Naugarduko gatvės liūtus pažadino restoranas „Mziuri” (1323>)

Naugarduko gatvės liūtai vėl prabudo – štai jau du mėnesius čia, kur kadaise ilgus metus karaliavo elitiniu ir pirmuoju Vilniuje vadintas kinų virtuvės restoranas „Rytai” (beje, teko girdėti istoriją, kad pirmasis sostinėje kinų restoranas buvo įsikūręs ne čia, o gretimoje Aguonų gatvėje), o vėliau kelerius metus iki pandemijos ekonominius karbonadus čirškino Laimutė, vėl vyksta veiksmas – šį kartą liūtus prisijaukinti mėgina kartvelų virtuvės restoranas „Mziuri”.

Ir nors ši Naugarduko gatvės atkarpa gausiai nusėta maitinimo įstaigomis (vien ką reiškia toks gigantiškas vardas kaip „Kinza”), naujokas „Mziuri” iš karto įnešė gyvasties ir šviesos, jiems priklausantį gatvės perimetrą apšvietę jau tradiciniu tampančiu triuku – girliandomis. Kol restoranas dar tik derino iškabą, girlianda ir bėgančios reklaminės lentos eilutės jau triūbijo žinią apie „Mziuri”, ir, rodos, gana sėkmingai.

mziuri11

„Mziuri” pažadino iūtus. Foto: Julius Baliutavčius/1323.lt

Kojos užnešė į „Mzuri” tikintis, jog dar pavyks suspėti į dienos pietų laiką, deja, kelios minutes po trijų – ir dienos pietų valgiaraščiai jau pakeisti vakariniu meniu. Kiek apmaudu, mat nors dienos pietų kaina (7,5 eur su sriuba/7 eur be sriubos) atrodo ne tokia maža, tačiau jei lygini, tarkim, kad ir su naująja „Azerų” lavašo kaina (6,5 eur) – ne tokia jau ir didelė.

miurzi1

Varomoji „Mziuri” jėga Gražvilė (dešinėje) ir jos padėjėja Alberta. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau vėlu verkti – pavėlavome, vadinasi, tenka nuryti šiokį tokį nusivylimą ir susitaikius su mintim, kad dar bus progų, ir žvalgomės aplink ir nagrinėjame valgiaraštį – ką čia pabandžius ir įtlpus į numatytą biudžetą.

Tačiau pradėti reiktų nuo interjero – kinų restorano interjeras, taip ir neliestas Laimutės, nukeliavo į istorijos archyvus. Gelsvas spalvas pakeitė pilki atspalviai, dingo rytietiški vaizdeliai. Vietoje jų – chokhomis „aprengti” vyno buteliai. Maža detalė, bet smagi ir traukianti akį. Apskritai, verta pagirti „Mziuri” interjerą – neperkrautas, smagus, jaukus ir šviesus. Ir šilta.

miurzi7

Interjeras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kaip tik kelias dienas prieš vizitą į „Mziuri”, teko lankytis vienoje senamiesčio užeigoje, kur po valandos šaltukas pradėjo nemaloniai kandžioti kojas – nepadėjo nė žieminiai batai. Tad prisukti radiatoriai gal ir gelbėja nuo didesnių sąskaitų, tačiau gali ir klientą išvyti. Smagu, kad sėdint „Mziuri” apie šąlančias kojas neteko galvoti.

miurzi3

Chinkaliai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Patyrinėjus valgiaraštį tampa aišku, kad viščiuką tabaka (15 eur) ir kartveliško alaus ragautuves teks atidėti kitai progai, tačiau situaciją išgelbsti... 

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!