Vilniuje grius Maskvos namai

Vilniaus meras Remigijaus Šmašius laimėjo karą prieš Rinktinės ir A.Juozapavičiaus gatvių sankryžoje prieš kelerius metus iškilusį pastatą, vadinamą „Maskvos namais”. Savo feisbuko paskyroje R.Šimašius jau prieš kelerius metus minėjo, kad bent jau per jo vadovavimo mieste metus, šis pastatas, kuris prieš penkerius metus buvo patekęs ir į VSD akiratį, nefunkcionuos.

Skaityti daugiau

Mykolo Lietuvio gatvėje svarbūs pokyčiai

Miestui augant, teritorijose, kurios anksčiau buvo naudojamos kitoms reikmėms, kuriasi naujos gyvenvietės, kvartalai, todėl sostinė imasi sprendimų, kurie užtikrintų ne tik saugų susisiekimą su centrine miesto dalimi, bet ir būtų tvarūs, ilgalaikiai. 

Skaityti daugiau

„DĖK’ui“ stotelė atkeliavo į Žirmūnus

Vilniečiai turi gerų nenaudojamų daiktų ir noriai jais dalijasi, užuot kaupę lentynose, spintose ar rūsiuose. Antradienį savo veiklą pradėjusi stotelė „DĖK’ui“ Žirmūnuose, Tuskulėnų g. 39, yra jau aštuonioliktasis gerų daiktų dalijimosi taškas Vilniaus apskrityje.

Skaityti daugiau

Kas ir kaip gali gauti kompensaciją šildymą?

Europoje ir toliau brangstant gamtinėms dujoms, sostinė stengiasi sumažinti vilniečiams kiekvieną mėnesį vis augančias šildymo sąskaitas. Pagal naujai įsigaliojusią tvarką šildymo kompensaciją šiemet gali gauti dvigubai daugiau gyventojų, jei kompensacijos nepakanka ar ji nepriklauso, gyventojai gali pasinaudoti mokėjimų atidėjimo galimybe.

Skaityti daugiau

Šalia buvusios „Spartos“ projektuojama nauja vieša erdvė

Sausio pabaigoje vilniečiams bus pristatyti naujos viešosios erdvės Naujamiestyje, ties Algirdo g. 41A, projektiniai pasiūlymai. Šio projekto užsakovas – AB „Sparta“, o projektą parengė MB „Studio Space/Time“ (architektas – Povilas Marozas). Autoriai kviečia vietos bendruomenę ir visus vilniečius aktyviai dalyvauti pristatyme, išsakyti savo pastabas pasiūlymams.

Skaityti daugiau

Miesto planuose - 159 nauji troleibusai

Tęsdamas ambicingą viešojo transporto atnaujinimą, Vilnius svarsto papildyti troleibusų parką net 159 naujais troleibusais, kurie pakeistų visus senuosius miesto troleibusus. Miesto Tarybai pritarus, „Vilniaus viešasis transportas" planuotų įsigyti autonominės ridos priemonių po Vilnių judėti darniai ir patogiai. Į gatves nauji troleibusai išriedėtų jau kitąmet – 2023-iaisiais. 

Skaityti daugiau

Vilniaus šilumos tinklai: įmonės finansinė padėtis įtempta

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė AB Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) suteikti 15 mln. eurų paskolos garantiją. Esant būtinybei, bendrovė su šia garantija galės kreiptis į banką dėl paskolos šilumos ir karšto vandens gamybai reikalingo kuro įsigijimui, o savivaldybė taps bendrovės laiduotoja. 

Skaityti daugiau

Bevardžiui skverui iškilios asmenybės vardas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pritarė Istorinės atminties komisijos siūlymui – Valdovų rūmų muziejaus skverą pavadinti Bonos Sforcos vardu. Manoma, kad toje vietoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Senojo žmona, karaliaus Žygimanto Augusto motina XVI a. pr. buvo įkūrusi itališką sodą. 

Skaityti daugiau

Pristatytas miesto 2022-ųjų metų biudžeto projektas

Vilniaus miesto taryboje pristatytame projekte – 936 mln. eurų siekiantis 2022 m. miesto biudžetas. Tai yra 11 proc. arba 93,5 mln. eurų daugiau už pernai patvirtintą biudžetą. Sustabdytas skolos augimas, daug didesnis dėmesys neformaliam ugdymui, dvi užbaigiamos naujos mokyklos ir penkios projektuojamos, nemokamas transportas socialiniams darbuotojams ir didesnis infrastruktūros plėtros finansavimas - tokie, anot miesto mero, didžiausi šių metų biudžeto akcentai.

Skaityti daugiau

Sutvarkytas Žirmūnų parkas kvies grožėtis raudonų ažuolų giraite

2022 metų žiemą viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ planuoja pradėti Žirmūnų parko tvarkymo darbus, praneša įmonės tinklapis. Šiaurinė teritorijos dalis, tarp Emilijos Pliaterytės progimnazijos ir Kareivių gatvės, neseniai buvo prijungta prie pagrindinės, jau sutvarkytos, teritorijos dalies. Nauji plotai turi didelį rekreacinį potencialą. Pagrindinės teritorijos vertybės yra raudonojo ąžuolo želdiniai, apleistas sodas, miškas, ąžuolas senolis, sena pušis ir senų klevų bendrija. 

Skaityti daugiau

Žirmūnai: duris rekonstrukcijai užveria legendinis prekybos centras

Jau kitą savaitę rekonstrukcijai duris laikinai užvers viena didžiausių ir populiariausių Vilniuje esančių prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių – „IKI Minskas“, įsikūrusi adresu Žirmūnų g. 2. Paskutinė parduotuvės darbo diena numatoma sekmadienį, sausio 9-ąją. Prieš uždarymą rekonstrukcijai šios parduotuvės pirkėjų laukia įvairūs pasiūlymai ir nuolaidos. Į parduotuvės rekonstrukciją planuojama investuoti 2,2 mln. eurų, ji truks du mėnesius – iki kovo vidurio.

Skaityti daugiau

Pilaitėje planuojamas parkas Žuvinto direktoriaus atminimui

Statytojas UAB „Briko LT“ prie savo projektuojamo prekybos paskirties pastato (Pilaitės pr. 65) planuoja ir privačią 0,5 ha parko teritoriją, kuri bus atvira visiems vilniečiams. Bendrovė netrukus pristatys viešos erdvės projektinius pasiūlymus gyventojams viešame aptarime. Visuomenei svarstyti pateiktiems parko projektiniams pasiūlymams Vilniaus savivaldybė dar nėra pritarusi, praneša savivaldybės tinklapis.

Skaityti daugiau

Stalo žaidimų mėgėjams - „Vilniaus pramonės istorijos“

Energetikos ir technikos muziejus išleido naują stalo žaidimą „Vilniaus pramonės istorijos“. Jis skirtas XIX a. pab.–XX a. pr. laikotarpiui, kai Vilniuje prasidėjo pramonės permainos – nutiestas geležinkelis, atsirado garo mašinos, naujos pramoninės zonos ir atidaryta pirmoji elektrinė. Žaidėjai stato fabrikus, gamina produktus ir kuria modernią sostinę.

Skaityti daugiau

Rasos: Drujos gatvės atkarpos konversija

Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.

Skaityti daugiau

Mega piešinys ant Karoliniškių devynaukščio dovana ir eurokomisarui

Šiandien Vilnių papuošė viena didžiausių sostinės freskų – „Vandenynų širdies plakimas“. Tarptautinė aplinkosaugos organizacija „Our Fish“ šia iniciatyva siekia atkreipti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos gyventojų dėmesį į būtiną jūrų ir vandenynų apsaugą. Karoliniškėse ant Sausio 13-osios g. 7 esančio devynaukščio freską nutapusi tarptautinė kūrėjų grupė „Boa Mistura“ yra viena garsiausių savo srityje visame pasaulyje.

Skaityti daugiau

„Helios City“: „Norfą” pakeitė „Iki”

Užsibrėžtus plėtros planus šiemet sparčiai vykdantis prekybos tinklas „Iki“ antradienį, paskutiniąją lapkričio dieną, atidarė naują parduotuvę Vilniaus Naujamiesčio rajone, rašoma pranešime žiniasklaidai. Parduotuvė įsikūrė adresu Savanorių pr. 1, „Helios City“ komplekse (anksčiau čia buvo įsikūręs prekybos centras „Norfa”. Investicijos į jos įrengimą siekė apie 1,3 mln. eurų.

Skaityti daugiau

„Vilniaus šilumos tinklai”: įspūdingą pelną keičia įspūdingas nuostolis

Sezoniškumas, kuro kainų šuoliai ir didėjančios sąnaudos taršos leidimams – trečiąjį ketvirtį rinka parengė Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojamai AB „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT) tikrą išbandymų ruožą. Nepaisant to, kad, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, bendrovės pajamos augo 18 proc. ir siekė 86,7 mln. eurų, sąnaudų augimas buvo kur kas spartesnis – VŠT per 9 mėnesius patyrė 5 mln. eurų nuostolių (pernai buvo uždirbusi 7,9 mln. eurų grynojo pelno), rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Mindaugui Pakalniui užvirė kraujas: to nesitikėjau

Praėjusios savatės pabaiga Vilniaus savivaldybėje buvo karšta: įtemptus reikalus keitė Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija, galbūt todėl daug kam praslydo miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio pastebėjimai, kuriuos jis brūkštelėjo savo feisbuko paskyroje.

Skaityti daugiau

Kalėdos Vilniuje: kokios jos bus?

Šešias savaites truksiantis festivalis „Kalėdos sostinėje" vilniečiams ir miesto svečiams dovanos daug  šviesos ir įspūdžių. Pasirūpinus saugumu, šiemet sugrįžta pasiilgtas Kalėdų miestelis, Kalėdinė 3D pasaka, tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, kalėdinis bėgimas, prie Baltojo tilto įrengta ledo čiuožykla. Iškilmingą svarbiausios šalies Kalėdų eglės įžiebimą Vilnius kviečia stebėti saugiai iš namų - per LRT televiziją jau šio šeštadienio vakarą, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Pašilaičiuose atidaroma LKL lygio arena

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos (Pašilaičiai), statybas. Komplekso operavimą Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius". 

Skaityti daugiau