Eime pietauti: „Kinų virtuvė” - egzotikos sala baisiausiame Naujamiesčio pastate (1323>)
39-uoju numeriu pažymėtas Panerių gatvės gigantiškas pastatas, žinoma, prašyte prašosi atskiros studijos – tiek jame yra visko, pradedant nuo gyvenamųjų patalpų, garsaus krepšinio aistruolio Tomo Balaišio-Sėklos kontora ir baigiant ansamblio „Lietuva” repeticijų patalpomis ar vaikų švenčių kambariu. Pats pastatas tiesiog alsuoja Naujamiesčio industrijos dvasia ir jį drąsiai galime laikyti gyvu šio rajono industrinės epochos paminklu.
„Kinų virtuvė” įsikūrusi tarp ansamblio „Lietuva" repeticijų bazės ir Tomo Balaišio-Sėklos kontoros. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt
Ir nors hipsteriai būriais veržiasi į Naujamiestį, perka čia butus už sunkiai įsivaizduojamas kainas, lėbauja madingose kavinėse ir iki paryčių šoka „Kablyje”, Panerių gatvė vis dar laiko frontą: išskyrus tuos atvejus, kuomet paskutinį kvapą beišleidžiančioje „Lelijoje” „Solo ansamblis” surengia šokius, vyrukų su per trumpomis kelnėmis ir keturkampėmis barzdomis, bei merginų, įšokusių į mamų sukneles, siūtas dar 70-aisiais toje pačioje „Lelijoje”, nepastebėsi. Panerių gatvė, ypač vėlyvais vakarais, vis dar alsuoja ta brutalia 90-ųjų dvasia, kuomet galėdavai nesunkiai užsirauti ant įnirtusių chuliganų, atsipirkti sulaužyta nosimi ir prarasta pinigine, o blogesniais atvejais – prabusti ligoninėje.
Tačiau neskubėkite išsigandę užversti šio puslapio – vis dėlto rašysime kiek apie smagesnius dalykus nei smurtas Vilniaus gatvėse. Tačiau juk šioks toks kontekstas visada praverčia, tiesa?
Taigi, prieš mūsų akis – bevardė kinų užeigėlė, papuošta iškaba „Kinų virtuvė” - galbūt tai ir yra pavadinimas? Juolab Google žemėlapiuose ši savotiška vieta taip ir įvardinta - „China Kitchen”. Per pastaruosius dešimt metų čia ne kartą buvo užsukta, ir keitėsi joje tik personalas. Ir, žinoma, kainos. Visa kita – viskas kaip buvę.
Užeiga „Kinų virtuvė” tarsi užsikonservavo laike. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt
Mūsų vizitas į šią užeigėlę prasidėjo nuo žvilgsnio, mesto į terasėlę. Buvo šilta rudens popietė, oras trauke traukė suvalgyti kokį nors „guo bao” mėgaujantis krentančiais lapais ir į plaučius traukiant salsvą anglies kvapą, kuriuo anksčiau taip pasižymėdavo būtent ši Panerių gatvės atkarpa. Tačiau nosies nekuteno kūrenamos anglys, terasėlė buvo tuštut tuštutėlė, tik ant suolo paliktas „Maxima” maišelis bylojo, jog čia dar rusena gyvybė. Ir iš tiesų, užeigos durys buvo atidarytos (jau buvo aplankiusios liūdnos mintys) ir dvikalbiais užrašais kvietė atvyti vidun. Ką mes ir padarėme. Nei prieš dešimt, nei prieš penkerius metus, o ir dabar čia neišvydome paslaugių uniformuotų išeivių iš Kinijos – visi dar išlikę prašmatnesni sostinės kinų restoranai glūdi kiek toliau, arčiau centro. O čia viskas paprasta, kaip ir priklauso darbininkišką dvasią dar išlaikiusiai Panerių gatvei.
Dienos pietų reitingas (2022 m.ruduo – 2023 m. pavasaris)
1 vieta – Mažoji Himalaja (Vingrių g., Senamiestis)
2 vieta – biliardo klubas KN (Ateities g., Fabijoniškės)
3 vieta – Ararat (Kauno g., Naujamiestis)
4 vieta - „Kinų virtuvė” (Panerių g., Naujamiestis)
5 vieta – AsiaInn (Šv. Stepono g., Senamiestis)
6 vieta – valgykla šalia „Vilniaus degtinės” (Smolensko g. Naujamiestis)