Gedimino kalno papėdėje duris atvėrė Pilininko namas

Gedimino kalno papėdėje atidarytas Pilininko namas. Tai naujausias Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, kuriame atveriama Lietuvos istoriją šiuolaikiškai pristatanti ekspozicija „Suprasti Lietuvą". Čia galima susipažinti su esminėmis Lietuvos identitetą formavusiomis idėjomis ir žmonėmis, kurie prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo, kultūros ir mokslo raidos. Naujas muziejus, įsikūręs Arsenalo g. 1, Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

„Paviljonas” taps dainykla

Pirmosios sostinės dainyklos šeimininkams jau planuojant naujos muzikos, kultūros ir pramogų erdvės koncepciją, Vilnius sostinės Taryboje pradėjo svarstyti patalpų nuomos konkurso ir antrajai dainyklai klausimą. Šįkart Savivaldybė daugiau kaip 7 metams išnuomotų daugiau nei 400 kv. m. paviljoną, esantį Pylimo gatvėje. 

Skaityti daugiau

Vilniaus: unikaliam bokštui pasiūlyta 1400 vardų

Beveik 1400 – tiek naujų vardų susilaukė Aukštaitijos nacionaliniame parke stūksantis apžvalgos bokštas. Prasidėjus projektui „Bokštynos“, kurio metu renkamas naujas unikalaus bokšto vardas, žmonės iš visos Lietuvos suskubo teikti pasiūlymus išskirtiniam objektui pakrikštyti. Iš visos Lietuvos žmonių pasiūlytų daugybės pavadinimų atrinkti trys vardai – apžvalgos bokštą siūloma pavadinti Bičiulių, Beribiu arba Bitės. Lietuvos žmonės paskutinį kartą kviečiami balsuoti ir naujai pakrikštyti bokštą, išrenkant jam labiausiai tinkantį pavadinimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Duris atvėrė neįprastas kino teatras „VR Cinema“

Vilniečių ir sostinės svečių laukia unikali patirtis – atidarytas pirmasis ir vienintelis Lietuvoje virtualios realybės kino teatras „VR Cinema“. Naujas pramogų taškas įsikūrė didžiausioje Baltijos šalyse virtualios realybės pramogų erdvėje VR SPOT, sostinės prekybos centre Go9.

Skaityti daugiau

Vilniaus bravorų istorijos štrichai

Lietuvoje aludarystė yra ne tik vienas seniausių, bet ir garbingą reputaciją bei žymią ekonominę vertę turinčių amatų. Pažymint ilgametes tradicijas, kasmet visoje Lietuvoje organizuojamos aludarystės kultūros dienos. Šiemet Vilniaus Paupio rajone ši šventė įvyks jau antrąjį kartą, o jos proga rugsėjo 3 d. istorikas bei gidas Tomas Grėlis ves pažintines ekskursijas po senuosius Vilniaus bravorus. Jų metu papasakos, kokius ženklus mieste paliko senieji aludariai bei kuriose vietose buvo pačios lankomiausios alaus daryklos.

Skaityti daugiau

Edukacinis-orientacinis žaidimas: misija (ne)įmanoma surasti vienkiemį

Iš karto perspėjame – tai nelengvas, kantrybės ir šiek tiek fizinės ištvermės reikalaujantis žaidimas. Jei tinkamai neapsisaugosite, Jūs būsite žiauriai sukandžioti uodų, bimbalų, aklių, erkių ir kitokio lietuviškų pievų bei pelkių „gėrio”. Jūs leisitės į lietuviškas džiungles, o jos vasaros mėnesiais būna negailestingos. Jei dar neužvertėte šio puslapio, vadinasi, esate teisingame kelyje.

Skaityti daugiau

Vilniaus: Kazlų Rūdos miškuose - paslaptingas paveikslų pasaulis

Kazlų Rūda įžymi ne tik savo istorija, gamta bei turistiniais objektais, bet ir čia gyvenančiais bei kuriančiais menininkais. Vienas iš jų – Valentinas Grigas. Šio menininko darbų paroda šiuo metu vyksta Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centre. TVIC darbuotoja Domininka Živelienė vyko į tapytojo sodybą Kazliškių kaime susipažinti su menininku iš arčiau ir bent per centimetrą praverti duris į jo turtingą spalvomis ir potėpiais pasaulį.

Skaityti daugiau

Vilniaus: žydintis Lietuvos kelias

Artėjant Velykiniam savaitgaliui ir ieškantiems žalesnių, tvaresnių keliavimo po Lietuvos gamtą krypčių, siūloma išbandyti gėlių turizmą ir sustabdyti akimirką, kai žydi visa šalis. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais pristato maršrutą po žydinčius regionus su žiedų piko kalendoriumi.

Skaityti daugiau

Buvusiame vaiduoklių name įsikūrė kaljanų baras „Fifty-Fifty”

Dėmesio! Ši publikacija buvo parengta kaip turinio rinkodaros projektas, kurio užsakovas - straipsnio herojus Viačeslavas Ravdinas. Jei likimas lems turėti su juo reikalų, patariame atidžiai įvertinti situaciją - mūsų atveju liko neatsiskaityta už suteiktas paslaugas.  

Pastatas, pažymėtas Raugyklos gatvės trečiuoju numeriu, vos prieš pora metų dar priminė vaiduoklių namą užkaltais langais, kurio tarpuvartę buvo pamėgę prie Pylimo gatvės Kiaušinio savo „furšetus” rengdavę asocialūs asmenys. Tačiau dabar vaizdelis visiškai kitoks – apleistas namas pavirto akį traukiančiu tamsios spalvos verslo centru, o jame – nauja sostinės kaljanų, kokteilių, arbatos ir sveiko maisto oazė „Fifty-Fifty”.

Skaityti daugiau

Vilnius kitaip: į kelis kvadratus sutilpo ir socialinis klubas, ir muzikos parduotuvėlė

Vilniuje netrūksta muzikos įrašų parduotuvėlių, kur net ir šiais nuotolinio ir skaitmeninio gyvenimo laikais galima rasti pačių įvairiausių fizinių įrašų – vinilo plokštelių, kompaktinių diskų bei audio kasečių. Vienos jų orientuotos į masinį klausytoją, kitos į šokių muzikos, džiazo ar kitų muzikos srovių kolekcionierius, o štai nykštukinė „I Hit The Drum” apskritai yra unikalus reiškinys šiame sektoriuje.

Skaityti daugiau

Vilniaus: Žolinių maršrutai per Lietuvą

Bažnyčia, kurioje melsdavosi Barbora Radvilaitė, Mažasis Lietuvos Vatikanas su penkių vienuolynų žiedu, medinė Vilniaus katedros kopija, povandeninis kryžius, dviračių maršrutas bažnyčių taku ar net apsauginių kaukių gamyba bažnyčios muziejuje.

Skaityti daugiau

Vilniaus: byloja Plungės ir Kretingos lurdai?

Lurdas – tai sakralinis statinys, paprastai statomas toje vietoje, kuri susijusi su švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimu. Kilęs iš Prancūzijos, šis statinys XX a. išplito po visą Europą, o Lietuvoje Lurdų itin gausu Žemaitijoje. Vieni garsiausių šiame regione – Kretingos ir Plungės Lurdai.

Skaityti daugiau

Vilniaus: nauja kaituotojų oazė kursis Šiauliuose

Vandens sporto mėgėjai jau gali įsikurti specialiai tam įrengtoje bazėje prie Šiauliuose esančio Rėkyvos ežero. Šiaulių miesto savivaldybė savo lėšomis ežero pakrantėje įrengė patalpas, tinkamas vandens pramogoms, laisvalaikiui ir ekstremaliajam sportui organizuoti. Kompleksas, kurį sudaro administracinės patalpos, dušų ir tualetų pastatas, lauko treniruokliai ir automobilių stovėjimo aikštelė, patogiai pasiekiamas nuo atnaujinamos Bačiūnų gatvės.

Skaityti daugiau

Vilniaus: vasaros hitas - Žemaitijos istorinis-religinis kelias

Tie, kas šią vasarą paskirs atostogoms Lietuvoje ir kelionėms po ją, turi nepraleisti progos užsukti į Žemaitiją. Šiame regione turistų laukia ką tik „nutiestas“ Žemaitijos istorinis-religinis kelias. Keliaudami juo susipažinsite ne tik su visiems puikiai pažįstamais, bet ir mažiau žinomais, tačiau įspūdingais ir unikaliais sakraliniais kultūros ir gamtos objektais.

Skaityti daugiau

Vilniaus: 40 Pasaibos siūlomų kelionių su vaikais

Kelionės po Lietuvą gali išgydyti nuobodulį net patiems mažiausiems, įsitikinusi Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“. Kartu su vaikiškų knygų autore Danguole Kandrotiene ir iliustratore Jurgita Ranceviene, „Keliauk Lietuvoje“ parengė 4-7 metų vaikams skirtą knygelę „Pasaibos kelionė: po Lietuvą: ką veikti, kai nežinai, ką veikti?“. Joje tėvams ir vaikams savo nuotykius pasakoja ir patarimus dalija skaitytojams puikiai pažįstamas personažas – Pasaiba.

Skaityti daugiau

Atsinaujinusi „KristiAna“ - į Baltijos regiono lyderius

Viena didžiausių šalyje parfumerijos ir grožio prekių parduotuvių „KristiAna“ užbaigė Vilniaus „Akropolio“ salono atnaujinimą. Per ilgiau nei 4 mėn. vykusią rekonstrukciją salonas nė dienos nebuvo uždarytas – erdvių atnaujinimo ir technologijų įdiegimo darbai vyko naktimis.

Skaityti daugiau

Kaimas mieste: vieta, kurios negali ištempti vaikų

Spaudė daugiau nei dvidešimties laipsnių šaltis ir Pūčkoriai atrodė lyg mažoji Šveicarija – kiemai užversti sniegu, Vilnelė srauniai braunasi pro apledėjusius palinkusius medžius, didingos Pūčkorių atodangos viršuje - sustingusios pušys, patrankų liejykla tik ir tyko įtraukti į sniego spąstus, o Gitano Nausėdos namelyje – tyla ir ramybė. 

Skaityti daugiau