Naujoji Vilnia: įžengė antroji „Rimi“ parduotuvė

Šių metų plėtrą prekybos tinklas „Rimi“ Lietuvoje baigė Naujojoje Vilnioje atverdami septintosios parduotuvės duris. Į jos įrengimą įmonė investavo apie 700 tūkst. eurų. Pasak „Rimi Lietuva“ generalinio direktoriaus Vaido Lukoševičiaus, per metus atidaryti nauji prekybos centrai, kaip ir šis, įsikūrė strateginėse vietose – tankiai apgyvendintose miestų dalyse bei augančiuose priemiesčiuose. 

Skaityti daugiau

VšĮ „Kūrybos vertikalės” 2023 2024 metais vykdomi projektai

Ekskursijos „Slaptais 90-ųjų reivų takais Vilniaus Senamiestyje“ parengimas ir vedimas

Projektas įgyvendintas 2023 m. III -  IV, integruojant 3 savanorius – ekskursijų turinio redaktorius ir gidus. Ekskursijos vestos 10 kartų, bendra pasiekta auditorija – 164 asmenys. Projektas finansuotas nuosavomis lėšomis, pilnai įgyvendintas.

Skaityti daugiau

Amžiaus byla baigta - Vilnius sulauks daugiamilijoninės kompensacijos

Tarptautinis arbitražo teismas Vilniaus miesto savivaldybei ir Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) iš bendrovių „Veolia“ ir „Vilniaus energija“ priteisė daugiau nei 61,5 mln. eurų ir dar 21,5 mln. eurų vertės turto. „Veolia“ ir „Vilniaus energija“ penkiolikai metų (2002-2017 m.) išsinuomojo ir valdė sostinės šilumos ūkį ir, kaip nusprendė tarptautinis tribunolas, pažeidė nuomos sutarties sąlygas neteisėtai pasisavindami apyvartinius taršos leidimus, taip pat pripažino kitus sutarties pažeidimus.

Skaityti daugiau

Vilnius įžiebė natūralią Kalėdų eglę

Penktadienio vakarą pagrindinėje sostinės Katedros aikštėje iškilmingai įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė. Šiemet puoštas natūralus spygliuotis medis, kurį miestui padovanojo jo gyventojai. Eglės papėdėje taip pat įrengta didžiulių aukso spalvos dovanų kompozicija ir speciali apžvalgos aikštelė, kuri leis eglutę apžiūrėti iš arčiau, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Miesto čiuožykla keliasi į Valdovų rūmus

Šią žiemą vilniečių ir miesto svečių vėl lauks ypatinga ledo čiuožykla – jau nuo gruodžio 2 d. ji visiems atvers duris Vilniaus Valdovų rūmų kieme. Kalėdiniu laikotarpiu viso pasaulio miestų ypatingos erdvės, nuo Vienos rotušės aikštės Austrijoje iki Rokfelerio centro Niujorke, virsta magiškomis ledo čiuožyklomis. Vilnius – ne išimtis.

Skaityti daugiau

Brangs komunalinių atliekų tvarkymas

Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą kainuos apie 58 Eur per metus (2023 m. buvo apie 46 Eur), praneša Vilniaus savivaldybė

Skaityti daugiau

Žirmūnai: lengvosios atletikos maniežui uždegta žalia šviesa

Vilniuje, Žirmūnuose, planuojama statyti lengvosios atletikos maniežą, kuriam gautas statybą leidžiantis dokumentas. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios  architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Atverti lengvaatlečiams skirtą sporto kompleksą, kuriame galėtų treniruotis apie 500 įvairių sporto šakų atstovų, planuojama 2026 metais.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: žlugo taškas Naujojoje Vilnioje

Po daugiau nei pusmetį trukusio tyrimo Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kolegomis iš Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato sutriuškino narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo „tašką“ Naujojoje Vilnioje, praneša Lietuvos policija.

Skaityti daugiau

Paupio galeriją po atviru dangumi papuošė naujas kūrinys

Paupyje sukurta viešoji meno galerija po atviru dangumi pasipildė dar vienu, jau aštuntuoju meno kūriniu. Prie kino teatro „Pasaka“ pastatytas menininkės Akvilės Magicdustės sukurtas „Klaidžiotojų žemėlapis“ kviečia dar giliau tyrinėti ir pažinti neatrastą Paupio pasaulį. Šį ir kitus meno kūrinius miestui padovanojo rajoną vystanti „Darnu Group“, į juos investavusi jau 150 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Bukiškis: atsidarė naujas prekybos centras

Ketvirtadienį Vilniaus rajone, Bukiškyje, duris atvėrė nauja prekybos tinklo „Rimi" parduotuvė. Šiemet tai jau šeštasis naujas „Rimi" prekybos centras Lietuvoje, o iki metų pabaigos planuojama atidaryti dar vieną šio tinklo parduotuvę. Į atidarytos „Supermarket" formato parduotuvės įrengimą įmonė investavo apie 700 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

NarkoVilnius: įkliuvo stambus kokaino ryklys

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo sulaikė narkotikus įsigijusį ir juos platinusį vyrus. Kratų metu buvo rastos ir paimtos narkotinės medžiagos, priemonės joms fasuoti, sverti, pinigai, galimai gauti iš narkotinių medžiagų platinimo, praneša Vilniaus policija.

Skaityti daugiau

Patvirtinti nauji sostinės gatvių ir skverų pavadinimai

Vilniaus miesto taryba pritarė naujiems gatvių ir skverų pavadinimams. Antakalnyje įamžintas ekonomisto, politikos ir visuomenės veikėjo Antano Terlecko atminimas, Senamiestyje atsiras bankininko ir filantropo Juozapo Montvilos skveras, o Perkūnkiemyje pritarta naujos viešosios erdvės pavadinimui – Perkūno skveras. Vilniaus žemėlapyje atsiras ir Mortos Zauniūtės, Viliaus Pėteraičio, Varnėnų, Punto gatvės. 

Skaityti daugiau

Liūdnoji sostinės statistika: daugėja neatpažintų mirusių žmonių

Bendrovė „Laidojimų paslaugų centras“ per pirmuosius devynis šių metų mėnesius yra palaidojusi 53 Vilniaus mieste  mirusius vienišus žmones ir tuos, kuriuos laidoti giminės ar artimieji atsisakė (2022 m.. per tą patį laikotarpį – 57). Šiemet palaidoti ir 5 Vilniaus mieste mirę asmenys, kurių niekas neatpažino (2022 m. per tą laikotarpį – 1).

Skaityti daugiau

Į Vilnių ateina nauja atliekų rūšiavimo tvarka

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniaus miesto gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes ir antrines žaliavas, bet ir maisto atliekas. Jas sostinės gyventojai namuose bus kviečiami kaupti atskirose talpose su oranžinės spalvos maišeliais, kuriuos vėliau reikės išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Tai leis šias atliekas atpažinti Vilniaus mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiams, jas atskirti nuo bendro srauto ir kur kas efektyviau perdirbti, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Da Vinčis atkeliauja į Vilnių

Energetikos ir technikos muziejuje atidaroma keliaujanti tarptautinė paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“, kurioje bus galima išvysti kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal L. da Vinčio eskizus, ir žymiausias L. da Vinčio kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, už rekordinę 450 milijonų dolerių kainą parduotas „Pasaulio gelbėtojas“ bei garsioji freska „Paskutinė vakarienė“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Prasideda šildymo sezonas: žadama, kad sąskaitos neaugs

Vilniaus miesto savivaldybė ir AB Vilniaus šilumos tinklai šiandien skelbia šildymo sezono pradžią. 2023–2024 m. sezonas pradedamas su 10 proc. mažesne šilumos kaina nei pernai spalį, kuri šiemet yra 8,02 ct/kWh. Prognozuojama, kad kaina turėtų išlikti panašiame lygyje, kai vidurkis siekė 8,01 ct/kWh. 

Skaityti daugiau

Po rekonstrukcijos Vilniaus gyvūnų globos namai taps moderniausi Centrinėje Europoje

Sėkmingai vykstanti Vilniaus gyvūnų globos namų rekonstrukcija leis padidinti sostinės beglobiams skiriamų vietų skaičių, atnaujinti ir išplėsti neatidėliotinų veterinarijos paslaugų spektrą, pagerins prieglaudos gyventojų buities sąlygas. Įgyvendinus šį projektą, „Grindos” administruojama gyvūnų prieglauda bus moderniausia ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Centrinėje Europoje, skelbiama sostinės savivaldybės puslapyje. Darbus užbaigti numatyta 2023 m. gruodį.

Skaityti daugiau

Į kino teatrus atkeliauja filmas apie Vilniaus Rožytę

Spalio 14 d. kino teatruose pradedamas rodyti režisierės Neringos Starkevičiūtės debiutinis dokumentinis filmas „Aš esu Rožytė“ apie legendinę Vilniaus puošeivą, pavertusią miestą teatro scena ir keletą dešimtmečių savo įsimintinais įvaizdžiais kūrusią pasirodymą jo gatvėse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Lidl“ ruošiasi jubiliejinė parduotuvė duris atvers garsioje sankryžoje

Rugsėjo 25 dieną naujoji „Lidl“ parduotuvė duris atvers Vilniuje, šalia Liepkalnio g. ir Minsko pl. sankryžos (Liepkalnio g. 102A). Kalnėnų, Nemėžio ir kitų pietų Vilniaus ir Vilniaus rajono gyventojams patogioje vietoje esanti parduotuvė išsiskirs savo architektūriniais sprendimais ir fasadu. Pirkėjus parduotuvė pasitiks sumažintomis prekių kainomis ir specialiais pasiūlymais bei švente vietos bendruomenei atidarymo proga.

Skaityti daugiau

Garsiojo Gulbinų kvartalo pašonėje atsiras grilio vietos

Prasidėjo ežero pakrantės šalia Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpins, kad vilniečiai galėtų patogiai nueiti prie Gulbino ežero iš šiaurinės ir pietinės pusių. Tiesiamas apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui bus išvalytos nukritusios medžių šakos, sausi ir nuvirtę medžiai, nušienauta žolė.

Skaityti daugiau

Vilniuje skenuojamos gatvių dangos

Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų. 

Skaityti daugiau