Vilniaus - TOP5 lankytinos vietos Kauno rajone

Jeigu norite nuvažiuoti prie jūros, bet trūksta laiko važiuoti prie jūros – aplankykite kaunietišką pajūrį. Jūrą čia nuvogęs kreivai išdykęs upių karalaitis Nemunas, dangų remia neaprėpiami pušynai. Metro bangų gal ir nerasite, bet labai gerą jausmą, gražiausius saulėlydžius ir gamtos pasaką – tikrai. Ar žinote, kur tai yra? Skaitykite žemiau ir šią vasarą nukeliaukite Lietuvą.

„Dar turime beveik du mėnesius vasaros, tad linkime, kad jie būtų išties įsimintini. Keliaudami po skirtingas šalies vietoves, kuriose statome naujus ar atnaujiname senesnius ryšio bokštus, diegiame naujos kartos 5G ryšį, kaskart įsitikiname, kiek nuostabių ir neatrastų vietų turime. Tad kviečiame šią vasarą įsimintiniausius įspūdžius kurti nukeliaujant Lietuvą. Užfiksuotais gražiausių vietų kadrais su draugais pasidalinti padės kokybiškas internetas“, – pranešime žiniasklaidai sako Modestas Ropė, „Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklų direktorius.

Tai, kurgi tas kaunietiškas pajūris? Ogi – Kauno rajone! Kulautuva, Zapyškis, Kačerginė, dažnai tituluojami ne tik pajūrio, bet ir Birštono pusbroliais, pusseserėmis. Kauno rajono kurortinė teritorija dvelkia tikra kurortų dvasia, užburia pušynų grožiu, mineralinio vandens gaivumu ir tyvuliuojančio Nemuno vandens ramybe. Poilsis gamtos apsuptyje – lyg tyro oro gurkšnis, tai atgaiva kūnui ir vitaminai sielai. Neatidėkite akimirkų rytojui, jeigu jas galite patirti šiandien. Iki pat rudens „Bitė“ kviečia patirti Lietuvą – apkeliauti visas 60 Lietuvos savivaldybių, kuriose jau veikia greitas ir stabilus „Bitės“ naujos kartos 5G ryšys.

Štai – TOP5 vietos, kurias būtina pamatyti lankantis Kauno rajone.

Unikalus pažinimo takas – jaukiam pasimatymui ar pabėgimui iš skubančių miestų

kaunas pazintinis takas

Tai vienas naujausių traukos objektų kurortinėje teritorijoje. Kačerginės kraštovaizdžio pažinimo takas su žiedo formos regykla įrengtas šalia dviračių tako Kačerginė-Zapyškis. Nuo jo atsiveria Nemuno ir kitame krante esančio slėnio šlaito panorama.

Žygiuodami šiuo taku prieisite 10 stotelių, sužinosite Nemuno ir Neries meilės istoriją, susipažinsite su vietovei būdingais augalais, pasiklausysite paukščių balsų, pasigėrėsite Nemuno ir Netonių kalvos vaizdais, apžiūrėsite inkilus sparnuočiams, vabzdžių viešbutį ar tiesiog… galėsite ramiai pamedituoti gryname ore.

Aktyviam poilsiui du viename  – pažintis su kaunietišku pajūriu ant dviejų ratų ir parkas su priminimu pakelti akis į dangų

kaunas dviraciai

Ir pasportuosite, ir pakeliausite – kurortinę teritoriją itin smagu pažinti minant dviračiu. Keliaujant maršrutu Marvelė-Kačerginė-Zapyškis aplankysite net du Kauno rajono kurortinės teritorijos miestelius, o atvykus į Zapyškį, persikėlus keltu „Nevėžis“, susipažinsite su Kulautuva.

Pasivaikščiojus sveikatingumo takais, apžiūrėjus senąsias vilas galėsite atsigaivinti mineralinio vandens biuvetėje ir atgauti jėgas poilsio ir laisvalaikio erdvėje „Pakelk akis“. Naujajame parke įrengtos sūpynės, gultai, pokalbių salelė, išskirtinių formų mažosios architektūros elementai – Miško akis ir Kokonas. Vaikščiodami žmonės dažniausiai žiuri po kojomis, tačiau šis parkas siūlo pakelti akis į dangų ir pažiūrėti į medžių viršūnes, įkvėpti miško gaivos.

Įspūdinga galerija po atviru dangumi – net ir tiems, kurie nemyli meno

kaunas sutkus

Šią vietą įsimyli net ir tie, kurie visiškai nemyli meno. Lankant Zapyškį būtina aplankyti fotomenininko Antano Sutkaus lauko galeriją. Tai puiki galimybė pasigrožėti įspūdingais fotografo darbais, kuris paliko ryškų pėdsaką Lietuvos meninėje fotografijoje. Vieta išties įspūdinga, o veidrodžiuose atsispindi neaprėpiamo grožio gamtos didybė.

Kokia jūra be saulėlydžių? – įspūdingiausia saulėlydžių stebėjimo vieta

kaunas zapyskis

Foto: KRTVIC

Saulėlydį prie jūros tikrai matėte, bet ar matėte saulėlydį prie bažnyčios? Tai viena instagramiškiausių vietų, čia gimsta gražiausi saulėlydžiai ir jaukiausios istorijos. Atmosferą, kuri šioje vietoje tvyro, privalu pajusti kiekvienam. Šalia Nemuno įsikūrusi Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – vertingas gotikos pavyzdys, vienas seniausių išlikusių mūrinių pastatų Lietuvoje.

Čia vyksta ekskursijos, koncertai, parodos. Bažnyčios prieigose galima surengti šeimos iškylą ar netoliese papietauti restorane.

Kultūros laivas „Nemuno7“ – meno galerija, elektroninė muzika ir augalai „pionieriai“

kaunas menas

Foto: Laura Česiūnaitė.

Zapyškyje, kairiajame Nemuno krante, įsikūręs Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas – kultūros laivas „Nemuno7“. Buvusi žemkasė tapo tvaraus meno galerija su išskirtiniu sodu apželdintu augalais „pionieriais“. Vasaros sezono metu laive vyksta elektroninės muzikos koncertai, įvairios edukacijos, ekskursijos. Veikla orientuota į tvarumą, santykį tarp seno ir naujo, technologijų ir meno, kūrybos ir bendruomenės.

Jeigu mėgstate keliauti pėsčiomis, minti dviratį ar plaukioti laivais – tai puiki atostogų ar savaitgalio poilsio kryptis. Kauno rajono kurortinė teritorija svetingai laukia visų vertinančių kokybišką poilsį. Atvykus į bet kurį kurortinės teritorijos miestelį galima turiningai praleisti bent pusdienį, o norint ilgiau paviešėti – čia apsistoti.

Jau ne pirmus metus Nemuno upėje nuo Zapyškio prieplaukos poilsiautojus plukdo laivas „Zapyškis“. Organizuojami apžvalginiai pasiplaukiojimai, o nuo birželio mėnesio kiekvieną vasaros sekmadienį kelis kartus per dieną laivas plukdo poilsiautojus iš Zapyškio į Kačerginę ir atgal. Plaukiant laivu galima maloniai atsikvėpti, grožėtis besikeičiančia Nemuno pakrančių panorama ir klausytis audiogido pasakojimo.