Eime pietauti: „Žvejų smuklė“ - amžina kaip „Scorpions“ (1323>)

Kažkada dar sovietiniais laikais, vartydamas „Komjaunimo tiesą“, godžiai perskaičiau straipsnį apie „Scorpions“ ir iki šių dienų prisimenu antraštę: „Scorpions: amžini kaip džinsai“. Štai kokios „klikbaitinės“ antraštės tais laikais būdavo! Ir iš tiesų, „Scorpions“ koncertuoja dar ir šiandien, o štai dėl džinsų amžinybės galėtume pasiginčyti.

Tačiau kalbant apie legendinę Žvėryno trobą - „Žvejų smuklę“, ją iš tiesų pagal ilgaamžiškumą būtų galima palyginti su „Scorpions“. Ko gero, pagal amžiaus parametrą „Žvejų smuklė“ dar ir nesunkiai pakrautų malkų 1965 metais susibūrusiai vokiečių roko grupei „Scorpions“.

smukle1

„Žvejų smuklė“. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Taigi, ši troba Liubarto gatvėje buvo visada – bent kiek save pamenu. Apie 1992-uosius metus čia atsirado žvejybos reikmenų parduotuvė – kalbama, kad pirmoji Vilniuje. Kiek vėliau – aludė. Anot prisimenančių – visiškai alsuojanti 90-ųjų tradicijomis. Dar po kelerių metų aludė reinkarnavosi į nuolat prirūkytą „Žvejų smuklę“, kurios šeimininkais 2000-aisiais tapo Volynec šeima – tėvas, motina ir du sūnūs. Taip prasidėjo naujas, ne mažiau spalvingas „Žvejų smuklės“ etapas.

Prie jos istorijos, su kurios štrichais mus supažindino smuklės veidas Nikolajus Volynec (būtent jis priims jūsų užsakymus, paims pinigus ir duos grąžos), mes dar grįšime, tačiau pagaliau praverkime duris ir pasižiūrėkime į valgiaraštį.

smukle11

Nikolajus Volynec. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Prieš keliolika metų gana dažnai tekdavo minti „Žvejų smuklės“ slenkstį, ir mano nuostabai, kone viskas yra likę, kaip ir buvę – ta pati valtis, tvirti suolai, ir kiti „jūrinio tipo“ interjero elementai. Kampe – tas pats televizorius (jis kartais suvaidindavo ne paskutinį vaidmenį). Sveiki sugrižę namo! Vos spėju apsižvalgyti, o kažkas jau sako „labas“ ir priduria „karbonadas geras!“. Kurį laiką dar svarstau, ar čiupti karbonadą, ar Kijevo kotletą, visgi rekomendacija nugali – sumoku 6 eurus, prisėdu prie viduramžių laikus primenančių skobnių ir pasineriu į prisiminimus.

smukle7

Smuklės interjeras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Prieš keliolika metu šiame Žvėryno taške gyvenimas virte virdavo - „Žvejų smuklė“ tapdavo savotišku traukos centru, į kurį sugužėdavo „Lietuvos žinių“ ir „Verslo žinių“ kūrybiniai kolektyvai, per tiltą iš kito Neries kranto ateidavo Verslo trikampio tarnautojai, o kur dar „Lukoil“ (vienu metu naftininkų biuras buvo visai šalia „Žvejų smuklės“) pajėgos, M. Mažvydo bibliotekos lankytojai ir net Seimo nariai.

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!