Dienos pietūs Vilniuje: finišas pas sezono čempionus Naujininkuose

Štai ir viskas, liko suskaičiuotos valandos, ir 2023-iųjų vasara taps istorija. Tuo pačiu finišuoja ir mūsų pirmasis sostinės dienos pietų reitingas, aprėpiantis 2022 metų rudens-2023 metų vasaros sezonus. Sąrašas gana kuklus, tačiau reikia tikėtis, kad kitas dienos pietų reitingas, startuosiantis jau rugsėjo pirmąją, bus galingesnis.

Pabaigti pirmąją dienos pietų reitingą norėtųsi pirmąja vieta – daugeliui vilniečių ir sostinės svečių puikiai pažįstama IKEA valgykla. Štai ji ir tampa Naujininkų, kurie šiaip negarsėja smagiomis ir skaniomis užeigomis, tikra puošmena.

ikea1

IKEA valgyklos mėsos kukuliai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Nors IKEA valgykla dažnai pateikia valgiaraščio naujienų, tačiau tikruoju ir kone vieninteliu hitu buvo, yra ir bus jos mėsos kukuliai. Dešimtis kartų valgyti ir niekada nenusibostantys. Ir kas svarbu – ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Ir, žinoma, kalbant apie dienos pietus, visų pirma ko gero, pagalvojame apie kainas. Neužfiksavome mėsos kukulių standartinės porcijos kainos prieš dešimt metų, 2013 metų rugpjūtį, kuomet IKEA pradėjo savo veiklą Vilniuje. Tačiau intuicija sako, kad, ko gero, aštuonių mėsos kukulių porcijos kaina nešuoliavo į viršų taip, kaip pastarųjų metų infliacija, paskui save ženkliai pakėlusi produktų krepšelio kainą.

ikea2

IKEA valgykla. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Dabar apsilankę IKEA valgykloje už porciją sumokėjome 3,99 eur., dar 0,99 eur. atsiėjo gėrimo taurė, kurią tradiciškai gali pasipildyti neribotai. 2023-iųjų vasarą tai atrodo kaip tikrai neblogas kainos ir kokybės santykis. Įdomu, kiek toks dienos pietų komplektas – mėsos kukuliai ir gėrimas – kainuos dar po dešimties metų, 2033-iaisiais? Kokios būtų Jūsų prognozės?

Dienos pietų reitingas (2022 m. ruduo – 2023 m. vasara)


1 vieta – IKEA valgykla (Vikingų g., Naujininkai)

2 vieta – „Mažoji Himalaja“ (Vingrių g., Senamiestis)

3 vieta – „Fortas“ (Algirdo g., Naujamiestis)

4 vieta – „Samarkand“ (Kauno g. Naujamiestis)

5 vieta - „Žvejų smuklė“ (Liubarto g., Žvėrynas)

6 vieta – „Dušanbe“ (Smolensko g., Naujamiestis)

7 vieta – valgykla A. Goštauto/Mečetės gatvėje (Naujamiestis - Centras)

8 vieta – biliardo klubas KN (Ateities g., Fabijoniškės)

9 vieta – „Ararat“ (Kauno g., Naujamiestis)

10 vieta - „Soja“ (Birželio 23-iosios g., Naujamiestis)

11 vieta - „Kinų virtuvė” (Panerių g., Naujamiestis)

12 vieta – „AsiaInn“ (Šv. Stepono g., Senamiestis)

13 vieta – valgykla šalia „Vilniaus degtinės” (Smolensko g. Naujamiestis)