„LTG Link" ir JUDU pristatė jungtinį bilietą

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link" ir JUDU vilniečiams ir sostinės svečiams šiandien pristatė vieną bilietą. Jungtinį viešojo transporto bilietą nuo šiol galės įsigyti visi keliones traukiniu planuojantys keleiviai, kai jų pasirinkto maršruto pradinė ir galutinė stotelė bus Vilniaus geležinkelio stotis. Ši nauja paslauga – tai pirmasis žingsnis siekiant keliones traukiniais vis labiau integruoti su kitomis transporto rūšimis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: pas sulaikytuosius folijos lankstinukai su karfentaniliu

Lapkričio 10 d. apie 17 val. 57 min. Vilniuje, Didlaukio g., automobilių stovėjimo aikštelėje, policijos pareigūnai pastebėjo automobilį BMW, už kurio vairo sėdėjo jiems gerai žinomas vyras (gimęs 1975 m.) – pareigūnų turimais duomenimis, šis keturiasdešimt septynerių metų amžiaus asmuo vartoja narkotines medžiagas ir galimai jas platina.

Skaityti daugiau

Ambicingas SBA grupės projektas sostinėje didžiulis el.prekybos miestelis

SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m. ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaigos. Jame prekių ir paslaugų teikėjai vienoje vietoje turės prekybai, logistikai ir klientų aptarnavimui pritaikytas patalpas. Čia taip pat bus žaliosios erdvės, maitinimo įstaigos, elektromobilių krovimo infrastruktūra.

Skaityti daugiau

Naujininkai: baigtas naujas dviračių takas

Pietinėje Vilniaus dalyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, baigtas įrengti naujas dviračių takas. Maždaug kilometro ilgio raudono asfalto takas nuo šiol jungia Naujamiesčio ir Naujininkų dviračiams skirtą infrastruktūrą į vieną dviračių takų tinklą, skelbiama savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Tauro kalnas: kokie pokyčiai laukia?

Vilniaus savivaldybėje gyventojams pristatyti atnaujinti Tauro kalno teritorijos sutvarkymo sprendiniai: pėsčiųjų takai, apšvietimas, poilsio zonos, vietos pasiekiamumas įvairiais būdais, želdynų projektavimas. Pamėnkalnio arba Tauro kalnas – itin svarbi vieta vilniečiams, todėl gyventojai aktyviai įsitraukė į teritorijos pokyčių planavimą ir išsakė savo nuomonę: jie norėtų matyti kalną žalią, su apžvalgos aikštelėmis, pritaikytą tiek vasaros, tiek žiemos pramogoms, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Plaštakių kronikos: rusaitė įpareigota palikti Lietuvą

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai vykdė neviešo patruliavimo priemonę, siekiant nustatyti prekybos žmonėmis ir vertimosi prostitucija pažeidimus, praneša Vilniaus policija. Priemonės, vykdytos spalio 24 ir 27 dienomis, metu nustatyta 10 administracinių tesės pažeidimų, už kuriuos surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl vertimosi prostitucija, atlygintino naudojimosi prostitucijos paslaugomis (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 487 str.).

Skaityti daugiau

Žvilgsnis į Vilniaus gatvės barų užkulisius: „Materialistė“, „Bardakas", „Sanatorija", „Dirigentai“ ,

Nors mintimi atidaryti savo barą ar restoraną susivilioja daugelis, tai vis dar lieka viena tų verslo sričių, kurioje bankroto rizika be galo aukšta. Tam smarkiai pakenkė ir karantino metai, ir išaugusios elektros bei kitos kainos. Populiariausių sostinės barų įkūrėjas Matas Puodžiūnas tvirtina, jog norint šiandien atidaryti patrauklią vietą Vilniuje, reikėtų bent pusės milijono eurų investicijų, o išlaikyti tokį verslą kainuoja ne tik dideles finansines išlaidas, bet ir sveikatą, nesugebant nubrėžti ribos tarp darbo ir linksmybių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Rasos: Pelesos gatvėje atsidarė „Express Market“

Prekybos tinklas „Express Market“ atidarė naują, jau 37-tąją tinklo parduotuvę Vilniuje - Rasose, Pelesos gatvėje, prie skvero. Parduotuvėje ypač skubantys galės ne tik išsirinkti iš plataus įvairių prekių ir šviežio maisto asortimento, tačiau patogiai apsipirkti ir su augintiniu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilkpėdė: numatyti grandioziniai pokyčiai

Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios pačios nuomonės ir Vilniaus miesto savivaldybė, todėl Vilkpėdės rajonas šiuo metu – prioritetinė vystymo kryptis. Ir pokyčiai joje jau vyksta, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Zujūnų seniūnijoje duris atvėrė „Rimi“

Ketvirtadienį Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje esančiame Antežerių kaime, duris atvėrė nauja „Super market“ formato „Rimi“ parduotuvė.  Joje patogiau apsipirkti galės vietos gyventojai, taip pat rajono apylinkėse įsikūrę, bet sostinėje dirbantys vilniečiai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Bolt" visiškai stabdo el. paspirtukų parkavimą 45-iose Vilniaus gatvėse

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt" plečia specialias zonas, kuriose vartotojai nebegalės baigti kelionės bendrovės el. paspirtukais. Bendradarbiaujant su miestų savivaldybėmis, išskirta keli šimtai gatvių, kur šaligatvio dalis yra itin siaura ir paspirtukų parkavimas trukdytų pėsčiųjų eismui. Daugiau kaip 100 jų – daugiausiai senamiesčiuose – nuspręsta parkavimo galimybę stabdyti apskritai. Tas pats jau galioja ir ant visų didžiųjų miestų tiltų, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Vilnius bando: pažymėtos įstrižos perėjos

Vilnius imasi išbandyti dar vieną inovaciją gatvėse – dvi sostinės sankryžas pėstieji galės kirsti ir įstrižai. Laikinomis papildomomis pėsčiųjų perėjomis paženklintos Dariaus ir Girėno – Kapsų – Šaltkalvių gatvių bei Pylimo – K. Kalinausko – Palangos gatvių sankryžos. 

Skaityti daugiau

Nacionalinės koncertų salės projektas baigtas, ruošiamasi statyboms

Dar dr. Jono Basanavičiaus iškelta Tautos namų idėja tampa realybe: architektai pateikė tvirtinti galutinį  Nacionalinės koncertų salės (NKS) projektą. Daugiafunkcis meno centras suprojektuotas taip, kad galėtų priimti aukščiausio lygio klasikinės muzikos atlikėjus, o Lietuvos orkestrai pagaliau turėtų puikios akustikos sales ir repeticijoms, ir koncertams, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vingrių skveras prisikėlė naujam gyvenimui

Tranzitinė, Naujamiestį su Senamiesčiu jungianti, automobiliais anksčiau užkimšta Vingrių gatvelė šiandien atverta kaip viena originaliausių Vilniaus viešųjų erdvių. Automobilių šioje zonoje beveik neliks, o skveras tarnaus ne tik kaip jungtis keliaujantiems per miestą pėsčiomis, bet ir kaip laisvalaikio erdvė, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Elektromobilius vilniečiai galės įkrauti ir nuo apšvietimo stulpų

Idėja krauti elektromobilius nuo elektros stulpų virto realybe – Vilniuje pradeda veikti pirmosios 9 tokio įkrovimo stotelės. Iki 2023-iųjų pabaigos Vilniaus miesto savivaldybė iš viso įdiegs apie 100 šio tipo stotelių – tai kiekis, kuriuo norima paskatinti elektromobilių skaičiaus augimą sostinėje. Savivaldybės planuose iki 2030 metų tokių stotelių skaičių padidinti bent iki 2000, o jei pavyks gauti ir Europos Sąjungos paramą – antra tiek. 

Skaityti daugiau

Rasos: prie Vilnelės nestandartinis paplūdimys

Vilnelės slėnyje paplūdimio norėję Rasų seniūnijos gyventojai kitą vasarą jau poilsiaus neišvykę iš miesto – natūralios gamtos apsuptyje sukurtoje laisvalaikio erdvėje. Projektui „Dalyvauk! Vilnius” pateikta idėja paversta vieta poilsiui, rašoma savivaldybės tinklapyje.

Skaityti daugiau

Rugpjūčio karštis 125 tomuose

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl 2021 m. rugpjūčio 10-11 d. riaušių prie prie Lietuvos Respublikos Seimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 283 str. 1 d. ir 2 d.). Taip pat atliktas tyrimas ir dėl kitų padarytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d., 258 str. 2 d., 259 str. 1 ir 2 d., 300 str. 1 d., 302 str. 1 d., iš viso dėl 23 nusikalstamos veikos epizodų.

Skaityti daugiau

Didinamas finansavimas „Vilniaus viešajam transportui"

Miesto Taryba nusprendė padidinti bendrovės „Vilniaus viešasis transportas" finansavimą iš miesto biudžeto. Pastaruoju metu savivaldybė kartu su bendrove „Vilniaus viešasis transportas" ieškojo dėl energetinių išteklių kainos išaugusių bendrovės kaštų ir vairuotojų trūkumo problemų sprendimo. Naujas finansavimo lygis leis bendrovei pakelti darbuotojų atlyginimus, padengti energijos išteklių išlaidas bei užtikrinti keleivių pervežimo poreikius, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Energetikos ir technikos muziejaus puikios naujienos lankytojams

Sostinės Energetikos ir technikos muziejus, įsikūręs istorinės elektrinės patalpose, lankymui atveria muziejaus stogo terasą. Joje pristatomas naujas eksponatas – interaktyvus Gedimino kalno stendas, kuriame lankytojai galės įrašyti balso sveikinimą Vilniui 700-ojo jubiliejaus proga – ir teminė ekskursija „Vilniaus modernėjimo istorija“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Skandalingoji Vilniaus grupė „Pompa“: po 30 metų debiutinis vinilas

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mallonu“, kurioje skambės daugelis garsiausių jos įrašų. Dabartiniams keturiasdešimtmečiams ar penkiasdešimtmečiams šis leidinys – tarsi kelionė laiko mašina į „laukinius“ 90-tuosius, kurių realijos užfiksuotos skandalinguose hituose „Viskas tavo bosui“, „Mama“, „Mes jau nebe vaikai“ ir vienoje žinomiausių to meto dainų - „2mblas“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniaus šilumos tinklai: pagaliau geros žinios

Į Klaipėdos uostą atplaukė tanklaivis, kuris į  AB  „Klaipėdos nafta“ (KN) talpyklas atgabeno  penktadalį Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) įsigyto mažasierio mazuto, kuriuo planuojama iš dalies pakeisti drastiškai rinkoje pabrangusias gamtines dujas. Spalio 1 d. naktį mazutas į Klaipėdą atgabentas iš Belgijos Antverpeno uosto. KN kurį laiką krovinį saugos talpyklose savo teritorijoje, vėliau geležinkeliu jis bus transportuojamas į VŠT gamybinę teritoriją, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Baltupiai: Jomanto parkas ruošiasi priglausti beisbolą

Baltupių mikrorajone miškingame Jomanto parke apleistas stadionas bus pritaikytas beisbolo sportui. Šiuo metu beisbolo mėgėjai neturi kitos vietos treniruotis ir rengti varžybas. Nors aikštelė nėra pritaikyta beisbolui – ji per maža, o persirengimo patalpos ir stadiono tribūna yra visiškai apleistos ir avarinės būklės, stadione jau dabar vykdavo treniruotės.

Skaityti daugiau

Paupio parodoje faktai apie Vilnelę

Vilniečiai ir miesto svečiai puikiai žino per Vilniaus miesto centrą tekančią upę Vilnią, meiliau dar vadinamą Vilnele. Retas pagalvoja, kuo Vilnia gali būti ypatinga ir dėl ko ją reikėtų saugoti: čia gyvena ne tik beveik 30 saugomų paukščių ir žuvų rūšių, bet ir pati upė yra įdomi, pavyzdžiui, senovėje Vilnelė Gedimino kalną ir Katedrą buvo pavertusi sala.

Skaityti daugiau

Savanorių prospekte atsiras naujas skveras

Vilniaus miesto savivaldybei bendradarbiaujant su nekilnojamojo turto vystytojais mieste atsiranda vis daugiau poilsio ir laisvalaikio zonų gyventojams. Naujamiestyje  daugiabučių apsupty projektuojama vieša žalioji erdvė su vaikų žaidimų aikštelėmis, jaukiomis poilsio zonomis ir sporto kompleksu, praneša savivaldybė.

Skaityti daugiau

Istorinio gastronomo patalpos ant prekystalio

Savo veiklą 2019 metų pabaigoje sovietmečiu garsėjusio Vilniaus centrinio gastronomo patalpose Gedimino prospekte veiklą skambiai pradėjęs „Gastronomas Food Hall“ jau senokai nebevysto veiklos, o daugiau nei 1000 kv.m. patalpos dabar štai atsidūrė ant prekystalio ir laukia naujų investuotojų bei galimai naujos veiklos krypties.

Skaityti daugiau

Kirdiejų rūmai taps Vilniaus muziejumi

Pačioje sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esančius Kirdiejų rūmus ruošiamasi sutvarkyti ir pritaikyti Vilniaus miesto muziejui. Savivaldybės sprendimu ateityje čia atsikraustys iš laikinų patalpų Vokiečių gatvėje Vilniaus miesto muziejus. Išskirtinio istorinio pastato pertvarkymui bus skelbiamas tarptautinis architektūrinis konkursas.   

Skaityti daugiau

Buvęs striptizo klubas ant prekystalio

Gausioje Vilniaus skelbimų rinkoje pasirodė ir vienas gana pikantiškas pasiūlymas: parduodamas Pylimo g. 38 name esančios patalpos. Kuo įdomios šios beveik 120 kv.m. ploto, pirmame namo (pastatyto 1940-aisiais) aukšte esančios patalpos, įvertintos 350 tūkstančių eurų suma?

Skaityti daugiau