Kaip keisis stoties rajonas: pateiktos 33 idėjos

„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe praneša, kad žengtas dar vienas svarbus žingsnis Vilniaus stoties rajono atgimimo link – gauti 33 pasiūlymai 2021 m. kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūriniame konkurse.

Skaityti daugiau

Sudie, kaimiški Lazdynai: ant Neries kranto atsiras 900 butų kvartalas

Viena didžiausių šalyje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ greta Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmų ir miško, ant Neries upės kranto, įsigijo penkis sklypus gyvenamosios paskirties pastatų su komercinėmis patalpomis statybai. Numatoma, kad čia naujakuriams mažaaukščiuose 2-4 aukštų namuose bus pasiūlyta apie 900 butų.

Skaityti daugiau

Mindaugo gatvės „Maxima” kaimynystėje dar vienas NT „naujokas”

Algirdo gatvės (Naujamiestis) kraštovaizdis gali sparčiai keistis. Neseniai pranešėme apie Algirdo g. 16 numeriu pažymėtame sklype vietoje čia esančių garažų ir sandėliukų iškilsiantį pastatą, o dabar savivaldybės puslapyje skelbiama apie dar vieno numatomo statinio projektinius pasiūlymus. Jis turėtų iškilti visai netoliese – Algirdo g.12 numeriu pažymėtame sklype, kuris yra visai šalia Karaliaus Mindaugo mokyklos ir Mindaugo gatvės „Maxima XXX” prekybos centro. 

Skaityti daugiau

Pilaitė: suplanuotas naujas NT projektas, bus statoma 650 butų

Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „North Europe Real Estate Development Fund“ (NERED) kartu su nekilnojamojo turto (NT) plėtros ir investicijų grupe „Omberg“ Vilniaus Pilaitės rajone esančiame sklype suplanavo mažaaukščių namų gyvenvietę „Vyšnios“. Joje numatyta pastatyti 650 butų ir įrengti daugiau nei 3 ha ploto rekreacines erdves su vyšnių sodu.

Skaityti daugiau

Kosminė odisėja: Lazdynų baseinas brangsta trylika milijonų eurų

Vilniaus miesto savivaldybei ir UAB „Vilniaus vystymo kompanijai" bendradarbiaujant su naujai atrinktu Lazdynų baseino rangovu AB „Panevėžio statybos trestu", baseino statybos darbai persirito į antrą pusę. Objekte ištaisyta didžioji dalis defektų ir atlikta apie du trečdalius visų rangos darbų, o jų pabaiga numatyta 2022-ųjų pirmoje pusėje. 

Skaityti daugiau

Į kinematografiškos praeities teritoriją ateina permainos

Spalvingos praeities Vilniaus teritorija, per pastarąjį pusamžį virtusi garažais-sandėliais bei primiršta Dievo ir vilniečių, netrukus turėtų keistis. Savivaldybės puslapyje paviešinti projektiniai pasiūlymai iliustruoja, kaip keisis Panerių g. 12 sklypas, esantis šalia primirštos Vilniaus Šv. Diakono Stepono bažnyčios.

Skaityti daugiau

Šnipiškės: kaip galėtų atrodyti „ketvirtoji burė“?

Verslo komplekso „3 Burės“ valdytojų „Eastnine Lithuania“ paskelbtame tarptautiniame atvirame architektūriniame konkurse, skirtame verslo centro plėtros galimybėms įvertinti, buvo gauti du pasiūlymai. Konkurso organizatorių teigimu, pasiūlymų koncepcija visiškai skiriasi viena nuo kitos. Išrinkti konkurso laimėtoją komisija rinksis liepos 19 dieną.

Skaityti daugiau

Visoriai: planuojama statyti tris penkiaaukščius

Išskirtinių būsto projektų Vilniuje ir Kaune valdymo įmonė „Citus“ sostinėje, Visorių g. įsigijo sklypą, kuriame planuoja kitų metų sausį pradėti statyti nedidelį gyvenamųjų namų kvartalą. Sklype (jo adresas – Visorių g.10) planuojami trys aukščiausios energinės klasės penkiaaukščiai, kuriuose įmonė miesto gyventojams pasiūlys iki 130 butų ir patalpų komercijai, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Pirminė būstų rinka: populiariausi naujakurių rajonai Baltupiai, Naujamiestis, Pilaitė

Po itin aktyvios metų pradžios Vilniaus pirminėje nekilnojamojo turto (NT) rinkoje jaučiamas atoslūgis, teigia NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai. Birželio mėnesį Vilniuje fiksuota beveik tris kartus mažiau naujų NT sandorių, palyginti su rekordiniu balandžiu. Nepaisant kritimo, pirmojo šių metų pusmečio NT rinkos aktyvumas buvo ir išskirtinis, ir rekordinis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Mainai Naujamiestyje: vietoje dviejų uosių eurai ir žali sprendimai

Dviejų medžių dėl verslo centro statybos Naujamiestyje, Kauno gatvėje 22, negalintys išsaugoti vystytojai sutiko ir su savivaldybės pasiūlytais šį praradimą kompensuojančiais sprendimais, ir pasiūlė savų. Statytojai parengs ir įgyvendins greta jų sklypo esančios rekreacinės teritorijos – apie 2600 kv. m – projektą. Naujos žaliosios erdvės bus naudojamos pirmiausia aplinkinių teritorijų gyventojų. 

Skaityti daugiau

Nemenčinės plente vaisingumo klinika?

Nemenčinės plente pučia nauji sveikatinimosi vėjai. Ilgus metus ši Antakalnio dalis garsėjo Baltijos ir Amerikos klinika, tačiau iš savivaldybės puslapyje paskelbtų projektinių pasiūlymų aiškėja, kad situacija netrukus gali keistis.

Skaityti daugiau

VILNIUS TECH išeina Naujamiesčio: NT kainos vertinamos milijonais

2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus g. 28, Naugarduko g. 41, Vytenio g. 20 ir 22 bus parduoti šios vasaros pradžioje vyksiančių viešųjų el. aukcionų metu, rašoma universiteto pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Markučiuose pradedamos NT projekto „Prie Vilnelės“ statybos

Šalia Vilniaus senamiesčio atgyjantis Markučių mikrorajonas traukia nekilnojamojo turto (NT) pirkėjus ir investuotojus. Viena didžiausių NT vystytojų Lietuvoje „Realco“ Markučiuose pradeda itin didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusio projekto „Prie Vilnelės“ statybas, į kurias investuojama 15,5 mln. eurų. Projekte jau nupirkta 65 proc. butų, o raktus naujakuriams įteikti planuojama 2022 m. pabaigoje, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Pilaitėje planuojamas sporto centras: tilps ir teniso kortai, ir baseinas

Pilaitės pakraštyje, Čekoniškių g. 78 numeriu pažymėtame sklype, planuojamas naujas traukos centras – sporto centras su teniso kortais ir baseinu. Iš savivaldybės puslapyje pateiktų projektinių pasiūlymų aišku, kad būsimajam sporto centrui jau sugalvotas pavadinimas „Green Sport Centre”, o jame turėtų įsikurti ir sostinėje gerai žinoma Balžeko teniso akademija, veikianti ne vienoje miesto dalyje. 

Skaityti daugiau