Šeškinė: sulaikyti ir narkotikų platintojai, ir pirkėjas

Gegužės 24 d. Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai tikslinių priemonių Šeškinės mikrorajone metu, Musninkų ir Čiobiškio g. sankryžoje sulaikė narkotines medžiagas platinusį asmenį, kurį pas pirkėjus automobiliu vežiojo draugas. Taip pat pareigūnai sulaikė ir narkotinių medžiagų pirkėją. Visi trys asmenys sulaikyti.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: nutikimas Subačiaus gatvėje

Š. m. gegužės 11 dieną apie 10.25 val. Subačiaus g. pareigūnai pastebėjo įtartinai besielgiančią moterį. Ji įtartinai dairėsi į šonus, vėliau atsidariusi automobilio galines dešinės pusės dureles įsėdo į automobilį, kartu su ja ant automobilio galinės sėdynės persėdo automobilio vairuotojo vietoje sėdėjęs vyras. Jis pradėjo uždenginėti automobilio galinės dalies langus.

Skaityti daugiau

Molėtų plente rokiruotė: viena „Rimi“ atsidarė, kita - užsidaro

„Rimi“ toliau investuoja į patogesnį apsipirkimą ir vartotojų patirties gerinimą – ketvirtadienį Vilniuje, adresu Dangeručio g. 1, duris atvėrė nauja „Hyper market“ formato parduotuvė, kurios įrengimo investicijos siekia daugiau nei 1 mln. eurų, o prekybinis plotas užima per 1 700 kv. m. Iki šių metų pabaigos įvairiuose šalies miestuose planuojama atidaryti dar 5 „Rimi“ tinklo parduotuves.

Skaityti daugiau

Vilniaus centre nupjautas ąžuolas: skandalas įsisiūbuoja

Vos kojas mero poste spėjusio apšilti Valdo Benkunsko laukia rimtas išbandymas – šeštadienį be diddesnių skrupulų sostinės centre, Ceikinių gatvėje, nupjautas brandus ąžuolas sukėlė milžinišką pasipiktinimo bangą: net ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda audringai sureagavo savo feibuko paskyroje. 

Skaityti daugiau

Antroji „Wolt Market“ parduotuvė Pašilaičiuose

Technologijų bendrovė „Wolt“ Vilniuje atidarė antrąją maisto prekių parduotuvę „Wolt Market“. Šiuo metu Lietuvoje veikia keturios „Wolt Market“ koncepto parduotuvės: dvi Vilniuje, po vieną Kaune ir  Klaipėdoje. Naujoji parduotuvė Vilniuje įsikūrusi Pašilaičių rajone adresu, Laisvės pr. 77. Nuo šiol didesnė vartotojų dalis galės užsisakyti maisto ir kasdienių prekių, kurias „Wolt” kurjeriai-partneriai pristatys į namus maždaug per pusvalandį nuo užsakymo.

Skaityti daugiau

Naujininkai: taksi parke duris atvėrė Auto muziejus

Gegužės 18 d. buvusiame Vilniaus taksi parke atidarytas naujas Auto muziejus. Tai didžiausias Lietuvoje privatus muziejus, kuriame bus galima išvysti išskirtines transporto priemones, atspindinčias automobilizacijos vystymosi šimtmetį – nuo XIX a. menančių dviračių ir karietų, iki pirmųjų lietuviškų lenktyninių bolidų bei prezidentus vežiojusių šarvuotų automobilių, rašoma pranešime žiniaskaidai.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: Šeškinė gali atsikvėpti

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, šių metų gegužės mėnesio pradžioje atliko sėkmingas sulaikymo operacijas, kurių metu sulaikė sostinės gyventojus, besivertusius neteisėtu narkotinių medžiagų platinimu Šeškinės mikrorajone. Trims įtariamiesiems teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Skaityti daugiau

Įsibėgėja asfaltavimo darbai: suplanuotos rekordinės apimtys

Prasidėjus šiltajam metų sezonui, gyventojai jau spėjo pastebėti smarkiai suintensyvėjusius gatvių infrastruktūros atnaujinimo darbus. Šiemet suplanuotų darbų apimtys rekordinės – nauja asfalto danga bus paklota daugiau nei 100 kilometrų gatvių. Palyginimui, pernai naujai išasfaltuota apie 30 kilometrų gatvių, taigi šiais metais darbų apimtys – maždaug tris kartus didesnės, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Elektrinės (Bruklino) tiltas: rekonstrukcijai išduotas statybos leidimas

Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekonstrukcijos tiltas bus patogus pėstiesiems ir dviratininkams, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Vilniaus „Akropolyje“ - naujos parduotuvės

Prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Vilniuje duris atvėrė atnaujinta ir išsiplėtusi  modernios klasikos ir žinomiausių Europos prekės ženklų parduotuvė „City“. Artėjančią vasarą prekybos centras pasitinka ir su kitomis penkiomis naujomis prekybos erdvėmis, tarp kurių – vienintelė Lietuvoje „Lacoste“ prekės ženklo parduotuvė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

L. Mažylio parodoje Vilnius atvirukuose

Gegužės 12 d., penktadienį, 17.00 val. Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kviečia į savo asmeninės kolekcijos atvirukų parodos „Atpažintas Vilnius“ pristatymą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10, Vilnius).

„Šiemet Vilnius mini 700 metų gimtadienį. Įspūdingam jubiliejui ir aš parengiau dovaną vilniečiams, miesto svečiams – tai mano ir mano šeimos archyvo atvirukų kolekcija su pieštaisiais Vilniaus vaizdais iš įvairių laikotarpių, atskleidžianti šio europinio miesto grožį skirtingomis epochomis“, – pranešime žiniaskaidai cituojamas prof. L. Mažylis. Vienoje svarbiausių miesto bibliotekų parodos metu bus eksponuojama daugiau nei pusantro šimto atvirukų. 

Gyvos istorijos liudijimai: Mažylių šeimos archyvas ir asmeninis kolekcininko azartas 

Kalbėdamas apie atvirukų kolekciją parodos autorius pastebi, kad įvairiais laikais buvo išleista daugybė atvirukų, skirtų įvairioms Lietuvos vietovėms. „Neabejoju, kad Vilnius tikrai pirmauja. O greta fotografinių įdomų segmentą sudaro pieštieji Vilniaus vaizdai. Tokių turbūt yra daugelio privačiuose archyvuose. Ne išimtis ir Mažylių giminės archyvas. Tad kolekcijos pagrindą sudaro kažkada Mažyliams siųsti bei pačių įsigyti atvirukai, – gyvą istoriją liudijančią kolekciją pristato L. Mažylis. – Tie laikai siekia mano vaikystę bei paauglystę ir sukelia nostalgiškus prisiminimus ne tik apie žmones, kurių galbūt jau nebėra, bet ir apie vaizdus, kurie neabejotinai pakitę.“

mazylis

Profesorius Liudas Mažylis. Foto: Jonas Petronis.

Prof. L. Mažylis – Lietuvos filatelistų sąjungos narys – pradėjęs dažniau lankytis kolekcininkų susitikimuose pats ėmė aktyviai rinkti atvirukus su pieštais Vilniaus vaizdiniais. Parodos autorius domėjosi Vlado Drėmos studija „Dingęs Vilnius“, todėl simboliškai šios kolekcijos ekspoziciją pavadino „Atpažintas Vilnius“.   

Eksponatuose – skirtingų laikotarpių ir autorių Vilniaus vaizdiniai 

Pažintį su Vilniaus miesto istorija filatelijoje L. Mažylis pradėjo nuo pačio pirmojo atvirukų egzistavimo laikotarpio: XIX a. pabaiga – XX a. pradžia. „Pirmiausia pasistengiau įsigyti visus arba beveik visus Mstislavo Dobužinskio pieštuosius Vilniaus vaizdus iki Pirmojo pasaulinio karo. Atėjo eilė ir Adamui Miendzyblockiui – tarpukario laikotarpio atvirukams su Vilniaus vaizdiniais“, – pirmuosius atvirukų kolekcijos apie Vilnių laikotarpius pristato L. Mažylis.

Parodos autorius išskiria ir Kaizerinės Vokietijos okupaciją bei netikėtai pastebi galimą sąsają su Vasario 16-osios Akto likimu. „Tuo metu, Pirmojo Pasaulinio karo metais, Vilniaus vaizdai buvo gaminami masiniais tiražais – vokiečių kariškiai siuntinėdavo juos į namus, –  Kaizerinės Vokietijos okupaciją kaip išskirtinį laikotarpį filatelijai su Vilniaus vaizdais apibūdina prof. L. Mažylis. – Leidyba užsiėmė ir 10-osios armijos laikraščio redakcija, kur tarnavo ir toksai Oscar Woerhle, numanomai tas asmuo, kuris sugebėjo pergabenti 1918-ųjų Vasario 16-osios Aktą į Berlyną, kad tekstas jau vasario 18-ąją būtų paskelbtas tenykštėje spaudoje.“

Pristatydamas parodos „Atpažintas Vilnius“ tarpukario laikotarpį L. Mažylis pastebi, kad jo gimtajame Kaune, tada Laikinojoje sostinėje, leisti atvirukai yra sąlygiškai vadintini „Mes be Vilniaus nenurimsim“. „Neturėtų stebinti, kad Vilnius juose įsivaizduojamas turbūt toks, kokį jį galėta prisiminti iš to neilgo laikotarpio, kai jis priklausė Lietuvai“, – teigia kaunietis prof. L. Mažylis. Pasak jo, nedaug atvirukų tepavyksta aptikti iš nacių okupacijos laikotarpio, o labai gausu – sovietmečio. „Sovietmečiu dominuoja bene Jono Kuzminskio graviūros. Iš pastarųjų dešimtmečių jau Nepriklausomos Lietuvos mano kolekcijoje gausiausiai atstovaujamas Kazys Kęstutis Šiaulytis“, – pristato parodos autorius prof. L. Mažylis. 

Vilnius lyg ant delno – atvirukuose atspindimos garsiausios Vilniaus vietos 

Pasak prof. L. Mažylio, parodos eksponatų visuma leidžia lankytojams atpažinti įvairias Vilniaus dalis, palyginti, kaip jos atrodė skirtingomis epochomis ir kaip Vilnių siekė, norėjo pavaizduoti įvairaus braižo dailininkai. Parodos dalyviai bus kviečiami „pasivaikščioti“ po Vilniaus pilis, Katedrą, Aušros vartus, senamiestį, universitetą, miestą ir jo apylinkes. Eksponatuose taip pat nemažai ir įvairių miesto bažnyčių vaizdinių: šv. Onos, Bernardinų ir šv. Mykolo, šv. Petro ir Povilo, Misionierių, Dominikonų.

Parodos autorius teigia, kad Vilnius visais laikais buvo vienas gražiausių ir svarbiausių Europos miestų ir tikisi, jog ši paroda paskatins žmones dar labiau domėtis jo istorija. „Kviečiu susitikti ir daugiau pasakojimų apie parodą išgirsti pristatymo metu. Tikiu, kad kiekvienas parodos dalyvis (at)pažins  Vilnių dar geriau“, – prof. L. Mažylis kviečia į parodos „Atpažintas Vilnius“ pristatymą, kuris vyks gegužės 12 d., penktadienį, 17.00 val. Renginys nemokamas, atviras visiems vilniečiams ir miesto svečiams.

Paroda „Atpažintas Vilnius“ Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10, Vilnius) eksponuojama nuo gegužės 8 iki birželio 30 dienos.

 

Vilniuje šaltibarščių festivalis

Vilnius nusidažys tradicine lietuviškų šaltibarščių spalva – birželio 10 d. bus švenčiama jų diena.  Didžiausias renginys visą dieną vyks aplink Tymo turgų, o šia proga įvairūs miesto restoranai, barai, ekskursijų ir aktyvių pramogų organizatoriai surengs tikrą rožinę fiestą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: Rasose pričiupta karfentanilio prekeivė

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai nutraukė vieno „kvaišalų prekybos taško“ veiklą – sulaikytai jaunai narkotikų prekeivei teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, o jos „klientams“ paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės, praneša sostinės policija.

Skaityti daugiau

Į Burbiškes atkeliauja „Iki”

Burbiškių gyventojams – gera žinia. Ši gana nuošali Naujininkų dalis anksčiau garsėjo tik statybinių medžiagų parduotuvėmis, tačiau, panašu, netrukus čia gyvenatys žmonės galės džiaugtis vienu iš populiaraus ženklo prekybos centru savo pašonėje.

Skaityti daugiau

Geležinkelio stotyje memorialinė lenta pagarsėjusioms muštynėms atminti

Geležinkelio stoties prieigos prieš kelias dienas pasipuošė kiek netradicine memorialine lenta – prie didžiulio Geležinkelio g.6 numeriu pažymėto pastato (jame yra įsikūrę įvairiausios įstaigos – nuo populiarių barų iki vaistinių) buvo pritvirtina baro kėdė (ta pati, kuria buvo praskelta agresyvaus jaunuolio galva) ir lenta, skelbianti, jog čia 2020 metų birželio keturioliktąją vyko didysis laiptų mūšis.

Skaityti daugiau

Oro tarša: prasčiausia situacija - Naujoje Vilnioje

Oro taršos kietosiomis dalelėmis problemos gyventojams aktualios visus metus, ypač sergantiems kvėpavimo takų ir širdies bei kraujagyslių ligomis. Nuo šiol sostinės gyventojai gali realiu laiku pamatyti, kurie Vilniaus rajonai pasižymi švariausiu oro, o kur gyventojams reikėtų sunerimti. Tai tarptautinio projekto dalis, kuriuo siuntų pristatymo bendrovė „DPD Lietuva“ siekia paskatinti didmiesčių gyventojus ir valdžios institucijas bei mokslininkus atkreipti dėmesį į oro taršos sukeliamas problemas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Prisiekė naujoji sostinės valdžia

Šiandien Vilniaus savivaldybėje nuskambėjo iškilmingos priesaikos – 51 Tarybos narys pasižadėjo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario (-ės) pareigas. Priesaiką davė ir naujasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas. Mero inauguracija ir regalijų įteikimo ceremonija įvyks trečiadienio vakarą, miesto Rotušėje. 

Skaityti daugiau

Fabijoniškėse pasodintas „Mokyklų miškas”

Vilniaus Fabijoniškių rajono pakraštyje, B. Krivicko gatvėje, keturias dienas buvo sodinamas „Mokyklų miškas” - paskutiniai medeliai buvo pasodinti pirmadienį, balandžio 24 dieną. Iš viso sostinės moksleiviai, jų tėveliai bei pedagogai 4 hektarų plote pasodino 14 tūkstančių eglučių, pušaičių, berželių bei ąžuoliukų ir taip prisidėjo prie miško atkūrimo.  

Skaityti daugiau

Su Sosnovksio barščiu kovoti padės dirbtinis intelektas

Vilnius kyla į kovą su invaziniais augalais, o ypač - vienais pavojingiausių– Sosnovskio barščiais. Tai – viena iš šių metų pradžioje startavusio Europos Sąjungos (ES) organizuojamo tarptautinio projekto „BeOpen“ dalių, kuriame bendrovė „Vilniaus planas“ atstovauja Vilnių, Lietuvą ir Šiaurės Europą, sprendžiant invazinių augalų aptikimo ir plitimo prognozavimo klausimus.

Skaityti daugiau

Grigiškes šturmuos ir „Aibė”

Į Grigiškes ateina prekybos centras „Aibė”. Įdomu tai, kad jis kursis ne centrinėje rajono dalyje, kur jau yra įsitvirtinę didieji žaidėjai - „Maxima”, „Iki” ir „Norfa”, o kiek toliau esančioje Kauno Vokės gatvėje, garsėjančioje savo istoriniu grindiniu.

Skaityti daugiau

Šnipiškės: atidaromas Japoniškas sodas

Naujos viešos žaliosios sostinės erdvės – Japoniško sodo Šnipiškėse – kūrėjai atveria vartus lankytojams: jau šiandien, penktadienį (balandžio 21-ąją) nelaukiant po savaitės vyksiančios atidarymo šventės, čia kviečiamas kiekvienas, norintis įamžinti ypatingą pavasario laiką – sakurų žydėjimą. 

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: nuo karfentanilio iki kanapių

Vilniaus apskrities policijoje vis daugėja gaunamų pranešimų apie nepilnamečiams platinamas narkotines ir psichotropines medžiagas bei šių medžiagų vartojimą. Policijos pareigūnai pastebi, jog suaktyvėjęs nepilnamečių asmenų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimas siejamas su elektroninių cigarečių išpopuliarėjimu jaunimo tarpe, tai tapo mados ir pasipuikavimo prieš draugus reikalu.

Skaityti daugiau

Pristatyta antroji „Darnu Group“ planuojamo kvartalo sostinės Lazdynuose dalis

Paviešinti „Darnu Group“ planuojamo kvartalo šalia Neries ir Karoliniškių draustinio antrosios teritorijos projektiniai pasiūlymai. Miško apsuptyje, prie „Litexpo“ parodų rūmų esančioje teritorijoje, planuojama vystyti gamtai ir miškingam kraštovaizdžiui artimą projekto dalį, kurioje bus galima mėgautis čia esančios unikalios aplinkos teikiamais malonumais – kokybišku laisvalaikiu lauke, ramybe ir privatumu.

Skaityti daugiau

Šįmet Vilniuje ir valgomieji gėlynai

Vilniečius jau džiugina pirmosios pavasarinės gėlės. Krokų, narcizų, žydrių ir scylių žiedais pasidengė Neries krantinė prie Baltojo tilto, Bernardinų sodas, Trakų Vokės dvaro sodybos aplinka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigos, J. Jablonskio skveras. Įvairūs žiedai miestiečius džiugins iki pat vėlyvo rudens – šiais metais sostinę puoš apie 72,5 tūkst. žiedų. 

Skaityti daugiau