Čeburekai on Tour (2 dalis): Stoties rajono šventovė

Prieš kelias dienas prekybos centre „Moki-Veži” įvyko kažkas nenumatyto - po ilgos ilgos pertraukos vėl prisiminiau čebureko iš karštų bandelių vitrinos (kiek teko matyti, visada tuos karštų bandelių taškus globoja tetos) skonį. Kišenė palengvėjo 1,7 euro, o skrandžio įspūdžiai deja, liko tokie, kaip prieš dvidešimt metų, kuomet tekdavo kartais pastverti čebureką iš Spaudos rūmų foje stovinčios tetos. Gaila tik, kad atmintyje neužsifiksavo, kiek tada kainavo čeburekas. Vieną litą?

Skaityti daugiau

Atmosferos beieškant: Fabijoniškių kebabas šešiolikaukščio papėdėje

Iš tiesų nežinia, kada šis Fabijoniškių kioskelis būtų atsiradęs mūsų klajonių po Vilniaus kebabines sąraše, bet jau bešokant į 53-io maršruto autobusą, tarsi kas sustabdė – galbūt sąžinės balsas, prabilęs: ei, senokai nesidalinai įspūdžiais iš Vilniaus kebabinių (nors vos prieš kelias dienas, kėblindamas į „Loftas Fest”, nemenkai žinomame „Yala Yala Bistro” smagiai sudorojau kebabą, puikiai žinodamas, kad „Elfa” teritorijoje manęs lauks kiek neadekvačiai perkainuotas gatvės maistas).

Skaityti daugiau

Permainos čiuptelėjo barą „3 staliukai ir telikas”

Vasaros pabaiga atneša dar vienas permainas į sostinės barų žemėlapį. Šį kartą pokyčių vėjas įsisuko į legendinį alternatyvaus stiliaus bariuką „3 staliukai ir telikas”, įsikūrusį Pamėkalnio gatvėje, visai netoli šiomis dienomis garsiai aptariamo Petro Cvirkos paminklo ir skvero.

Skaityti daugiau

Sostinės restoranuose - istorinės virtuvės patiekalai

Vilnius nuo seno turėjo galimybę būti tuo Lietuvos miestu, kurio gyventojai pirmieji susipažindavo su pasaulio virtuvių skoniais ir madomis. Greta tradicinių lietuviškų patiekalų į vilnietiškas receptų knygas nuguldavo patiekalai iš valdovų dvarų, kurių virtuvėse sukosi virėjai iš užsienio, į Vilnių vedė pirklių keliai, o greta vieni kitų čia klostėsi krikščionių pasninkų, judėjų „kosher“ ir musulmonų Ramadano tradicijos.

Skaityti daugiau

Santariškės: kaip tylios tetos vietinį kebabą ragavome

Kai išgriuvau iš autobuso Santariškėse, pirmas dalykas, kuris mane pasitiko, tai buvo dvigubas kebabo smūgis – ugninis užrašas „Kebabai” ir švieslentėje mirkčiojantis tas pats žodis ant vieno iš naujųjų metalinių kioskų, atrodančių kur kas mieliau nei jų pirmtakai iš 90-ųjų.

Skaityti daugiau

Karoliniškių gaiva: putotas muziejus tarp daugiabučių

Ar įmanoma sukurpti nedidelį stebuklą Dievo užkampyje (t.y. nuošaliame Karoliniškių kampelyje netoli nuskurdusios „Vaivorykštės” ir Pasakų parko), buvusios snarglinės (nelabai geros reputacijos alaus baro)? Pasirodo, įmanoma. Dar didesnis stebuklas, kad šiam stebuklui – jau septyneri metai, ir jis neša savo putotą vėliavą per visas negandas ir pandemijas.

Skaityti daugiau

„Lagamino” likimas pakibo ant plauko

Dar vieno sostinės restoranėlio likimas pakibo ant plauko – jau kurį laiką Bokšto gatvėje įsikūrusi užeiga „Lagaminas” yra užvėrusi duris ir, kaip liūdnai juokauja restoranėlio vadovė Agnė Mikelionytė, patikėjusi restoranėlio likimą „Dievui į rankas”.

Skaityti daugiau

Užkalnio linkėjimai išsipildė: duris užvėrė „Pamella”

Prie P. Cvirkos paminklo pastatyti rožiniai staliukai taip ir nesulaukė savo apgulties valandos. Ir ne dėlto, jog visai neseniai P. Cvirkos paminklo papėdėje įsikūrė žydiško gatvės maisto kioskas – sostinės progresyvaus jaunimo pamėgtas baras-restoranas-šokių aikštelė „Pamella”, Islandijos ir Pylimo gatvių sankirtoje praeivių žvilgsnius traukusi savo rožiniu įvaizdžiu, užvėrė duris – jai ir priklausė rožiniai suolai ir stalai.

Skaityti daugiau

Gatvės maisto viltis Vilkpėdėje: Azija atkeliavo į Krasnūchą

Krasnūcha, brutalioji Vilkpėdės Savanorių prospekto dalis, pamažu, bet užtikrintai keičia savo įvaizdį. Kadaise čia sunkiai buvo galima įsivaizduoti kokią nors kitą užeigą nei apskurdusį „Panerį” ar proletariato pamėgtą „Dereviašką”. Bet laikai – nori to a nenori – keičiasi, ir štai, Krasnūchoje jau kurį laiką gali sukirsti neblogą picą Nicholsonų maisto imperijai priklausančioje „Brooklyn Brothers” ar už kelių šimtų metrų įsikūrusioje „Jungle Pizza”.

Skaityti daugiau

P. Cvirkos skvere atsidaro žydiško gatvės maisto kavinė „CVI in the park“

Autentiškas Izraelio gatvės maistas bei kosmopolitiška kultūra – tai, kuo nuo liepos 2 dienos kvies pasimėgauti Vilniuje, Petro Cvirkos skvere vasaros sezoną pradedanti izraelietiško gatvės maisto kavinė „CVI in the park“. Pagal ypatingą receptą paruoštą humusą, anyžines morkas, vištienos „Shawarmą“ bei kitus tradicinius ingredientus, valgomus su pita, čia bus galima susikomplektuoti pagal individualų skonį.  

Skaityti daugiau

Vilniečių pamėgtas itališko maisto restoranas įsikūrė naujoje vietoje

Jau dešimtmetį Lietuvoje veikiantis itališko maisto restoranas „Vapiano“ šią vasarą pasitiko su pokyčiais – Apeninų pusiasaliui būdingos virtuvės gerbėjai nuo šiol kviečiami į naują erdvę prekybos ir pramogų centre „Ozas“. Čia įgyvendinti lankytojų patogumui pritaikyti sprendimai – malonus aptarnavimas, įrengta atsipalaidavimui skirta erdvė su natūralių gėlių siena ir išplėstas valgiaraštis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Kaip „Nacionalinė ekspedicija” superšnicelį į J.Basanavičiaus gatvę atplukdė

Pastarosiomis savaitėmis Vilniaus gastropasaulyje vis plačiau sklinda šnicelio kultas. Taip, to paties džiūvėsėliais apibarstyto pjausnio, kuris tai sušmėžuodavo, tai dingdavo iš įvairių sostinės užeigų valgiaraščio, kol su nauja jėga atgimė J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusioje „Prohibicijoje” - visai šalia Rusų dramos teatro esančioje Naujamiesčio užeigoje su nedideliu, bet jaukiu kiemeliu.

Skaityti daugiau

J.Basanavičiaus gatvė bunda: duris atvėrė baras „Dyvai”

Nors penktadienio pavakarę Vilnių vėl apgaubė lietaus debesys, Naujamiestyje, J.Basanavičiaus gatvėje anaiptol nebuvo liūdna. Pagaliau ir čia švystelėjo ženklas, kad mūšyje su pandemija ne visas šios gatvės užeigas ištiko liūdnas „Čingio” likimas – šis baras-klubas savo laiku gerokai pažadino vieną pagrindinių Naujamiesčio arterijų, turėjusių rimtų pretenzijų tapti naująją ošiančia Vilniaus ašimi.

Skaityti daugiau

Kaip Žirmūnų „Crisperia” dieną praskaidrino

O buvo taip. Važiuojame su seserimi, ji pasakoja apie Kalnėnų „Maximos” pranašumą prieš Juodojo Kelio „Lidl”. „Be to, ten yra ir „Crisperia”, ir tai pliusas”, - sako sesuo. „A, taip. Neblogos bandelės”, - atsakau aš. „Kokios bandelės? Ten gi ne kepyklėlė, ne „Crustum”, o „Crisperia”, traškios vištienos reikalai, sparneliai, filė, mėsainiai”, - nusijuokė sesuo. Man, kaip buvusiam KFC ir esamam „Felix vištienos” fanui, tai negalėjo prasprūsti pro ausis.

Skaityti daugiau

„Bolt Food“ paskelbė maisto į namus nugalėtojus

Sparčiai auganti maisto pristatymo į namus platforma „Bolt Food“, gausi gurmanų skoniams įtinkančiomis virtuvėmis, pagerbė savo Baltijos šalių partnerius pirmuosiuose restoranų apdovanojimuose. Klientų įvertinimą simbolizuojančias prestižines statulėles gavo 11-ika Lietuvos maisto į namus tiekėjų, pasižymėjusių įvairiose kategorijose.

Skaityti daugiau

„Helios City”: kas pakeis burbulinę arbatinę?

Savanorių prospekto pradžioje stūsančiame didžiuliame „Helios City” komplekse – šiokios tokios permainos.

Kurį laiką pirmame aukšte veikusi burbulinė arbatinė „Byutea” jau prieš kurį laiką uždarė duris, o patalpose vyksta remonstas – intensyviai ruošiamasi įkurtuvėms.

Skaityti daugiau

Naujamiesčio „Uptown bazaar”: tyli pabaiga

Pusketvirtų metų sostinės gurmanus džiuginęs Naujamiesčio, Kauno gatvės, perliukas „Uptown bazaar” tyliai užsidaro. Paskutinę darbo dieną, balandžio 30-ąją, čia dirbo vos kelios užkandinės – o juk priešpandeminiais laikais čia buvo galima akis paganyti ir skrandžius pasotinti bent keliolikoje įvairiausią maistą siūlančių užeigų.

Skaityti daugiau

Pašilaičių kebabas: Užkalnio prakeiktas, mūsų palaimintas

„Memo Kebabinės” prekės ženklas ne vienam vilniečiui yra kritęs į akis, ir tai nenuostabu. Uždarytas duris ir šį užrašą galima išvyti Pylimo gatvėje, ten, kur kažkada buvo „Aušros” kino teatras, ir Trakų gatvėje. Taigi, panašu į visą tinklą, tačiau tik su vienu dirbančiu tašku, kuris štai jau, berods, trečius metus traukia kebabų piligrimus į Pašilaičius.

Skaityti daugiau

Kaip ,,Felix” vištiena ,,McDonald's” nukonkuravo

Dėl visko kaltas KFC - dar nuo tada, kuomet jis stovėjo šalia „Muzikinio angaro” (nebepamenu, ar jau buvo nugriautas) J.Jasinskio gatvėje. Nors iš pradžių vištienos fastfūdas pernelyg didelio pasitikėjimo nekėlė, bet ilgaainiui pastebėjau, kad kojos vis pačios užnešdavo ten, kur būriuodavosi smagus jaunimėlis. Deja, tos J.Jasinskio gatvės vietos landšaftas jau seniai pasikeitęs, KFC nukeliavo į kitas sostinės vietas, o ir sostinės greitmaisčio rinka ėmė žaibiškai pildytis.

Skaityti daugiau