NarkoVilnius: įtariamasis sulaikytas Vilniaus oro uosto išvykimo salėje

Policijos pareigūnams gavus informaciją apie asmenį, kuris galimai viename iš Kauno rajono gyvenamųjų namų neteisėtai disponuoja labai dideliu narkotinės medžiagos – karfentanilio kiekiu, pradėjo ikiteisminį tyrimą ir surinkus objektyvių duomenų apie daromą nusikalstamą veiką, nedelsiant atliko neatidėliotinus procesinius veiksmus, praneša Lietuvos policija.

Skaityti daugiau

Eismo pokyčiai Kalvarijų gatvėje

Vilniaus gatvėse A+ juostų tinklas driekiasi jau daugiau kaip 36 kilometrus. Naujausia juosta įrengta vienoje judriausių sostinės vietų – Kalvarijų gatvėje. Skaičiavimai rodo, kad papildomos A+ juostų atkarpos Kalvarijų gatvėje vienam žmogui, keliaujančiam viešuoju transportu, sutaupys 7 valandas per metus.  

Skaityti daugiau

Gariūnai: planuojamos kelios naujienos

Verdant galingam aistrų katilui, kuriame Gariūnų turgavietė žeria kaltinimus Vilniaus savivaldybei, o šios atstovai atremia, kad nuo turgavietės atstovų sklinda „90-ųjų kvapas” (aštrus ginčas kilo dėl būsimo žiedo statybos ir jo teritorijoje stovinčių pastatų – kiekviena pusė teisę naudotis teritorija tempia į savo pusę), gyvenimas vietoje nestovi – savivaldybės puslapyje pasirodė projektiniai pasiūlymai, iliustruojantys, kaip ateityje keisis maža dalelė aistrų sukūryje atsidūrusių Gariūnų.

Skaityti daugiau

Pilaitė: rajono širdyje iškils baseinas

Vilniaus miesto savivaldybė skelbia atvirą Pilaitės baseino projekto idėjos konkursą. Objektas numatytas Pilaitės gimnazijos sklype, šalia mokyklos pastato ir futbolo maniežo, tad ypatingas dėmesys bus skiriamas būsimojo statinio integralumui esamoje teritorijoje. 

Skaityti daugiau

Šnipiškėse atidaroma „Drakonų pieva“

Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.  

Skaityti daugiau

Vingio parko teritorija: nuo kariuomenės sandėlių iki „Velgos“

Šalia Vingio parko Vilniuje kitąmet turėtų prasidėti statybų darbai – buvusios gamyklos „Velga“ teritorijoje iškils daugiafunkcinis kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalas „Akropolis Vingis“. Pasak urbanistikos specialistų, jau 20 m. planuojamas sklypo užstatymas nėra netikėtas – prieš II Pasaulinį karą prie Vingio parko buvo suplanuotas gyvenamasis kvartalas.

Skaityti daugiau

Tauro kalno laiptų išmontuoti žydų antkapiai grįžta į kapines 

Sovietmečiu laiptų statyboms barbariškai panaudoti žydų antkapiai ant Tauro kalno šalia Liuteronų sodo pagaliau bus deramai sutvarkyti – šiandien prasidėjo jų demontavimo darbai. Antkapių fragmentai be rašmenų bus pervežti saugoti į Vilniaus žydų Šnipiškių senąsias kapines, esančias šalia buvusių Sporto rūmų Olimpiečių gatvėje, o su rašmenimis keliaus į Vilniaus žydų senųjų kapinių teritoriją (abipus Kirkuto alėjos), praneša sostinės savivaldybė.

Skaityti daugiau

Vilniaus pievos: kas ir kaip

Peržydėjus ir sėklas subrandinus vasariniams augalams, Vilnius pradeda pirmąjį šiemet šienavimą tose vietose, kur kuriamos tvarios pievos. Tuo tarpu gyvenamojoje aplinkoje - kiemuose, vaikų žaidimo aikštelėse, greta namų, kaip ir iki šiol, veja bus pjaunama trumpai.

Skaityti daugiau

IKEA žengia revoliucinį prekių pristatymo žingsnį

Šiandien IKEA Vilniuje pradeda testuoti internetinių užsakymų pristatymą į namus saulės energijos varomu krovininiu dviračiu. Tai – pirmasis krovininis dviratis pasaulyje, leidžiantis prekes pristatyti naudojant švariąją saulės energiją. Parduotuvė Vilniuje – antra IKEA parduotuvė pasaulyje, išbandanti šią inovaciją.

Skaityti daugiau

„Spartą” pakeitė „Vienaragiai“

Lietuvos sostinėje kuriasi ne tik sėkmingi tarptautiniai startuoliai, bet ir sėkmingai auga Vilniuje veiklą pradėjusios įmonės. Prie „Vinted“, prieš trejus metus tapusio pirmuoju Lietuvos vienaragiu, neseniai prisijungė ir „Nord Security“. Sveikindamas augančią vienaragių bendruomenę, Vilnius visoms keturioms viešojo transporto stotelėms šalia buvusios „Spartos“ teritorijos, kur dabar statomas technologijų miestelis „Cyber City“, suteikė  „Vienaragių“ pavadinimą.   

Skaityti daugiau

Prisikels primirštas Bukčių tiltas

Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija. 

Skaityti daugiau

Kalnėnuose dar viena mokykla

Vilnius toliau plečia mokyklų tinklą ir ruošiasi naujos progimnazijos Kalnėnų gyvenvietėje, Rasų seniūnijoje, Flamandų gatvėje, statyboms. Šiandien miesto Taryba pritarė beveik 4,24 ha žemės sklypo pirkimui, kuriame planuojama progimnazija. 

Skaityti daugiau

Kalvarijų gatvėje - pokyčiai

A juostos Vilniuje šiuo metu sudaro daugiau nei 36 kilometrus, o nuo birželio vidurio A juostų tinklą papildys naujos atkarpos vienoje judriausių sostinės vietų – Kalvarijų gatvėje. 

Skaityti daugiau

T. Narbuto gatvė: artėja reikšmingi pokyčiai

Plečiant dviračių takų tinklą Vilniuje vienoje judriausių sostinės jungčių – T. Narbuto gatvėje nuo Laisvės pr. iki Konstitucijos pr. – bus įrengti nauji patogūs dviračių ir pėsčiųjų takai, bus pertvarkyta ir važiuojamoji gatvės dalis.  

Skaityti daugiau

„Lidl“ ošia: nauja parduotuvė Salininkuose ir S.Prūsaitis Vingio parke

Prekybos tinklas „Lidl“ birželio 2 dieną švenčia savo 6-ąją gimtadienį Lietuvoje. Šią dieną „Lidl“ pažymės dviguba švente Vilniuje – ryte duris atvėrė nauja parduotuvė sostinėje, Salininkuose, o vakare prekybos tinklas visus kviečia švęsti savo gimtadienio į Vingio parką.  Čia bus kviečiama siekti masiškiausio grilio rekordo, o vakarą vainikuos nemokamas Sauliaus Prūsaičio koncertas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Darbai prie VCUP pajudėjo: kas bus įrengta?

Nusidėvėjęs grindinys prie CUP prekybos centro  jau šią vasarą taps patogesnis. Iki tol, kol prasidės planuojami teritorijos rekonstrukcijos darbai, kurių metu bus sutvarkyta ir aikštė, Vilniaus savivaldybė pasirūpins laikinu sprendimu, kad pėstieji galėtų vaikščioti saugiau ir patogiau, praneša sostinės savivaldybė. 

Artimiausiais mėnesiais čia bus įrengta apie 2000 kvadratinių metrų naujo pėsčiųjų tako ir maždaug 1000 kvadratinių metrų žalioji juosta. 

Skaityti daugiau