Naminio maisto Meka Naujamiestyje: nereikia nei gūglo, nei feisbuko

Gal pasirodys kiek ir keista, bet „pogrindinės užeigos” (t.y. tokios, kurių nerasi nei „Google” žemėlapyje, nei socialiniuose tinkluose) neretai visai neprastai laikosi.

Viena tokių – Naugarduko gatvėje esanti naminio maisto užeiga kodiniu pavadinimu „Pas Laimutę”, atstovaujanti lietuvišką virtuvę – karbonadai, kugelis, kotletai ir panašūs mamos virtuvės pasididžiavimai.

iskaba

Štai ir visa iškaba. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Modernūs rinkodaros specialistai tik liūdnai palinguotų galvą, tačiau tame yra ir žavesys – užeiga, kuri vadovaujasi tik vienu reklamos kanalu „iš lūpų į lūpas” sugeba pritraukti žmonių srautus ir štai sausio mėnesį jau švęs trečiąjį gimtadienį. Kiek per tą laiką Vilniuje užsidarė modernių maitinimo ir pagurkšnojimo vietų? Bent jau toje pačioje Naugarduko gatvėje, vos už penkiadešimties metrų nuo „Pas Laimutę”, vienoje vietoje šeimininkai keitėsi du kartus, o dabar, panašu, rengiamasi trečiajam kryžiaus žygiui.

iejimas

Liūtai dar mena šlovingus kiniečių restorano „Rytai" laikus. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Taigi, bevardė užeiga, dar kitaip žinoma kaip „Pas Laimutę” (joje šeimininkauja ponia Laimutė ir jos sutuoktinis). Atsimenu, buvo keista vieną dieną pamatyti languose prie garsiųjų Naugarduko gatvės liūtų, dar menančių šlovingus prabangios kiniečių virtuvės restorano „Rytai” laikus, išvysti priklijuotus kelis kuklius lapus, bylojančius, kad čia galima nebrangiai papietauti, sukirsti kažką iš lietuvio skrandžiui įprastų patiekalų.

karbonadas

Karbonadas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Prireikė laiko įsidrąsinti praverti duris – paprastai toks „dizainas” neįkvepia, bet smalsumas nugalėjo. Maistas pasirodė skanus, sotus, kainos – labau nei humaniškos..Ir ėmė plūsti čia srautai: nuo mokinukų iki kariškų, nuo statybininkų iki ofiso damų. Tebeplūsta ir šiandien. Tiesa, kainos, lyginant su pustrečių metų senumo valgiaraščiu, kiek pakilusios: jei karbonadadas anksčiau kainavo 2.80 eur, šiandien jį sukirsi jau už trejus eurus. Ech, jei toks infliacijos indeksas būtų visur...

interjeras

Interjeras - kiniečių, maistas - lietuvių. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Laukdamas, kol patiekalai pasieks stalą (o pasiekia jie stalą greitai), gali pasigrožėti kultūriniu užeigos „paveldu” - interjeru, kuris taip ir liko nepakitęs nuo kiniečių restorano laikų, tad savotiškai egzotiškai ir įdomiai atrodo tas lietuviškos virtuvės derinys ir Kinijos viduramžių istorijos štrichai ant sienų. Arba gali pakelti galvą ir per televizorių susipažinti su šalies aktualijomis.

interjeras2

Interjeras - kiniečių, maistas - lietuvių. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Bet štai jau ir ponia Laimutė atlinguoja su lėkštėmis. Taigi, man – karbonadas su bulvių koše (gali rinktis dar ir ryžius bei grikius), burokėliais ir daržovių salotomis, dukrai – blyneliai su šokoldu (1.5 eur), dar nemažas stiklas „Sprite”, dvi bandelės su šokoladu: už viską sumoki 5,9 eur, ir išeini sotus bei patenkintas.

blyneliai

Blyneliai su šokoladu. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt