Antakalnio picerija: tarp raudonų vėliavų ir Užkalnio raštų

2014-aisiais garsusis to meto (o ir šių laikų) klajoklis po viešojo maitinimo užeigas Andrius Užkalnis susprogdino tikrą bombą, savo tinklaraštyje „Laukinės žąsys” (beje, ar matėte, kuo tapo šis tinklaraštis) paskelbęs apie geriausią picą einamuoju metu (nepamirškime, kalbama apie 2014-uosius metus) Lietuvoje. Ir ji buvo kepama ne kur kitur, o Antakalnyje, Šilo gatvėje.

1

Skiriamasis picerijos „Visa Pica”  ženklas - raudonos vėliavos prie įėjimo į kiemą. Foto: Julius Baliutavičius.

Tais dar tokiais nesenais laikais A.Užkalnio žodis buvo toks svarus ir įtaigus, jog nedidukę piceriją, kaip buvo kalbama, iš tiesų užtvindė „Čili” picos atsivalgę vilniečiai. Picerija „Visa Pica” (taip vadinosi (ir tebesivadina) ši nedidukė picerija sulaukė savo triumfo valandos.

 

Dabar, kai kieme šniokščia 2021 metų lapkričio vėjas, Šilo gatvėje gana ramu ir tyku – tik raudonos vėliavos, iškabintos prie įėjimo į „Visa Pica” kiemą, plazda taip, lyg būtų švenčiamos draugo Mao gimimo metinės ar socialistinės revoliucijos jubiliejus – bent jau su kiek žmonių teko kalbėtis, pirmosios asociacijos būtent tokios.

parama

Tačiau ką iš tiesų jos reiškia ir simbolizuoja, matyt, žino tik šeimininkas. Deja, susitikti su juo picerijoje neteko – tylus samdomas vyrukas greitai iškepė „Buffalo”picą (maža – 6 eur), o tų dešimt minučių užteko apsižvalgyti po interjerą.

6

Džiaugsmas akimis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tiek metų egzistuojanti picerija „Visa Pica” matyt vis dėlto turi ištikimą fanų bazę, kuri nepaisant kiek patogesnėje vietoje, prie judrios Antakalnio ir Šilo gatvių sankryžos įsikūrusios kur kas modernesnės „Dodo Pizza”, užsuka čia ir pasiima kartonines dėžutes.

 

Nemažas picerijos kiemas, pasižymintis savo pakabintų vaikiškų kėdučių gausa ir savotiškai papuoštais stalais (tarkim, garsių prekės ženklų interpretacijos ar batų kolekcija) laukia šiltojo sezono – įdomu, ar praėjusią vasarą čia dar būriuodavosi antakalniečiai?

4

A.Užkalnio knygų taip lengvai nepasieksi. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Picerijos viduje kiek linksmiau – vis kažkas užsuka atsiimti savo užsakymo, tačiau, panašu, geriausi laikai liko praeityje. „Visa Pica” tarsi simbolizuoja tą kartą, kuri skaitė ir skaito knygas – o jų pasirinkimas čia irgi yra, ir ne bet koks: vargu, ar dar kurioje sostinės picerijoje rasite fundamentalųjį Vlado Drėmos albumą „Dingęs Vilnius”. Arba štai A.Užkalnis, savo laiku išgarsinęs šią Antakalnio vietelę, pašlovintas visos bibliografijos ekspozicija. Būtent ekspozicijos, mat jei kas norėtų belaukdamas picos perversti garsiojo apžvalgininko literatūrinius paminklus, vargiai juos pasiektų – tokioje aukštoje ir garbingoje vietoje jie sudėti.

11

Buffalo pica. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O kaip gi pica, paklausite jūs? Kaip ir normalu, tačiau akivaizdu, kad lyginant 2014-uosius ir 2021-uosius, skanių picų traukinys nuvažiavo gana toli ir šiandien „Visa Pica” vargu ar patektų tarp laureatų...

Jei šis autorinis darbas Jums pasirodė esąs įdomus ir naudingas, galite paremti Vilniaus naršymo iniciatyvą.

Taip pat rekomenduojame:

Nuotykis Vilkpėdėje: pica, seksšopas ir dingę  Vermachto kariai.

Karoliniškių gaiva: putotas muziejus tarp daugiabučių.

Dar šiek tiek  „Visos Picos”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

3

5

8

9

14

10