Plovo ambasada Naujamiestyje

Pamenu, kai tik „Kinza” Naugarduko gatvėje atvėrė duris, gana neretai ten tekdavo užsukti – labai jau viliodavo plovas ir lagman makaronai, kurių skonis buvo užsifiksavęs dar nuo tų laikų, kuomet J.Jasinskio gatvėje kurį laiką veikė Vidurinės Azijos užkandinė su labai padoriomis kainomis.

Ir štai koks nustebimas, kuomet po ilgokos pertraukos vėl pravėrėme duris – pasirodo, „Kinza” jau atšventė savo penkmetį. Kaip bėga laikas...

7

Jau penkeri metai...Tik pagalvok, kaip greitai eina laikas...Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kaip ir senais laikais, vėl su šeimyna sugriūname „ritualinėje salytėje” („Kinza” turi kelias erdves), kur gali išsinerti iš batų, prigulti ar prisėsti ant kilimų/pagalvių bei sunėręs rankas svajingai laukti, kol patiekalai atsidurs ant stalo.

Kas griebia falafelius, kas tepasi humusą ant nano, o aš, žinoma, vėl nusiteikęs plovo porcijai. Kaip tik pirmadienis, tad dienų pietų pasiūlyme – gana humaniškas (atsižvelgiant į tai, kad „Kinza” orientuotas į labiau piniginus klientus): karam šurva (barščių) ir toijoš (plovo su aviena) kompleksas už 6 eurus.

1

Karam šurva. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Apskritai, „Kinza” gana subtiliai žaidžia kainodaros srityje, tad norintieji susipažinti su Vidurinės Azijos virtuve, bet neturintys kišenėje daug šlamančių, gali drąsiai čia brautis per dienos pietų laiką ir rinktis kelis variantus: už 3 eurus gausi dienos sriubą ir naną (paplotėlį) pietų, už 4,5 euro nuotaiką praskaidrins ne tik nemažas dubenėlis dienos sriubos, bet ir samsa (itin skanus pyragėlis su avienos arba moliūgo įdaru), na, o už 6 eurus jau ir karališkai papietausi, mat be dienos sriubos gausi ir patiekalą.

2

Nanas - vaikų džaugsmas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ar skanu? Na, lėkštės buvo paliktos tuščios, o kai ką dar ir susikrovėme į dėžutę. Laikas dirstelėti į čekį: humusas, trys nanai, trys didžiulės porcijos ledų su mangų tyre, šeši vienenetai falafelių, vegetariškas plovas, dienos pietūs (karam šurva ir toijoš) bei espreso puodelis atsiėjo 39 eurus 60 cnt.

4

 

Ir dar: palikome „Kinzą” vos po vidurdienio, o pagrindinė salė jau buvo prikimšta dienos pietų „medžiotojų" - srautas, panašu, ne menkesnis nei visai šalia esančiame buvusiame „Rytų" restorane, kur jau kelerius metus viešpatauja Laimutė ir jos lietuviški patiekalai už labai nebrangiai. 

6

Falafeliai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

3

Gali prisėsti, gali prigulti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

8

Gali viduje, gali lauke. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt