„Stranger Things“, nakvynė Lukiškėse ir vafliai - solidžią sumelę

Belaukiant ketvirtojo serialo „Stranger Things“ (angl. „Keisti dalykai“) sezono jo gerbėjai Vilniuje turi unikalią galimybę pasisvečiuoti serialo filmavimo aikštelėje, o tiksliau – šimtamečio Lukiškių kalėjimo kameroje. Ją kiekvienas norintis gali išsinuomoti kelioms valandoms ar parai per „Airbnb“ platformą.

Norinčiųjų specialia kultinio serialo įkvėpta  atributika išpuoštoje kameroje praleisti visą naktį laukia individuali ekskursija po kalėjimą ir vafliai, įkvėpti garsiųjų seriale skanaujamų „Eggo" vaflių.  

180sThemedCellinLukiskesPrison20PhotobyGoVilniusOlgaPosaskova

„Stranger Things“ stiliumi įrengta Lukiškių kamera. Foto: Olga Posaškova.

„Vilnius – kino ir serialų kūrėjų mylimas miestas. Neretai filmavimus čia gali išvysti ir patys miesto gyventojai, ypač dažniau būnantys senamiestyje. Istorinė architektūra, draugiški gyventojai ir vietiniai profesionalai skatina kino kūrėjus į Vilnių atvykti iš viso pasaulio, o čia jau nufilmuotų serialų ir filmų vaizdai atskleidžia daugybę Vilniaus veidų. Džiaugiamės, kad ir garsaus amerikiečių serialo „Stranger Things“ komanda atrado Vilnių, o laukiant šio serialo premjeros vilniečiai bei miesto svečiai turi unikalią progą ne tik aplankyti, bet ir pagyventi vienoje iš serialo filmavimo vietų – specialiai įrengtoje Lukiškių kalėjimo kameroje“, – pranešime žiniasklaidai cituojama Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė. 

Serialo gerbėjai ir kiti išskirtinių patirčių pasiilgę žmonės gali išsinuomoti specialiai įrengtą Lukiškių kalėjimo kamerą, kurios dizainas buvo sukurtas siekiant perteikti „Stranger Things“ serialo atmosferą. Kalėjimo kamera papuošta garsiąją šviesų girlianda ir kitais serialą primenančiais akcentais, o tam, kad patirtis būtų dar autentiškesnė –  lankytojams bus patiekiami serialo personažo „Eleven“ mėgstamiausias patiekalas – vafliai. Viešnagės kaina vienai nakčiai dviem – kiek daugiau nei 100 eurų. Į kainą įskaičiuota ekskursija po Lukiškių kalėjimą bei vaflių ragavimas.  

280sThemedCellinLukiskesPrison20PhotobyGoVilniusOlgaPosaskova

„Stranger Things“ stiliumi įrengta Lukiškių kamera. Foto: Olga Posaškova.

Ketvirtasis serialo sezonas, kurio premjera įvyks jau gegužės 27 dieną, buvo filmuojamas, bendradarbiaujant su Vilniaus kino biuru, ,,Baltic Film Services”, ,,Baltic Locations” skirtingose sostinės lokacijose, bet žymiausia jų – Lukiškių kalėjimas. 2019 metais šis pastatas nustojo veikti kaip įkalinimo įstaiga, buvo pertvarkytas ir paverstas Lukiškių kalėjimu 2.0 – menininkų centru ir išskirtinės muzikos, meno bei kitų renginių vieta. Šią vasarą jame vyks daugybė lauko renginių ir alternatyviosios muzikos renginys – „8 festival“ („8 festivalis“).  

780sThemedCellinLukiskesPrison20PhotobyGoVilniusOlgaPosaskova

 „Stranger Things“ stiliumi įrengta Lukiškių kamera. Foto: Olga Posaškova.