Paaiškėjo, kuri Vilniaus stoties rajono pokyčių idėja įvertinta geriausiai  

Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus antruosius vokus, užkoduoti darbų pavadinimai nuo šiol bus susieti su jų kūrėjais, tarp kurių – pasaulinio garso kompanijos. Dalyviai buvo vertinami anonimiškai, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Maskvos namų byla baigta

Šiandien Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos statybos įteisinimui). Teismas galutiniu procesiniu sprendimu Maskvos namų skundą atmetė, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Dviratininkams ir pėstiesiems patogesnė jungtis su Nemenčine

Vilnius ne tik intensyviai vykdo dviračių takų tinklo plėtrą, tiesiant naujus, bet ir tvarko senąsias nusidėvėjusias jungtis. Ką tik pradėta tvarkyti paskutinė atnaujinimo laukusi pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa, svarbi važiuojantiems nuo Antakalnio į Nemenčinės pusę – remontuojama  5,6 km ilgio trasa nuo Kairėnų gatvės iki miesto ribos, kuri baigiasi už Antavilių. 

Skaityti daugiau

Ramus eismas bus užtikrintas dar trijose sostinės gatvėse

Prieš metus Vilniuje startavęs pilotinis ramaus eismo gatvių projektas įgavo pagreitį. Per ateinančius metus pagal naująjį sostinės gatvių standartą iš pagrindų bus transformuota dalis Naujamiesčio ir toliau nuo miesto centro esančių gatvių. Prie ramaus judumo gatve virtusios ir patrauklesne gyventojams tapusios Naugarduko gatvės šiemet dar prisijungs T. Ševčenkos, Vytenio, A. Kojelavičiaus gatvės, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Vilniaus šilumos tinklai paskelbė sezono kainų prognozes

Didžiausias Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau - VŠT) baigė hidraulinius bandymus – bendrovė patikrino beveik 750 km po Vilniumi išsiraizgiusių vamzdynų stiprumą bei sandarumą. Šildymui turi būti tinkamai paruoštos ir namų vidaus šildymo sistemos, o tai yra pastatų administratorių atsakomybė.

Skaityti daugiau

Oficialiai baigti sostinės mega sankryžos darbai: spūstys ženkliai sumažėjo

Daugiau nei pusantrų metų trukę intensyvūs darbai sostinės Liepkalnio g., Minsko pl. ir Žirnių g. sankryžoje oficialiai baigti – Vilnius turi modernią ir saugią dviejų lygių sankryžą. Pirmieji tyrimo rezultatai rodo, kad nors pravažiuojančių per sankryžą automobilių skaičius išaugo trečdaliu, daugumoje krypčių spūstys ženkliai sumažėjo, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Vilniaus savivaldybės Taryba: P. Cvirkos paminklas turi būti nukeltas

Vilniaus miesto savivaldybės Taryba šiandien priėmė rezoliuciją, kuria pritarė, kad Petro Cvirkos paminklas turi būti nukeltas ir teisės aktų nustatyta tvarka perduotas Lietuvos Respublikos valstybės nuosavybėn. Savo ruožtu savivaldybės Administracija parengs planą dėl skvero laikinosios vizijos ir įtraukdama ekspertus tęs diskusijas su visuomene dėl ilgalaikio viso komplekso sutvarkymo.

Skaityti daugiau

Savo jubiliejų Valakampių tiltas švęs suremontuotas

Vilniuje rengiamasi remontuoti beveik prieš pusšimtį metų, 1972-aisiais, statytą Valakampių tiltą. Atliekant kasmetę tiltų patikrą nustatyta, kad laikas sustiprinti tilto perdangą. Iki tol, kol tiltas bus suremontuotas, jo apkrovos valdomos perorganizuojant eismą – pirmoji eismo juosta laikinai skirta viešajam transportui. 

tiltas1

Skaityti daugiau

Istorinis Vilniaus kvartalas atgims žalesnis 

Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės. Bažnyčios ir vienuolyno erdvės išliks saugomos ir neliečiamos. 

Skaityti daugiau

Vilnius idėjas dalins pinigus

Vilnius sostinės gyventojams suteikia dar daugiau savivaldos galimybių: kiekvienas aktyvus vilnietis gali pasiūlyti idėją savo miestui, o projekto seniūnijų bendruomenė nuspręs, kurios jų verčiausios įgyvendinti per 2022-uosius metus.  Pilotinis projektas „Dalyvauk! Vilnius" startuoja rugsėjo 13-ąją trijose seniūnijose – Justiniškių, Rasų ir Verkių.

Skaityti daugiau

kokių rajonų pasiekti centrą patogiausia?

Suaktyvėjus nekilnojamojo turto rinkai, ne visi pirkėjai, rinkdamiesi namus, įvertina, per kiek laiko nuo savo būsto pasieks miesto centrą, kuriame daugelis dirba ar vyksta į susitikimus. Piko metu iš vienų Vilniaus mikrorajonų miesto centre galima atsidurti vos per 10 minučių, kai tuo tarpu iš kitų – gali tekti važiuoti ir pusantros valandos.

Skaityti daugiau

Riešutų verslo imperatorius įkūrė A. Galdiko muziejų

Vilniuje duris atvėrė nauja kultūros erdvė – žymaus lietuvių dailininko Adomo Galdiko muziejus. Tai pirmoji ir vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima išvysti vertingiausius skirtingo laikotarpio Adomo Galdiko kūrinius. Arklių g. įsikūrusiame muziejuje lankytojai kviečiami su autoriaus kūryba susipažinti netradiciniu būdu – patyriminių edukacijų metu.

Skaityti daugiau

Vėl atgijo Žaliasis tiltas iškilo nauja instaliacija

Ant vieno iš pagrindinių sostinės tiltų šiandien baigta montuoti architekto Audriaus Ambraso meninė instaliacija „Žaliojo tilto ženklai". Tai vienas iš 12 meno Vilniaus miesto savivaldybės projektų rėmimo programos „Kuriu Vilnių" konkurso laimėtojų darbų, šiemet papuošiančių įvairias sostinės erdves.

Skaityti daugiau

„Oze” duris atvėrė plaukimo mokykla

Rugpjūčio 26 dieną prekybos ir pramogų centre „Ozas“ duris oficialiai atvėrė plaukimo mokykla „Plaukimo šeima“. Moderniausiomis technologijomis aprūpintas objektas yra orientuotas į galimybes mokytis plaukti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: ir vėl minimas Savanorių prospektas

Trys jauni vyrai įkliuvo sostinės pareigūnams už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Vieno jų namuose kratos metu rasta galimai narkotinių medžiagų. Visi jie uždaryti į areštinę, artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo.

Skaityti daugiau

Sodų bendrijų gatvių priežiūra bus galima patikėti savivaldybei

Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami. Teritorijos aplink Vilnių palaipsniui virto miesto gyvenamaisiais kvartalais. Jų gatvių būklės klausimai aktualūs ir sodų gyventojams, ir juos prižiūrintiems. Sutvarkius gatvių infrastruktūrą, žymiai pagerėtų gyvenamoji aplinka. 

Skaityti daugiau

Savivaldybė nepasiduoda: Koncertų ir sporto rūmų rekonstrukciją būtina tęsti

Reaguodama į Vyriausybės sprendimą atsisakyti planų rekonstruoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus, Vilniaus miesto Taryba šiandien priėmė rezoliuciją, kuria ragina Vyriausybę ir kitas atsakingas valstybės institucijas siekti Koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projekto tęstinumo ir įrengti tarptautinius standartus atitinkantį, visai Lietuvai svarbų Vilniaus kongresų centrą.   

Skaityti daugiau

Prie Baltojo tilto medinės darbo vietos

Vilniuje prie Baltojo tilto įsikūrė pirmosios Lietuvoje mobilios darbo vietos, skirtos norintiems dirbti gamtos apsuptyje ir džiaugtis sostinės vaizdais. „Darnu Group“ sostinei padovanojo tris vienvietes ir vieną keturvietę darbo vietas.

Skaityti daugiau

Neries krantinėje instaliacija „Sodas"

Vilniuje, šalia Neries upės, poilsio aikštelėje prieš krantinės sporto zoną, iškilo naujas šiuolaikinio meno kūrinys – Rafal Piesliak instaliacija „Sodas". Kūrinys yra savivaldybės iniciatyvos „Dovana Vilniui" dalis, kuria siekiama puoselėti skirtingas sostines vietas, joms suteikiant naują prasmę ar kultūrinį kontekstą.  Instaliaciją „Sodas" sudaro 10 skirtingų objektų, atkartojančių antenas ir televizijos bokštus, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Šnipiškių užmojai: ruošiama vieša erdvė - kaip saldainiukas

Jau kitąmet bus sutvarkyta ilgą laiką buvusi apleista Šnipiškių dalis - šiandien prasideda teritorijos tarp Giedraičių ir Kintų gatvių tvarkymas. Čia bus įrengta aikštelė, aplink ją išsidėstys sėdimos vietos, tad atsiras puiki vieta koncertams, mugėms ir kitiems renginiams, kvartalas taps dar vienu traukos centru aplinkiniams ir viso miesto gyventojams.

Skaityti daugiau

Dvi Žvėryno puses sujungs naujas viadukas

Žvėryną perskyrusios judrios T. Narbuto gatvės apačioje, tarp pėsčiųjų takų Elnių ir Danielių gatvėse, planuojama nauja jungtis keliaujantiems po miestą be automobilio. Kol kas judėjimą pėsčiomis ar dviračiais besirenkantiems gyventojams nuo Elnių gatvės iki saugios perėjos yra apie 0,5 km - arba iki T. Narbuto ir Sėlių sankryžos, arba iki sankryžos prie prekybos centro „Panorama". 

Skaityti daugiau

Vilnius pateko į perspektyviausių Europos miestų topą

„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudarytame Ateities technologinių miestų reitinge Vilnius pateko tarp 20 perspektyviausių visos Europos miestų. Pernai puikiai pasirodęs kai kuriose kategorijose, bet nepatekęs į bendrą geriausiųjų miestų 25-tuką, šiemet Vilnius bendroje lentelėje užima 17 vietą.

Skaityti daugiau

Keičiasi „Wolt“ apmokėjimo modelis

Nuo šio pirmadienio, rugpjūčio 9 d., „Wolt“ Lietuvoje atnaujina savo kurjerių-partnerių veiklos apmokėjimo modelį. Šiuo žingsniu siekiama dar geriau subalansuoti visų platformos kurjerių-partnerių (nepriklausomai ar vairuojančių automobilį, pristatymui besirenkančių dviratį, ar paspirtuką) gaunamas pajamas už veiklą, o savo klientams, nutolusiems nuo miestų centrų, suteikti dar daugiau patogumo užsakant norimas prekes ar maistą. Latvijoje ir Estijoje sistema buvo pakeista dar šį pavasarį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Ramūnas Vyšniauskas grįžta su trenksmu: Savanorių prospekte atidaro „CyberX Arena“

Šį savaitgalį duris atverianti sunkiaatlečio Ramūno Vyšniausko įsteigta pirmoji Lietuvoje e-sporto arena „CyberX Arena“ sulaukė dėmesio iš Lietuvos futbolo federacijos. Jau kurį laiką didelį susidomėjimą e-sportui skirianti šalies futbolo bendruomenė užsibrėžė tikslą kartu su „CyberX Arena“ pakelti e-sporto lygį Lietuvoje, rengti tarptautinio lygio turnyrus ir burti bei treniruoti profesionalias šalies e-sporto komandas.

Skaityti daugiau