Vilniečių pamėgtas baras ruošiasi kraustynoms

„Tai ne atsisveikinimas, o pranešimas IKI PASIMATYMO! Paskutinė savaitė, kai dar galime švęsti kartu. Nuo kovo 3 dienos priveriame duris pasigražinimui, lauksime jūsų rudenį!”, - toks pranešimas, paskelbtas vilniečių pamėgto baro „Drops” feisbuke, privertė ne vieną smalsų barų liūtą ir gazelę pakelti antakius: kas gi vyksta Vilniaus gatvėje, kur ir yra įsikūręs baras „Drops”?

Skaityti daugiau

Į Vilniaus plovo lygą triuškinančiai veržiasi ,,Tashkent nr.1”

Tokių dienų, pasižyminčių skaniais ir įperkamais malonumais, pastaruoju metu pasitaiko nedažnai. Įdomiausia, jog kiek daugiau nei prieš metus, lygiai šioje vietoje svaigome nuo ,,Elpitta kebabų” ir rašėme ditirambus. O šiandien ši kebabinė jau tapo istorija – teko prieš kažkiek laiko matyti skelbimą, jog šis verslas parduodamas už 20 tūkst. eurų, gal taip ir nutiko. Faktas tas, kad šiandien čia, vadinamojoje Konstitucijos prospekto pramogų alėjoje, kur pirkėjų pinigus siurbia VCUP, o džentelmenai stambias kupiūras palieka pusnuogių šokėjų išgarsintame ,,Eden Club”, jau tris savaites amžinai išalkusius biurų, parduotuvių, salonų ir savivaldybės darbuotojus vilioja užeiga skambiu pavadinimu ,,Tashkent nr.1”.

Skaityti daugiau

„McDonald’s“ pristato ypatingą naujieną

Atsižvelgdami į augantį susidomėjimą augaline mityba, greito aptarnavimo restoranų tinklas  „McDonald’s“ Lietuvoje pristato naujieną – „McPlant“ su augaliniu paplotėliu. Paragauti naujojo „McPlant“ visuose „McDonald’s“ restoranuose Lietuvoje galima nuo sausio 10 dienos.

Skaityti daugiau

Pirmasis sostinės „McDonald‘s“ atsinaujino

Po rekonstrukcijos duris vėl atvėrė ilgiausiai Lietuvoje veikiantis „McDonald‘s“ restoranas, įsikūręs Vilniaus Stoties rajone. Subtiliai atnaujinta restorano išorė išlaikė autentiškumą, o svarbiausi pokyčiai įgyvendinti viduje. Renovuojant restoraną buvo atnaujinta lankytojų erdvė, pakeista dalis virtuvės įrangos ir įdiegti nauji skaitmeniniai sprendimai.

Skaityti daugiau

Karoliniškės: pagaliau kebabas išteisintas ir čia

Per ilgus klaidžiojimų metus po sostinės kebabines Karoliniškės taip ir liko šiokiam tokiame pavėsyje. Kebabai čia buvo vyniojami nuo neatmenamų laikų, o pagarsėjęs legendinis kioskas šalia buvusios „Saturno” parduotuvės užaugino ne vieną kartą, tačiau vargu ar tai buvo taškai, į kuriuos kviestum svečią sukirsti skaniausią apylinkių kebabą.

Skaityti daugiau

Lazdynai švenčia: „Azerai“ įžengė į rajoną

Lazdynai nebebus tokie, kokie buvo. Taip pompastiškai būtų galima pradėti šį gastroreportažą nuo Arklio papėdės (o jei oficialiai – skulptūros „Rytas“), kur didžiulėje vietinėje „rotušės aikštėje“, viename iš nusibaiginėjančių paviljonų vėl plykstelėjo aistra ir ugnis, skaniai užkvipo. Taip skaniai, jog net galima primiršti vietinius butelaičio mėgėjus, besitrinančius tarp autobusų stotelės ir čionykščio prekybos centro.

Skaityti daugiau

Naujas ukrainiečių restoranas „KYIV“ kviečia į gastronominę kelionę

Vilniaus gastronominį žemėlapį papildė „KYIV“ – modernios ukrainietiškos virtuvės restoranas, įsikūręs pačioje sostinės širdyje, Gedimino pr. 50. Rudeniškai spalvotą ketvirtadienio vakarą į šventinę „KYIV“ įkurtuvių vakarienę rinkosi garbingi svečiai, tarp kurių ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Eime pietauti”: kaip naktipiečius Naujamiestyje atradome

Ilgai laužėme galvą, nuo ko pradėti naują „Eime pietauti”, skirtą skanių dienos pietų paieškai sostinėje, sezoną. Per rugsėjo mėnesį, kuomet pradėjome antrąjį raundą (pirmojo sezono įspūdžius ir reitingą rasite ČIA), aplankėme nemažai sostinės užeigų – ir pakankamai neseniai atvėrusių duris, ir tikrų viešojo maitinimo sektoriaus veteranių, tačiau 2023 m./2024 m. sezoną nusprendėme pradėti nuo Naujamiesčio, Algirdo gatvės ir čia įsikūrusio kinų restoranėlio „Cheng Long”.

Skaityti daugiau

„Local Pub”: ir pabaiga, ir nauja pradžia

Vienam populiaresnių sostinės barų – J. Jasinskio gatvėje įsikūrusiam „Local Pub” iki šeštojo gimtadienio istorinėje vietoje pritrūko visai nedaug. Tačiau šią sukaktį baras jau minės kitoje vietoje – Trakų gatvėje jau kurį laiką veikiančiame bare tokiu pačiu pavadinimu. Istorinis „lokalas” greičiausiai nuguls sostinės barų archyvuose, mat namas pripažintas avariniu, tad bent jau kurį laiką panaši veikla nebus vykdoma.

Skaityti daugiau

Dienos pietūs Vilniuje: finišas pas sezono čempionus Naujininkuose

Štai ir viskas, liko suskaičiuotos valandos, ir 2023-iųjų vasara taps istorija. Tuo pačiu finišuoja ir mūsų pirmasis sostinės dienos pietų reitingas, aprėpiantis 2022 metų rudens-2023 metų vasaros sezonus. Sąrašas gana kuklus, tačiau reikia tikėtis, kad kitas dienos pietų reitingas, startuosiantis jau rugsėjo pirmąją, bus galingesnis.

Skaityti daugiau

Atsinaujino legendinė „Čili Pizza“ Senamiestyje

Vienas didžiausių ir seniausių Lietuvoje restoranų tinklų „Čili Pizza“ šiemet numato investuoti apie 1 mln. eurų ir atnaujinti dalį tinklo restoranų. Tinklas jau užbaigė 500 tūkst. eurų vertės investicijų projektus trijuose restoranuose Vilniuje ir Kaune, iš kurių paskutinis iš esmės atnaujintas, netoli sostinės Rotušės veikiantis restoranas lankytojams duris atvėrė šios savaitės pradžioje.

Skaityti daugiau

Legendinis striptizo klubas atsidūrė mėsainių orbitoje

Tik pabūk vieną kitą mėnesį be klajonių po Senamiestį, ir po ilgesnės pertraukos (vasara vis dėlto) išėjęs „pasiganyti“, matai, kaip keičiasi vietų žemėlapis: štai Pilies gatvėje vienuose languose skelbiama apie netrukus čia atsidarysiančią užeigą „Karštos galvos”, kuri siūlys „dangišką kavą ir skanų maistą”, o už keliasdešimties metrų dar vieni langai „kalba” apie duris netrukus atversiančią šokoladinę. Didžiojoje gatvėje – legendinės „Čili” picerijos atsinaujinimo darbai. Tačiau, ko gero, įdomiausias momentas mūsų laukė Rūdninkų gatvėje.

Skaityti daugiau

„Begemoto sapnas”: bomba sporto barų rinkoje

Ganėtinai negausioje sostinės sporto barų scenoje – proveržis. Visų Šventųjų gatvėje Senamiestyje, kur užeigų koncentracija, ko gero, nemenkesnė nei Vilniaus gatvėje, vietoje dar neseniai čia veikusio konceptualaus stympanko filosofiją propaguojančio „Garinio angelo”, vairuojamo Donato Dubausko, duris atvėrė „Begemoto sapnas”, su savimi į šią Senamiesčio vietą atsinešęs sporto aistras.

Skaityti daugiau

Ant prekystalo garsus italų restoranas

„Parduodamas vienas geriausių itališkų restoranų Baltijos regione. „Tratorria da Flavio” - pamėgtas vilniečių, Vilniaus svečių bei maisto kritikų tokių kaip Andrius Užkalnis. Vilniaus senamiestyje įsikūręs restoranas išsiskiria ne tik savo virtuve, aptarnavimo lygiu, bet ir savo unikalia vidine dvasia, kuri apjungia unikalią istorinio Vilniaus senamiesčio aurą ir Italijos kultūrines tradicijas”, - taip skelbimuose pristatomas Totorių gatvėje įsikūręs itališkas restoranas „Tratorria da Flavio”, jau kurį laiką atsidūręs ant prekystalio.

Skaityti daugiau

Pylimo g.66 vėl sujudėjo: į sceną žengia baras „Svajokliai”

Buvo laikai, kai Pylimo gatvės „galiorka”, padabinta magiška skaičių kombinacija 66, iš vargano Stoties rajono „pramogų ir poilsio” komplekso, vietinų vadinto „Pelėkautais”, virto ultra modernia ir populiaria sostinės vieta, kur pirmuoju smuiku grojo legendinė užeiga „Keulė Rūke”, per savo kelerius metus gyvavimo metus padovojusi ne vieną ne tik per Vilnių nuvilnijusi skandaliuką.

Skaityti daugiau

„Plus plus plus”: svečiuose pas montaditas

Matyt patys sunkiai beprisiminsime, kada Vilniuje pradėjo mirgėti trys pliusai, tačiau čia į pagalbą ateina pačio gastrotinklo „Plus plus plus” tinklapis, savo istorijos pradžią nurodantis vėjuotą 2016-ųjų spalį, kuomet Vingrių gatvėje atsidarė pirmasis „Plus plus plus” gastrobaras. Šiandien jo jau nebėra, tačiau geras startas prieš septynerius metus šiandien virto visa šešių taškų imperija, iš kurių net keturi – tokiose centrinėse ir Senamiesčio vietose, kur patalpų nuomos kainos verčia žagsėti.

Skaityti daugiau

„Paupio turgus“ tapo didesnis ir spalvingesnis

Veiklos koncepciją išgryninęs „Paupio turgus“ baigė atnaujinimo darbus ir lankytojus pasitinka praplėtęs restoranų erdves bei pasipuošęs nauju menininko Jurgio Tarabildos kūriniu. Atnaujinant turgų, buvo nuspręsta atsisakyti čia veikusių 4 parduotuvių, o vietoje jų įrengti papildomas universalias erdves su 56 sėdimomis vietomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Džiaugsmai ir nusivylimai: „Muslim Halal”

Vidurio Azijos virtuvė, dar neseniai Vilniuje turėjusi vos kelis taškus, kur burdavosi vietinės uzbekų, kirgizų ar tadžikų bendruomenės bei smalsesni vietiniai, panašu, dabar išgyvena tikrą pakilimą. Ar tik nebus prie tokio pakilimo prisidėjusios kai kurios keleivių pervežimu ir logistika besirūpinančios bendrovės? Štai, pavyzdžiui, atsivertę savo tinklapio vidinius resursus, matome įdomų reiškinį – jei dar prieš pora mėnesių smalsus vietinis gastroturistas labiausiai gūglino „Azerus”, dabar gi geltonus lyderius paieškos marškinėlius perėmė mūsų aprašyti „Dushanbe”, gerokai pagyvinę iki tol nykokai atrodžiusią Kauno ir Smolensko gatvių sankirtą.

Skaityti daugiau