios snarglinės (nelabai geros reputacijos alaus baro)? Pasirodo, įmanoma. Dar didesnis stebuklas, kad šiam stebuklui – jau septyneri metai, ir jis neša savo putotą vėliavą per visas negandas ir pandemijas.

Skaityti daugiau

„Lagamino” likimas pakibo ant plauko

Dar vieno sostinės restoranėlio likimas pakibo ant plauko – jau kurį laiką Bokšto gatvėje įsikūrusi užeiga „Lagaminas” yra užvėrusi duris ir, kaip liūdnai juokauja restoranėlio vadovė Agnė Mikelionytė, patikėjusi restoranėlio likimą „Dievui į rankas”.

Skaityti daugiau

Užkalnio linkėjimai išsipildė: duris užvėrė „Pamella”

Prie P. Cvirkos paminklo pastatyti rožiniai staliukai taip ir nesulaukė savo apgulties valandos. Ir ne dėlto, jog visai neseniai P. Cvirkos paminklo papėdėje įsikūrė žydiško gatvės maisto kioskas – sostinės progresyvaus jaunimo pamėgtas baras-restoranas-šokių aikštelė „Pamella”, Islandijos ir Pylimo gatvių sankirtoje praeivių žvilgsnius traukusi savo rožiniu įvaizdžiu, užvėrė duris – jai ir priklausė rožiniai suolai ir stalai.

Skaityti daugiau

Gatvės maisto viltis Vilkpėdėje: Azija atkeliavo į Krasnūchą

Krasnūcha, brutalioji Vilkpėdės Savanorių prospekto dalis, pamažu, bet užtikrintai keičia savo įvaizdį. Kadaise čia sunkiai buvo galima įsivaizduoti kokią nors kitą užeigą nei apskurdusį „Panerį” ar proletariato pamėgtą „Dereviašką”. Bet laikai – nori to a nenori – keičiasi, ir štai, Krasnūchoje jau kurį laiką gali sukirsti neblogą picą Nicholsonų maisto imperijai priklausančioje „Brooklyn Brothers” ar už kelių šimtų metrų įsikūrusioje „Jungle Pizza”.

Skaityti daugiau

P. Cvirkos skvere atsidaro žydiško gatvės maisto kavinė „CVI in the park“

Autentiškas Izraelio gatvės maistas bei kosmopolitiška kultūra – tai, kuo nuo liepos 2 dienos kvies pasimėgauti Vilniuje, Petro Cvirkos skvere vasaros sezoną pradedanti izraelietiško gatvės maisto kavinė „CVI in the park“. Pagal ypatingą receptą paruoštą humusą, anyžines morkas, vištienos „Shawarmą“ bei kitus tradicinius ingredientus, valgomus su pita, čia bus galima susikomplektuoti pagal individualų skonį.  

Skaityti daugiau

Vilniečių pamėgtas itališko maisto restoranas įsikūrė naujoje vietoje

Jau dešimtmetį Lietuvoje veikiantis itališko maisto restoranas „Vapiano“ šią vasarą pasitiko su pokyčiais – Apeninų pusiasaliui būdingos virtuvės gerbėjai nuo šiol kviečiami į naują erdvę prekybos ir pramogų centre „Ozas“. Čia įgyvendinti lankytojų patogumui pritaikyti sprendimai – malonus aptarnavimas, įrengta atsipalaidavimui skirta erdvė su natūralių gėlių siena ir išplėstas valgiaraštis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Kaip „Nacionalinė ekspedicija” superšnicelį į J.Basanavičiaus gatvę atplukdė

Pastarosiomis savaitėmis Vilniaus gastropasaulyje vis plačiau sklinda šnicelio kultas. Taip, to paties džiūvėsėliais apibarstyto pjausnio, kuris tai sušmėžuodavo, tai dingdavo iš įvairių sostinės užeigų valgiaraščio, kol su nauja jėga atgimė J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusioje „Prohibicijoje” - visai šalia Rusų dramos teatro esančioje Naujamiesčio užeigoje su nedideliu, bet jaukiu kiemeliu.

Skaityti daugiau