Paupio parodoje faktai apie Vilnelę

Vilniečiai ir miesto svečiai puikiai žino per Vilniaus miesto centrą tekančią upę Vilnią, meiliau dar vadinamą Vilnele. Retas pagalvoja, kuo Vilnia gali būti ypatinga ir dėl ko ją reikėtų saugoti: čia gyvena ne tik beveik 30 saugomų paukščių ir žuvų rūšių, bet ir pati upė yra įdomi, pavyzdžiui, senovėje Vilnelė Gedimino kalną ir Katedrą buvo pavertusi sala.

Skaityti daugiau

Savanorių prospekte atsiras naujas skveras

Vilniaus miesto savivaldybei bendradarbiaujant su nekilnojamojo turto vystytojais mieste atsiranda vis daugiau poilsio ir laisvalaikio zonų gyventojams. Naujamiestyje  daugiabučių apsupty projektuojama vieša žalioji erdvė su vaikų žaidimų aikštelėmis, jaukiomis poilsio zonomis ir sporto kompleksu, praneša savivaldybė.

Skaityti daugiau

Istorinio gastronomo patalpos ant prekystalio

Savo veiklą 2019 metų pabaigoje sovietmečiu garsėjusio Vilniaus centrinio gastronomo patalpose Gedimino prospekte veiklą skambiai pradėjęs „Gastronomas Food Hall“ jau senokai nebevysto veiklos, o daugiau nei 1000 kv.m. patalpos dabar štai atsidūrė ant prekystalio ir laukia naujų investuotojų bei galimai naujos veiklos krypties.

Skaityti daugiau

Kirdiejų rūmai taps Vilniaus muziejumi

Pačioje sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esančius Kirdiejų rūmus ruošiamasi sutvarkyti ir pritaikyti Vilniaus miesto muziejui. Savivaldybės sprendimu ateityje čia atsikraustys iš laikinų patalpų Vokiečių gatvėje Vilniaus miesto muziejus. Išskirtinio istorinio pastato pertvarkymui bus skelbiamas tarptautinis architektūrinis konkursas.   

Skaityti daugiau

Buvęs striptizo klubas ant prekystalio

Gausioje Vilniaus skelbimų rinkoje pasirodė ir vienas gana pikantiškas pasiūlymas: parduodamas Pylimo g. 38 name esančios patalpos. Kuo įdomios šios beveik 120 kv.m. ploto, pirmame namo (pastatyto 1940-aisiais) aukšte esančios patalpos, įvertintos 350 tūkstančių eurų suma?

Skaityti daugiau

Senoji Balsių mokyklos atgims naujai veiklai

Senoji Balsių mokykla atgims ir taps bendruomenės traukos centru. Sutvarkius Žaliųjų ežerų gatvėje esantį pastatą jame įsikurs bendruomenės centras, vaikų ir jaunimo laisvalaikio erdvės, antrame aukšte planuojama įrengti nuotolinį Balio Dvariono muzikos mokyklos padalinį, praneša sostinės savivaldybė. 

Skaityti daugiau

Baigtas pirmasis „Vilniaus verslo parko“ etapas

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Sostinės Ukmergės gatvėje pastatytas pirmasis prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, kur vienoje vietoje veikia įmonių biurai, sandėliai ir prekybinės patalpos. Netrukus bendrovė planuoja pradėti įgyvendinti dar du panašius projektus – tokios pat koncepcijos objektą Gariūnų gatvėje ir naują „Vilniaus verslo parko“ etapą Ukmergės gatvėje, papildysiantį kitapus gatvės baigtą pirmąjį etapą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„LastMile“ eksperimento pradžia - Balsiuose

Prekių pristatymo startuolis „LastMile“ mažmeninės prekybos inovaciją perkėlė į realų gyvenimą – nuo rugsėjo 20 d. prekes į namus pristato automobilis be vairuotojo. Bandomasis projektas pradėtas Balsiuose, Vilniuje. Užsakymai surenkami čia esančioje „Iki“ parduotuvėje ir pristatomi vietos gyventojams autonominiu automobiliu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Sprogdinimo darbai stadione nebus vykdomi

Šiandien Vilniuje (rugsėjo šešioliktąją), Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“   susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Atliktas pirminis sprogdinimo stadiono statybvietėje tyrimas

Specializuota griovimo ir demontavimo įmonė Vilniaus BDT, vykdanti Nacionalinio stadiono statybų aikštelės parengimo darbus Vilniuje, inicijavo vidinį tyrimą, kuris parodė, kad rugsėjo 12 dienos ryte, sprogdinant stadiono pamatus, pirmojo sprogdinimo metu skeveldrų sklaida buvo platesnė nei įprastai ir kol kas nenustatytas kiekis betono gabaliukų galėjo išskrieti už aptvertos apsauginės teritorijos ribų. Tikslesnes įvykio aplinkybes toliau aiškinasi specialistai, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniuje išbandomas eksperimentinis asfaltas

Šią savaitę Maldininkų gatvėje, Verkių seniūnijoje, paklota aplinkai draugiškesnė „Tempera" asfalto danga. Asfaltuojant sunaudojama mažiau energijos, išskiriama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, taip pat darbų metu sumažėja į aplinką išskiriamų kenksmingų garų, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Lidl“ žengia į Nemenčinę

Prekybos tinklas „Lidl“ tęsia plėtrą šalyje ir žengia į dar vieną Lietuvos miestą. Kitą ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., „Lidl“ atidarys pirmąją parduotuvę Nemenčinėje. Naujoji parduotuvė bus atidaryta adresu Vilniaus g. 42. Tai bus 65-oji „Lidl“ parduotuvė Lietuvoje.

Skaityti daugiau

Vilnius turi naują policijos vadą

Policijos departamente surengtą atranką į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas laimėjo vyresnysis komisaras Renaldas Žekonis, Policijos departamento Turto valdymo valdybos viršininkas. Atrankoje dalyvavo 3 kandidatai, rašoma policijos pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniaus gatvėse prisistatė „Clevon“

Penktadienį susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio siuntinį sostinės merui Remigijui Šimašiui pristatė pirmą kartą į sostinės gatves išriedėjęs autonominis (savivaldis) krovininis automobilis. Šią Lietuvoje inovatyvią ir ekologišką transporto technologiją Susisiekimo ministerija pristatė kartu su Estijos technologijų bendrove „Clevon“.

Skaityti daugiau

Pilaitėje - moderniausia šalies mokykla

Duris atvėrė moderniausia šalyje ir penktoji po Nepriklausomybės atgavimo mokykla Vilniuje. Tai jau trečioji mokykla Pilaitės mikrorajone – nuo rugsėjo 1-osios ją lankys 720 moksleivių, ateityje čia mokysis 1000 moksleivių.

Skaityti daugiau

Vilniaus rotušėje - karališkas instrumentas

Sekmadienį Vilniaus rotušėje pristatytas ilgai lauktas, ką tik įsigytas, aukščiausios klasės fortepijonas „Steinway & Sons". Jo galimybės – beribės ir tai – kiekvienos prestižinės koncertų salės vizitinė kortelė, pažymima savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Kaip keisis aplinka šalia būsimo Tarandės „Lidl”?

Tarandėje iškilsiančio prekybos centro „Lidl” istorija prasidėjo dar 2020-ųjų metų gegužės pabaigoje, kuomet buvo buvo pateikti projektiniai pasiūlymai bei prašymas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo architekto skyriui patvirtinti projektinių pasiūlymų rengimo užduotį.

Skaityti daugiau

Vilniaus gatvių sąrašas tapo gausesnis

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė pasiūlymui suteikti Paneriuose esančios Agrastų gatvės daliai, vedančiai iki Panerių memorialo ir masinių žudynių vietos, Memorialo gatvės pavadinimą. Šioje vietoje 1941–1944 m. buvo nužudyta 50–70 tūkst. žmonių, kurių dauguma buvo Vilniaus ir Vilniaus regiono žydai.

Skaityti daugiau

Savivaldybės pastate - permainos

Pirmasis Vilniaus miesto savivaldybės aukštas (Konstitucijos pr. 3) netrukus bus pritaikytas ne tik dalykiniams kontaktams ir savivaldai deleguotų funkcijų vykdymui. Transformuojant pastato pirmojo aukšto erdvę bus pritaikytas Vilniaus architektūros taisyklėse suformuluotas reikalavimas – atverti pirmuosius verslo centrų bei gyvenamųjų pastatų aukštus viešosioms paslaugoms.     

Skaityti daugiau

Įsibėgėja T. Narbuto gatvės rekonstrukcija

Vienoje judriausių Vilniaus gatvių vyksta rekonstrukcijos darbai: tiek iš Laisvės prospekto, tiek iš Konstitucijos prospekto pusės Teodoro Narbuto gatvėje jau tiesiami dviračių ir pėsčiųjų takai, ruošiamasi naujos viešajam transportui skirtos A juostos įrengimui.  

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: įtariamasis sulaikytas Vilniaus oro uosto išvykimo salėje

Policijos pareigūnams gavus informaciją apie asmenį, kuris galimai viename iš Kauno rajono gyvenamųjų namų neteisėtai disponuoja labai dideliu narkotinės medžiagos – karfentanilio kiekiu, pradėjo ikiteisminį tyrimą ir surinkus objektyvių duomenų apie daromą nusikalstamą veiką, nedelsiant atliko neatidėliotinus procesinius veiksmus, praneša Lietuvos policija.

Skaityti daugiau

Eismo pokyčiai Kalvarijų gatvėje

Vilniaus gatvėse A+ juostų tinklas driekiasi jau daugiau kaip 36 kilometrus. Naujausia juosta įrengta vienoje judriausių sostinės vietų – Kalvarijų gatvėje. Skaičiavimai rodo, kad papildomos A+ juostų atkarpos Kalvarijų gatvėje vienam žmogui, keliaujančiam viešuoju transportu, sutaupys 7 valandas per metus.  

Skaityti daugiau