Lazdynai: atidarytas visą parą veikiantis gyvūnų gydymo kompleksas

Lietuvoje gyvenanti suomė Liisa Leitzinger per pastaruosius 6 metus naujus namus Suomijoje surado 1500 Lietuvos prieglaudų globojamų šunų. Matydama, kad gyvūnai turi labai daug sveikatos problemų, o sąlygų jiems padėti Lietuvoje nėra, ji su vyru ėmėsi analogų neturinčio projekto – šeimos lėšas investavo į unikalų reabilitacijos centrą Vilniuje, kuriame gyvūnai atsigauna po operacijų ir sunkių traumų.

Skaityti daugiau

Viršuliškės: „Mada“ - prie permainų slenksčio

Komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltisches Haus“ viešam svarstymui pateikė prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vienas pirmųjų Vilniaus prekybos centrų, užimantis beveik 28 000 kv. m. plotą, paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš dešimtmetį, todėl šiuo metu analizuojama dabartinė rinkos situacija ir vertinamos atsinaujinimo galimybės.

Skaityti daugiau

Vilniaus centre bręsta įspūdinga konversija

Vyriausybė pasitarimo protokolu pritarė A. Goštauto ir Lukiškių gatvėse Vilniuje esančių pastatų atnaujinimo koncepcijai. Ji leis sukurti modernias darbo vietas dirbantiems viešajame sektoriuje, didinti valstybės turimo turto valdymo ir energetinį efektyvumą, o kartu ir – sukurti naują miesto veidą keičiantį kvartalą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Rail Baltica“ ir Vilnius: bus naujų jungčių?

Gruodį Susisiekimo ministerija Vilniaus gyventojus supažindino su parengtu specialiojo teritorijų planavimo dokumento projektu, kuriame numatytos konkrečios teritorijos, žemės sklypai ir jų dalys, per kuriuos eis „Rail Baltica“ geležinkelio linija ruože Kaunas–Vilnius. Vėžės įrengimas palies kai kuriuos Panerių, Vilkpėdės, Naujininkų gyventojus. Savivaldybė apibendrino jai siųstas gyventojų pastabas ir rūpinsis, kad projekto užsakovai ir projektuotojai į jas atsižvelgtų, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Miniso“ atėjo į Vilnių

Azijos investuotojams priklausantis prekės ženklas „Miniso“ Vilniuje atvėrė pirmosios parduotuvės Lietuvoje duris. Vienas populiariausių azijietiškų prekės ženklų turi daugiau nei 4200 parduotuvių visame pasaulyje. Pagaliau pirmoji parduotuvė įsikūrė ir Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Sostinėje jubiliejinė „Žmogšala“

Jeigu esate žingeidūs, neabejingi geram skoniui, įdomiai draugijai ir naujoms patirtims, tai būtent Jums parengėme ypatingą šventę – vasario 11 dieną Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo", vyks dešimtasis tarptautinis Vilniaus žiemos alaus festivalis-paroda „Žmogšala“, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Akropolis“ plėsis

Šalia esamo prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Vilniuje planuojama statyti 480 kv. m vieno aukšto pastatą, kuris planuojamas dabar esančių laikinųjų statinių vietoje  ir pasiūlys naujas mažmeninei prekybai skirtas erdves.

Skaityti daugiau

„LTG Link" ir JUDU pristatė jungtinį bilietą

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link" ir JUDU vilniečiams ir sostinės svečiams šiandien pristatė vieną bilietą. Jungtinį viešojo transporto bilietą nuo šiol galės įsigyti visi keliones traukiniu planuojantys keleiviai, kai jų pasirinkto maršruto pradinė ir galutinė stotelė bus Vilniaus geležinkelio stotis. Ši nauja paslauga – tai pirmasis žingsnis siekiant keliones traukiniais vis labiau integruoti su kitomis transporto rūšimis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: pas sulaikytuosius folijos lankstinukai su karfentaniliu

Lapkričio 10 d. apie 17 val. 57 min. Vilniuje, Didlaukio g., automobilių stovėjimo aikštelėje, policijos pareigūnai pastebėjo automobilį BMW, už kurio vairo sėdėjo jiems gerai žinomas vyras (gimęs 1975 m.) – pareigūnų turimais duomenimis, šis keturiasdešimt septynerių metų amžiaus asmuo vartoja narkotines medžiagas ir galimai jas platina.

Skaityti daugiau

Ambicingas SBA grupės projektas sostinėje didžiulis el.prekybos miestelis

SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m. ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaigos. Jame prekių ir paslaugų teikėjai vienoje vietoje turės prekybai, logistikai ir klientų aptarnavimui pritaikytas patalpas. Čia taip pat bus žaliosios erdvės, maitinimo įstaigos, elektromobilių krovimo infrastruktūra.

Skaityti daugiau

Naujininkai: baigtas naujas dviračių takas

Pietinėje Vilniaus dalyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, baigtas įrengti naujas dviračių takas. Maždaug kilometro ilgio raudono asfalto takas nuo šiol jungia Naujamiesčio ir Naujininkų dviračiams skirtą infrastruktūrą į vieną dviračių takų tinklą, skelbiama savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Tauro kalnas: kokie pokyčiai laukia?

Vilniaus savivaldybėje gyventojams pristatyti atnaujinti Tauro kalno teritorijos sutvarkymo sprendiniai: pėsčiųjų takai, apšvietimas, poilsio zonos, vietos pasiekiamumas įvairiais būdais, želdynų projektavimas. Pamėnkalnio arba Tauro kalnas – itin svarbi vieta vilniečiams, todėl gyventojai aktyviai įsitraukė į teritorijos pokyčių planavimą ir išsakė savo nuomonę: jie norėtų matyti kalną žalią, su apžvalgos aikštelėmis, pritaikytą tiek vasaros, tiek žiemos pramogoms, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Plaštakių kronikos: rusaitė įpareigota palikti Lietuvą

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai vykdė neviešo patruliavimo priemonę, siekiant nustatyti prekybos žmonėmis ir vertimosi prostitucija pažeidimus, praneša Vilniaus policija. Priemonės, vykdytos spalio 24 ir 27 dienomis, metu nustatyta 10 administracinių tesės pažeidimų, už kuriuos surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl vertimosi prostitucija, atlygintino naudojimosi prostitucijos paslaugomis (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 487 str.).

Skaityti daugiau

Žvilgsnis į Vilniaus gatvės barų užkulisius: „Materialistė“, „Bardakas", „Sanatorija", „Dirigentai“ ,

Nors mintimi atidaryti savo barą ar restoraną susivilioja daugelis, tai vis dar lieka viena tų verslo sričių, kurioje bankroto rizika be galo aukšta. Tam smarkiai pakenkė ir karantino metai, ir išaugusios elektros bei kitos kainos. Populiariausių sostinės barų įkūrėjas Matas Puodžiūnas tvirtina, jog norint šiandien atidaryti patrauklią vietą Vilniuje, reikėtų bent pusės milijono eurų investicijų, o išlaikyti tokį verslą kainuoja ne tik dideles finansines išlaidas, bet ir sveikatą, nesugebant nubrėžti ribos tarp darbo ir linksmybių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Rasos: Pelesos gatvėje atsidarė „Express Market“

Prekybos tinklas „Express Market“ atidarė naują, jau 37-tąją tinklo parduotuvę Vilniuje - Rasose, Pelesos gatvėje, prie skvero. Parduotuvėje ypač skubantys galės ne tik išsirinkti iš plataus įvairių prekių ir šviežio maisto asortimento, tačiau patogiai apsipirkti ir su augintiniu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilkpėdė: numatyti grandioziniai pokyčiai

Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios pačios nuomonės ir Vilniaus miesto savivaldybė, todėl Vilkpėdės rajonas šiuo metu – prioritetinė vystymo kryptis. Ir pokyčiai joje jau vyksta, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Zujūnų seniūnijoje duris atvėrė „Rimi“

Ketvirtadienį Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje esančiame Antežerių kaime, duris atvėrė nauja „Super market“ formato „Rimi“ parduotuvė.  Joje patogiau apsipirkti galės vietos gyventojai, taip pat rajono apylinkėse įsikūrę, bet sostinėje dirbantys vilniečiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Bolt" visiškai stabdo el. paspirtukų parkavimą 45-iose Vilniaus gatvėse

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt" plečia specialias zonas, kuriose vartotojai nebegalės baigti kelionės bendrovės el. paspirtukais. Bendradarbiaujant su miestų savivaldybėmis, išskirta keli šimtai gatvių, kur šaligatvio dalis yra itin siaura ir paspirtukų parkavimas trukdytų pėsčiųjų eismui. Daugiau kaip 100 jų – daugiausiai senamiesčiuose – nuspręsta parkavimo galimybę stabdyti apskritai. Tas pats jau galioja ir ant visų didžiųjų miestų tiltų, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Vilnius bando: pažymėtos įstrižos perėjos

Vilnius imasi išbandyti dar vieną inovaciją gatvėse – dvi sostinės sankryžas pėstieji galės kirsti ir įstrižai. Laikinomis papildomomis pėsčiųjų perėjomis paženklintos Dariaus ir Girėno – Kapsų – Šaltkalvių gatvių bei Pylimo – K. Kalinausko – Palangos gatvių sankryžos. 

Skaityti daugiau

Nacionalinės koncertų salės projektas baigtas, ruošiamasi statyboms

Dar dr. Jono Basanavičiaus iškelta Tautos namų idėja tampa realybe: architektai pateikė tvirtinti galutinį  Nacionalinės koncertų salės (NKS) projektą. Daugiafunkcis meno centras suprojektuotas taip, kad galėtų priimti aukščiausio lygio klasikinės muzikos atlikėjus, o Lietuvos orkestrai pagaliau turėtų puikios akustikos sales ir repeticijoms, ir koncertams, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vingrių skveras prisikėlė naujam gyvenimui

Tranzitinė, Naujamiestį su Senamiesčiu jungianti, automobiliais anksčiau užkimšta Vingrių gatvelė šiandien atverta kaip viena originaliausių Vilniaus viešųjų erdvių. Automobilių šioje zonoje beveik neliks, o skveras tarnaus ne tik kaip jungtis keliaujantiems per miestą pėsčiomis, bet ir kaip laisvalaikio erdvė, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau