Į Stoties rajoną įžengė kultiniai kebabai: „Azerai” jau čia

Beklaidžiojant po Vilnių ir vis atsiduriant prie greitmaisčio kioskelių, kartais tekdavo patirti katarsį. Ligi šiol pamenu tą stebuklingą skaniai, sočiai ir nebrangiai gatvės maisto sukirtusio žmogaus džiaugsmą – ar tai būtų rūškanas vakaras Pilaitėje, ar snieginga žiema Saulėtekyje, ar ruduo Vytenio gatvėje, ar vasara Baltupių turgelyje (dabar gi „Pamukkale” atsidarė antrą tašką Naujamiestyje, Kauno gatvėje). Ir tiesiai šviesiai rašau – nebus dabar lengva čia šeimininkaujančiam Nuriui, nes jau kurį laiką Kauno gatvė turi naujus gatvės maisto dievus. Ir jų vardas - „Azerai”. Ir jie į Stoties rajoną nužengė iš Jeruzalės – skamba tai kaip citata iš Biblijos ir beveik yra tiesa.

azer1

Įlindom į svetimą lėkštę. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Su Jeruzalės „Azerais” buvo nutikusi įdomi istorija, mat turbūt prieš kokių pusantrų metų ten, kitoje gatvės pusėje nei „Medžiotojų restoranas”, stūksojo ir tebestūkso visa eilė apšepusių kioskų, viename kurių buvo vyniojamas lygiai tos pats neišvaizdus ir neskanus kebabas. Nors pati kebabinė ir turėjo savo interjere šiokių tokių smagių daikčiukų. Patingėjo tada rašytojo ranka aprašyti nykią Jeruzalės kebabinę. O visai netrukus Vilniuje ėmė plaukti gandas apie geriausius kebabus ir įdomiausią kebabinę. Ir kiek tik tekdavo važiuoti į Santariškes, visada būdavo nelemta ten užkąsti – arba dar uždaryta, arba žmonės kunkuliuoja ir kioskelyje, ir šalia esančioje aikštelėje stovinčiame „pazike”.

Apie „Azerus” greitai ėmė sklisti kalbos kaip apie neįtikėtino gatvės maisto, Kaukazo, kriminalinio Vilniaus, blatnų rusiškų dainų miksą. Iš vienos pusės lyg ir galėdavai pagauti šio eksperimento kampą, iš kitos pusės – Gibono viešnagės lyg ir atbaidydavo. Kaip ten bebūtų, po garsiojo britų vlogerių vizito (atkreipkit dėmesį į peržiūrų skaičių) „Azerų” akcijomis savo investicinius portfelius būtų mielai papildęs ne vienas fondas.

azer2

Vaizdas pro langus. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Plačiau apie „Azerų” istoriją galite išgirsti ir ČIA, kur pasakojama apie tikrai įdomius kebabų subkultūros dalykus. O mes einame į Šv. Stepono ir Kauno gatvių sankryžą, kuriai matyt lemta tapti naująja kultine vieta, nepaisant čia pat pralekiančio viešojo transporto srauto. Galbūt tai išjudins ir kelis kitus kiek primirštus šio geografinio Vilniaus taško pilvo ir skrandžio taškus – visai netoliese esantį „Araratą”, ideologinius legendinius „Pilėnus”, garsiąją „Čeburekinę” ir kitus.

Įdomiausia, kad vietoje čia ne vienerius metus buvusios „Bulkinės” jau viena koja buvo įsikūrusi „La Pepa” ir jos Viduržemio virtuvė, tačiau matyt kortų kaladė nesukrito kaip buvo numatyta. Ir štai, jau pora savaičių čia siaučia „Azerai” - su savo rytietišku chaosėliu, akį traukiančiomis interjero detalėmis bei kilimais.

azer3

Yra ką patyrinėti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kebabo kaina iš tiesų pasirodo didoka – 6 eur, tačiau nervinę sistemą kiek apramina šviežias prisiminimas apie neseniai sumokėtus 7.2 eur už pitą su falafeliais (apie tai kiek vėliau). Ką padarysi, infliacija šuoliuoja pirmyn, ir jei savo Contribee paskyroje nesulauksime didesnio būrio prenumeratorių, teks šią veiklą atidėti į šalį. Tačiau šiandien apie liūdną ateitį galvoti nesinori, mitrus tamsus vyrukas su firminiais „Azerų” marškinėliais jau žiūri klausiamai, tad lengva ranka perbrauki kortele, nusičiauskini kelis kadrus ir kebabas jau tavo rankoje. Nejučiomis persisunki ta lengvai atsipalaidavusia antikorporatyvine atmosfera, išsprunki į lauką, kur tave aptaško pravažiuojantis autobusas, tačiau lavašas išlieka nepaliestas ir jau galima pradėti puotauti.

azer4

Telefonas ir kebabai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Iš pirmo žvilgsnio viskas lyg ir paprasta – lengvai padrėkęs lavašas, daug įdaro (gerai išsimarinavusi vištiena), daug gero skonio sezoninių daržovių, žolelių ir kiek aštresnių prieskonių, jokio česnakinio. Lieka tik mėgautis ir ryti džiaugsmo ašaras, kad galų gale beveik dešimtuko vertas gatvės maistas yra ne tik Jeruzalėje.

azer5

 Galima sukurti novelę. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

azer6

Firminiai marškinėliai ir firminis judesiukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

azer7

 Naujoji Kauno gatvės oazė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

azer9

Išsinešam. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

azer8

Ragaujam. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt