Vilnius kitaip: į kelis kvadratus sutilpo ir socialinis klubas, ir muzikos parduotuvėlė

Vilniuje netrūksta muzikos įrašų parduotuvėlių, kur net ir šiais nuotolinio ir skaitmeninio gyvenimo laikais galima rasti pačių įvairiausių fizinių įrašų – vinilo plokštelių, kompaktinių diskų bei audio kasečių. Vienos jų orientuotos į masinį klausytoją, kitos į šokių muzikos, džiazo ar kitų muzikos srovių kolekcionierius, o štai nykštukinė „I Hit The Drum” apskritai yra unikalus reiškinys šiame sektoriuje.

Ne tik todėl, kad kol kas ją rasti nėra taip paprasta – krautuvėlė yra įsikūrusi Rasų kolonijoje, Vitebsko gatvėje, gana toli nuo populiarių vietos gyventojų ir turistų maršrutų. Tačiau vis labiau pagreitį įgyjant naujajam sostinės kultūros kompleksui SODAS 2123, šią muzikos įrašų krautuvėlę turėtų atrasti vis daugiau kreivos muzikos mėgėjų.

2

Matas Labašauskas-Aerobica. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Prie „I Hit The Drum” vairo stovi Matas Labašauskas, geriau žinomas kaip Matas Aerobica – entuziastingas vyrukas, jau keliolika metų nardantis alternatyvinio meno scenoje, rengiantis koncertus kultūros komplekse SODAS 2123 įsikūrusiame klube „Empty Brain Resort” ir tūkstantinę auditoriją iš įvairių šalių pritraukiantį festivalį „Braille Satellite”.

Gana neseniai Matas nėrė į dar vieną veiklos sritį – muzikos įrašų leidybą, o tuo pačiu ir platinimą. Nors paprastai nedidelės leidybinės įmonės tenkinasi skaitmeniniais įrašų pardavimo kanalais bei pašto tarnybomis, Matas žengė dar vieną žingsnį ir kelių kvadratinių metrų plote įkūrė muzikos įrašų parduotuvėlę, kurią greičiau galima apibūdinti kaip socialinį klubą: čia gal net svarbiau ne įsiūlyti muzikos įrašą, tačiau kartu pasiklausyti atlikėjų kūrybos, pabendrauti. Panašiu principu prieš keliolika metų Vilniuje, Pylimo gatvės rūsyje dirbo ir pagarsėjęs muzikos įrašų taškas „Zarazza”, tačiau jei pastarosios parduotuvėlės pasiūloje netrūko garsių artistų vardų, tai „I Hit The Drum” su Matu priešakyje savo misiją apibrėžia visiškai kitaip.

3

„I Hit The Drum” parduotuvėlė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vitebsko gatvės parduotuvėlės lentynose gali išvysti Mato renginiuose pasirodžiusių atlikėjų įrašus, jo įkurtų nedidelių leidybos įmonėlių išleistas kasetes bei plokšteles, tačiau, ko gero, svarbiausias akcentas – draugų, pažįstamų, kolegų garso įrašų kolekcijos, po kurias ypač smagu naršyti prisiekusiems melomanams, mat atradimo džiaugsmas – praktiškai garantuotas.

Dabar, kuomet karantino gniaužtai vis labiau atpalaiduojami, Vitebsko gatvė turi visus šansus tapti naujuoju „kitokios kultūros” gurmanų traukos centru: su savo erdvėmis lauke ir patalpose (ir įvairiais performansais bei koncertais jose), savo maistu ir sava įrašų parduotuvėle.

„I Hit The Drum” parduotuvėlė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

4

 5

 

6

 7

8

9