Viršuliškėse planuojama nauja viešoji erdvė

Želdynų pasigendantys Viršuliškių gyventojai greitu metu turės dar vieną sutvarkytą žalią viešąją erdvę ties J. Rutkausko g. ir Pilaitės pr. Į jos įrengimą bus įtraukti aplinkinių teritorijų vystytojai. Projektinius pasiūlymus, kurie po kelių savaičių bus pristatyti viešai, greta statomo daugiabučio vystytojų „Infra group" iniciatyva rengia bendrovė „Mutuus". 

Skaityti daugiau

Pajudės kairiosios Neries krantinės tvarkymo darbai

Kairioji Neries krantinė jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų. Rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „Žilinskis ir Co“, praneša savivaldybės tinklapis. Tikimasi, kad parengus darbo projektą pirmojo etapo darbai bus pradėti dar šiemet.

Skaityti daugiau

Prie Sapiegų rūmų ir parko planuojama nauja viešoji erdvė

23 arų ploto teritorija  tarp L. Sapiegos ir Kuosų gatvių Antakalnyje gali virsti sutvarkyta viešąja erdve, jei projektui pritars ir vilniečiai, ir savivaldybė. Rugpjūčio 12 dieną bus pristatyti projektiniai pasiūlymai, kaip atnaujinti ir įveiklinti teritoriją, esančią laisvoje valstybinėje žemėje tarp Sapiegų rūmų, Nacionalinės teismų administracijos ir Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos būstinės, kartu sukuriant ir susisiekimą tarp minėtųjų gatvių. 

Skaityti daugiau

Sostinė imasi centralizuotos vėsos tiekimo projekto

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradeda plėtoti centralizuotos vėsos tiekimo projektą, kurio pirmasis etapas bus įgyvendintas Vilniaus Konstitucijos prospekte. Šio etapo koncepciją praėjusią savaitę patvirtino VŠT vadovų taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pasak bendrovės atstovų, centralizuotos vėsos sistemos padės žymiai efektyviau ir tvariau atvėsinti ir komercines, ir gyvenamąsias patalpas vasaros karščių metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vaido Baumilos laukia išbandymas Žirmūnų daugiabučio kieme

Jau nuo šio penktadienio visą savaitgalį netikėtose sostinės vietose nuskambės garsių Lietuvos atlikėjų nemokami koncertai. Liepos 23–25 d. Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija AGATA kviečia vilniečius ir miesto svečius į muzikos festivalį „Vilnius – atvira muzikos salė“. Penktadienį savo nemokamuose koncertuose klausytojų lauks vieni populiariausių šalies atlikėjų, žadančių išskirtinę programą – Karoliniškėse skambės nauji Monikos Marijos kūriniai, o Žirmūnuose – Vaido Baumilos hitas „Kunigunda“.

Skaityti daugiau

Pas vilniečius išriedėjo pirmieji skiepobusai

Vakcinos atvažiuoja arčiau vilniečių namų, sustoja prie įmonių ir parduotuvių, turgaus ar stotyje. Po miestą keliones pradėjo raudoni skiepobusai ir laukia visų, norinčių pasiskiepyti. Skiepijimas juose vyksta be išankstinės registracijos.

Skaityti daugiau

Sostinės valdžia stumia fejerverkus miesto

Vilniaus laukia daugiau įspūdingų lazerių ir šviesų pasirodymų. Sostinės Taryba ką tik priėmė rezoliuciją, kuria miestas įsipareigojo jau šiemet miesto šventėms bei svarbioms progoms, o ypač Naujiesiems metams, kurti alternatyvą fejerverkams. 

Skaityti daugiau

Reorganizacija: pertvarka keturiose sostinės poliklinikose

Geresnė Vilniaus miesto sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ir prieinamumas, efektyvesnė sveikatos priežiūros įstaigų veikla, optimizuota teikiamų paslaugų apimtis ir struktūra miesto pietrytinėje ir pietvakarinėje dalyje, – tokiems pokyčiams pasirengta po to, kai kovo mėnesį miesto Taryba priėmė sprendimą pritarti kelių Vilniaus poliklinikų reorganizavimui.

Skaityti daugiau

„Jeep" arena artėja prie pokyčių

Vilniaus miesto Taryba šiandien po pateikimo pritarė siūlymui svarstyti  įsigyti Ozo g. 14A esančią „Jeep" areną. Prieš tai dar planuojama atlikti turto vertinimą ir su dabartiniais arenos savininkais sėsti prie derybų stalo. 

Skaityti daugiau

Parkavimo poreikis: kaip keičiasi zonų žemėlapis

Miestas turi būti vystomas atsižvelgiant į jau esamą arba suplanuotą infrastruktūrą, viešojo transporto, ypač greitųjų maršrutų trasas – tai buvo pagrindinė idėja rengiant Vilniaus Tarybos šiandien patvirtintą schemą, kuria sostinės teritorija suskirstyta į zonas pagal nustatytus automobilių stovėjimo vietų skaičiaus įrengimo koeficientus.

Skaityti daugiau

Reformatų sodas sugrįžta

Liepos 14 dieną vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į atnaujintą ir sutvarkytą Reformatų sodą. Tarp Pylimo, J. Basanavičiaus, K. Kalinausko ir Teatro gatvių žaliuojantis Reformatų sodas reikšmingas ir Vilniaus miesto istorijai, ir reformatų bei netoliese gyvenančiai bei dirbančiai bendruomenei. 

Skaityti daugiau

Vakcinacija Vilniuje: vakcinų autobusiukas vyks į tris rajonus

Vilnius tęsia skiepijimą ne tik vakcinacijos centruose ir punktuose, bet ir arčiau namų. Vilniečių susidomėjimo sulaukęs vakcinacijos autobusiukas tęsia kelionę ir ateinančią savaitę vyks net į tris vietas – medikai dirbs šalia Gariūnų turgavietės, prie prekybos centro „Akropolis" ir Grigiškėse. Kaip ir anksčiau, skiepijimas autobusiuke vyks be registracijos, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Vilniaus medžiai: liūto uodegos, palmės, diržai

Sodininkas, miškininkas, arboristas ir kraštovaizdžio architektas, – tai 17-a skirtingo dydžio ir sudėtingumo žaliųjų teritorijų prižiūrinčių viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai" specialistų pareigybės. Naujos komandos veikla neapsiriboja tik „Vilniaus miesto parkų" želdynų klausimais – papildomo dėmesio reikia viso miesto medžiams, pripažįsta kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė ir arboristas Renaldas Žilinskas. 

Skaityti daugiau

Žirmūnai: prasideda „Minsko” apylinkių remonto darbai

Dar iki rudens Žirmūnų gatvės atkarpa nuo Minties g. iki Šeimyniškių g. vilniečius pasitiks atsinaujinusi. Šią savaitę pradedamas remontas, kurio metu bus keičiama važiuojamosios dalies asfaltbetonio danga, o pagal gyvenamųjų rajonų gerinimo MIESTAS+ sprendinius, bus tvarkomos viešojo transporto stotelės, pėsčiųjų perėjos ir kitos pėsčiųjų judėjimo vietos.  

Skaityti daugiau

Susitarta dėl nacionalinio stadiono

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su Vilniaus miesto savivaldybe baigė derinti detales ir sutarė pasirašyti papildomą ,Vyriausybės ir savivaldybės indėlį bei garantijas įtvirtinantį, dvišalį susitarimą dėl daugiafunkcinio komplekso statybos ant Šeškinės kalvos. Jei miesto taryba pritars susitarimui, neliks kliūčių pasirašyti koncesijos sutartį ir pradėti techninį projektavimą bei statybos darbus, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Dantų tiesinimo centras“ skebia atvirų durų dienas kviečia nemokamai konsultacijai

Sakoma, kad besišypsantis žmogus gali užkariauti pasaulį. Deja, ne visi tą daro plačiai ir drąsiai... Ar žinojote, kad net 7 iš 10 žmonių dantys nėra idealiai tiesūs? Tai kelia didelį diskomfortą ir gerokai sumažina pasitikėjimą savimi. Išspręsti šią problemą ir padėti žmonėms plačiai nusišypsoti siekia neseniai duris atvėrusio „Dantų tiesinimo centro“ įkūrėjai. 

Skaityti daugiau

Kur Vilniuje glaustųsi pabėgėliai?

Vidaus reikalų ministerijai išreiškus patalpų, kuriose būtų galima apgyvendinti į Lietuvą plūstančius migrantus, poreikį, Vilnius pateikė siūlomų patalpų sąrašą. Siūlomose vietose Vilnius galėtų apgyvendinti ne daugiau 250 pabėgėlių. 

Skaityti daugiau

Vilnius imasi mašinomis pergrūstų gyvenamųjų rajonų  

Vilnius siūlo gyventojams išlaisvinti savo kiemus nuo automobilių chaoso ir gyventi jaukesnėje aplinkoje. „Gyventojų zona" – tai vieta, kur tvarkomos kiemų prieigos, apmokestinamas svečių automobilių stovėjimas, o gyventojai, pasinaudoję Kaimynijų programa, pačius kiemus gali tvarkyti taip, kaip jiems atrodo geriausiai. Siūlomi pakeitimai – dalis gegužę pristatytos programos MIESTAS+.
Skaityti daugiau

Vilniaus: ten, kur vilną myli

Raubonių (Pasvalio rajonas) vandens malūno–karšyklos–verpyklos pastatas apramstytas pastoliais, bet tikimasi, kad jame netrukus bus „užkurti“ agregatai ir vėl kaip prieš šimtą metų bus karšiama vilna, o čia užsukantys lankytojai galės susipažinti su senaisiais amatais.

Skaityti daugiau

Lukiškių aikštėje vakcinavimo centras

Vilniuje gerėjant koronoviruso situacijai, o šalyje nepratęsus karantino, nuo liepos 3 d. Lukiškių aikštės testavimo punktas perorganizuojamas į vakcinavimo centrą. Jau nuo liepos 5 d. vilniečiai čia kviečiami skiepytis nuo COVID-19. 

Skaityti daugiau

„SpaceX“ į orbitą pakėlė dar du lietuvių sukurtus palydovus

Birželio 30 dienos vėlų vakarą iš Floridos valstijoje Kanaveralo iškyšulyje esančio kosmodromo pakilo bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9”, kurioje – dar du Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ palydovai. Jie prisidės prie ryšio technologijų vystymo bei plėtros ir taip pagerins sąlygas bendruomenėms atokiuose Žemės regionuose.

Skaityti daugiau

Šurmuliukas Naujininkuose: „Lidl”, vakcina, ledai

Vakar, liepos 1-ąją, Naujininkuose praūžė šioks toks veiksmas: prie „Lidl” parduotuvės išsirikiavo šiais laikais ne taip jau dažnai matoma nemenka eilutė. Vėl pigūs bananai? Ar vakarinis antplūdis į parduotuvę? Toks klausimas kilo ne vienam vilniečiui, vakar pravažiavusiam judrią Dariaus ir Girėno, Kapsų ir Šaltkalvių sankryžą, garsią ne tik tuo, kad čia 2018-asiais buvo galima išvysti pravažiuojantį popiežių Pranciškų, bet ir tuo, jog į čia įsikūrusias prekybos centrų „Lidl” ir „Maxima” kasas nugula daug Naujininkų gyventojų kupiūrų.

Skaityti daugiau

„Čili pica“ priminė apie save nauju rekordu

Kasmet Amerikos verslo rūmų asociacijos organizuojamas renginys šiemet paminėti JAV Nepriklausomybės dienos šventę sukvietė į Vilniaus oro uostą. Čia susirinkę valdžios atstovai, diplomatai, verslininkai ir visuomenės veikėjai turėjo unikalią galimybę stebėti autokiną.

Skaityti daugiau