Eime pietauti: sensacija Fabijoniškių biliardo klube (1323>)

Sporto komentatoriai pasakytų: futbolo čempionatas tik prasidėjo, o jau fiksuojama pirmoji sensacija. Taip nutiko ir mums – sostinės dienos pietų čempionato 2022 m. rudens-2023 m. pavasario sezone. Dar įdomiau, jog pirmoji sensacija fiksuojama miegamajame Fabijoniškių rajone. Ir ne kur kitur, o biliardo klube. Štai tokios tokelės. Tačiau apie viską iš eilės.

Biliardo klubo KN šiaip paprasta akimi nepastebėsi, tačiau užrašas „Norfa XL” šviečia iš toli. Kaip ir reklaminis užrašas „Dienos pietūs”, kurio dėka tik ir gali identifikuoti, kad štai čia, kažkur tarp „Norfos”, dėvėtų drabužių parduotuvės, vaistinės ir dar velniai žino kokių įmonėlių, ir gali papietauti.

bil1

Susiorientuoti padeda štai tokia reklama/ Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Įžengus į dviaukštį pastatą pasiklysti šansų nėra – gana aiškios nuorodos veda į antrą aukštą, kur dar kartą stabteli ir minutėlę pasvarstai: ar tikrai čia pataikei, ir ar tikrai čia galima įsimesti šio bei to į skrandį. Vietiniai prie tokio, sakykime, netradicinio patekimo į karšto maisto oazę, matyt pripratę, o štai gastronominiams turistams gali kilti noras apsisukti ir spūdinti tolyn.

Tačiau mes vykdome šventą misiją – savo skaitytojams parodyti įvairialypį Vilnių, pasidalinti savo atradimais ir nusivylimais. Tad drąsiai žengiame pro duris ir patenkame į tikrai nemažą biliardo stalais apstatytą erdvę. Norint gauti šaukštą sriubos, šią erdvę teks pereiti ir Jums, brangieji skaitytojai. Ir tai dvelkia tam tikra egzotika – gali ranka perbraukti per žalia gelumbe aptrauktus stalus ir savyje pažadinti biliardo žaidėją.

bil2

Klubo erdvė/ Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Štai taip mintydamas nusiiriu prie baro, ant sienos pakabintas senosios mokyklos tradicijas atspindintis valgiaraštis – siūlomi patiekalai ir jų kainos surašyti kreidele. Dienos pietų pasiūlymai neperspausti milijonais variantų, tad ir ilgai svarstyti nėra ko – lai džiaugiasi šiandien skrandis bulviene ir lietuvišku karbonadu. Štai ties šiuo momentu ir prasideda smagūs momentai.

Pilnas turinys pasiekiamas mūsų prenumeratoriams Contribee platformoje.