Nepažinti Markučiai: kaip A. Šocikas rajoną nuo chuliganų išvalė

Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ žiemą pristatė fotomenininko Sauliaus Paukščio knygą „Slėpiningieji Markučiai“, o atšilus orui pagal ją kartu su autoriumi parengė 3 km pažintinį maršrutą po istoriniu bei kultūriniu palikimu turtingą sostinės mikrorajoną – Markučius.

Skaityti daugiau

Pristatyta atnaujinta Kernavės gatvė

Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė. Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, tiesiog - jauki. 

Skaityti daugiau

Šalia Baltojo tilto Tolerancijos gatvė

Vilnius yra apie laisvę būti savimi – atviras įvairovei, tolerantiškas miestas. Šiandien Vilniaus savivaldybės taryba pritarė Istorinės atminties komisijos siūlymui greta Neries krantinės,  nuo Upės g. link Baltojo tilto, vedančiai gatvei suteikti Tolerancijos vardą.  

Skaityti daugiau

Justiniškėse įamžinta Adriana

Užsilikusį nesutvarkytą skverą su amfiteatru Justiniškėse menininkai projektu „Mano kiemas" pavertė laisvalaikio, poilsio ir sveikatingumo erdve. Atrasti Justiniškes ir išeiti į kiemą kvies čia užaugusią merginą vaizduojanti bronzinė skulptūra.

Skaityti daugiau

Pagalba šienlige sergantiems vilniečiams - sukurtas specialus žemėlapis

Esate alergiškas žiedadulkėms ir pavasario kasmet laukiate su nerimu, dairotės į medžius, ar dar nesprogsta jų pumpurai ir ar ne laikas jau gerti antialerginius vaistus? Dažnai nosis jau užsikimšusi ir varva, o jūs svarstote, ar kažkur peršalote, ar eilinį kartą pavėlavote išgerti alergiją slopinančių vaistų. Nuo šiol tokių problemų nebeturėtų kilti vilniečiams ir sostinės svečiams, praneša bendrovė „Vilniaus planas“.

Skaityti daugiau

Naujoji Vilnia: permainos ateina į Džiaugsmo gatvę

Naujosios Vilnios seniūnijoje planuojama Džiaugsmo gatvės rekonstrukcija, dėl kurios sprendinių projektuotojai netrukus kvies gyventojus į viešą konsultaciją. UAB „Vilniaus planas“ projektiniai pasiūlymai parengti gatvės atkarpai nuo Paeglinės iki Pergalės gatvės žiedinės sankryžos. Rekonstrukcija pagerintų vietos gyventojų susisiekimą pėsčiomis, dviračiais bei viešuoju transportu, užtikrintų visų eismo dalyvių saugumą.

Skaityti daugiau

Nemenčinės plente išsiskiriantis „Lidl“

Lietuvoje plėtrą tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ kitą ketvirtadienį, gegužės 12 d., atidarys antrąją savo parduotuvę šiais metais. Naujoji parduotuvė bus atidaryta Vilniuje, Valakampių rajone, adresu Nemenčinės pl. 15. Ši parduotuvė bus 20-oji tinklo parduotuvė sostinėje ir 62-oji „Lidl“ parduotuvė šalyje. Naujoji parduotuvė išsiskirs ne tik netradiciniu dizainu, bet ir aplinkai draugiškais sprendimais, pažymima pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniaus: naujas skrydis į Vokietiją

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad nuo vakar (gegužės 3 d.) pradėjo naujus reguliarius skrydžius tarp Vilniaus ir Hamburgo (Vokietija). „airBaltic“ sujungia šiuos miestus trimis savaitiniais skrydžiais.

Skaityti daugiau

Savivaldybėje diskusijos dėl Rusų gatvės pavadinimo

Nuo karo Ukrainoje pradžios Vilniaus savivaldybės istorinės atminties komisiją pasiekia daugybė iniciatyvų dėl pavadinimų, susijusių su Rusija ar Baltarusija, pervadinimo ar panaikinimo. Svarstant siūlymą keisti Rusų gatvės pavadinimą į Rusėnų nuspręsta palikti senąjį gatvės pavadinimą. Bet komisija neatmeta galimybės grįžti prie šio pavadinimo svarstymo, savo nuomonę pareikšti gali ir gatvės gyventojai, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniaus: vos valanda iki Gdansko

Lietuvos oro uostai skelbia, kad startuoja dvi naujos kryptys į Lenkijos miestus. „Ryanair“ nuo gegužės 2 dienos iš Kauno oro uosto pradeda tiesioginius skrydžius į Varšuvą, o nuo gegužės 3 d. iš Vilniaus oro uosto į Gdanską. Vos maždaug valandos trukmės skrydžiai ir įdomūs kelionių maršrutai tiks ilgesnio savaitgalio kelionėms, be to, gali tapti staigmena artėjančios Motinos dienos proga.

Skaityti daugiau

Skirk 1,2 % GPM Vilniaus naršymo iniciatyvai

Jei tavęs, mielas skaitytojau, dar tik laukia ne pats maloniausiais dalykas gyvenime – pajamų deklaravimas – nepamiršk, kad nesumokėdamas nė cento gali prisidėti prie Vilniaus naršymo iniciatyvos, dar kitaip žinomos tinklapio 1323.lt vardu su jo paskyromis feisbuke, instagrame ir jutūbėje. 

proc

Skaityti daugiau

Automėgėjams teks tuštinti kišenes: siūloma plėsti žaliąją zoną

Vilniaus miesto savivaldybės Tarybai pateikti siūlymai, kurie pakeistų rezervuotų automobilių stovėjimo vietų tvarką ir padidintų bendrajam naudojimui skirtų vietų skaičių. Įvedant naujoves siekiama, kad esant būtinybei automobiliu atvykti į centrinę miesto būtų patogu, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Stovėjimo vietų pokyčiai 

Skaityti daugiau

Seksualinės prievartos prekybos centre byla pasiekė teismą

Į teismą su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio prievartavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 str. 1 d.) ir išžaginimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 149 str. 1 d.) atliko Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 3-iasis skyrius.

Skaityti daugiau

Kriminalinis Vilnius: sulaikyti Karoliniškėse chaosą kėlę banditėliai

Keturi jauni vyrai atsidūrė areštinėje. Visi jie įtariami pasipriešinimu policijos pareigūnams, plėšimu, viešosios tvarkos pažeidimu. Sulaikytieji gerai žinomi policijai, nes praeityje buvo ne kartą teisti už vagystes, plėšimus, sukčiavimą, dokumento klastojimą, neteisėtą laisvės atėmimą bei kontrabandą. Sulaikymo metu nukentėjo du policijos pareigūnai, vienas jų gydomas ligoninėje, praneša Vilniaus policija.

Skaityti daugiau

Baigiasi šildymo sezonas

Vilniaus miesto savivaldybė baigia visuotinį šildymo sezoną. Savivaldybės sprendimu, sklendės bus užsuktos balandžio 25 d., tačiau gyventojai, norintys šildytis ilgiau, galės tai padaryti daugumos bendraturčių sutarimu.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: stambus prekeivis sučiuptas garaže

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė vilnietį, besiverčiantį neteisėtu narkotinių medžiagų platinimu, ir iš nelegalios apyvartos išėmė iki dvidešimties kilogramų narkotinių medžiagų – kanapių, praneša sostinės policija.

Skaityti daugiau