Nuotykis Vilkpėdėje: pica, seksšopas ir dingę Vermachto kariai

Vilniečiai, prisimenantys sovietmečio griuvimą ir pirmuosius Nepriklausomybės metus, kaip vieną pavojingiausių sostinės vietų mena Vilkpėdės rajono dalį – Savanorių prospekto atkarpą, išraiškingai vadintą (ir vadinama) Krasnūchą.

Ir šiandien senosios devyniasdešimtųjų dvasios čia dar šiek tiek galima pajusti, bet tai netrukdo atrasti ir smagių bei skanių vietų. 

Kažkada tokiu atradimu tapo prie žiedo įsikūrusi Beatos ir Tomo Nicholsonų kulinarinei imperijai priklausanti picerija „Brooklyn Brothers”, o štai prieš savaitę skrandį pamaloninome dar vienoje Krasnūchos niujorkietiškos picos mokyklos šventovėje išraiškingu pavadinimu „Jungle pizza”. 

Įdomus pastebėjimas – ši Vilkpėdės dalis pastebimai „džiunglizuojasi”: čia jau kurį laiką veikia „Jungle” tatuiruočių salonas, o štai dabar „džiunglių kvartalą” papildė picerija, kurioje šeimininkauja Linas. Kurį laiką dirbęs samdomu pickepiu, galų gale jis ryžosi pradėti dirbti sau ir pataikė ne pačiu tinkamiausiu momentu – prabėgus vos mėnesiui po picerijos atsidarymo, šalį užklupo karantinas. Tačiau, panašu, Linui pavyko su šiuo iššūkiu susidoroti – maistas išsinešimui (o pica – vienas iš topų) populiarumas ėmė augti kaip ant mielių, ir „Jungle pizza” pataikė ant šios bangos. 

1

„Jungle pizza” įsikūrusi name su savita istorija - Savanorių pr.59. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Į „Jungle pizza” užsukome karštą rugpjūčio šeštadienį: ištuštėjusios gatvės, parduotuvės ir smuklės. Tačiau šeimininkas vasara nesiskundė: mums besišnekučiuojant į piceriją vis užsukdavo praalkusieji, pageidaujantys su savimi į namus pasičiupti kvepiančią dėžutę. Mūsų pasirinkimas - „Peperoni” (32 cm skersmens picos kaina – 7 eur.), ir kol ji kepa, Lazdynuose gyvenantis Linas pasakoja, kaip jis nusprendė imtis savo verslo. Nors ši Vilkpėdės dalis, žiūrint iš šalies, neatrodo gana patraukliai, tačiau vyruko tai negąsdino. Taip, būna, kad kartais nuo laiptų tenka nuvyti apsvaigėlius, besiteisinančius, kad „čia pas tave skaniai kvepia”, tačiau laukiniai devyniasdešimtieji iš esmės liko praeityje.

2

„Jungle pizza” interjeras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau viena yra vietiniai narkomanai, kita – pats pastatas, kuris, pasirodo, yra itin gana savotiškas ir net turi jam dedikuotą puslapį, kuriame verda aistros dėl „Jungle pizza” kaimynystėje įsikūrusio seksšopo. O dar viena intriguojančia miesto legenda pasidalino ir pats Linas, išgirdęs ją iš vietinio senuko lūpų. Ši miesto legenda byloja, kad būtent šiame pokario laikotarpiu statytame name yra pradingę du Vermachto belaisviai. Kaip, kas ir kodėl – istorija nutyli. Buvo du vokietukai ir prašapo Savanorių pr. 59-uoju numeriu pažymėtame name.

3

Ką ragausime? Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Taip nepastebimai prabėgo tos keliolika minučių – ir „Peperoni” jau ant stalo. Sumerkiu pirštus ir gabalėlis po gabalėlio pasigardžiuodamas sukertu pusę picos – taip, iš tiesų, nors paskutiniu metu Vilniuje kaip ir nelabai pavyksta „užsirauti” ant prastos picos, tačiau „Jungle pizza” greičiausiai būtų prie viršutinių asmeninio topo pozicijų.

8

Linas ir peperoni. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ne tik dėl skonio (kartu su sūnumi, kuris namuose sušveitė likusią pusę, skyrėmė šiai „Peperoni” devynis balus iš dešimties), bet ir dėl savotiško atmosferos, šeimininko paprastumo, komunikabilumo ir čia išgirstų miesto legendų mikso.

10

Devyni iš dešimt. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Krasnūcha rulit”, - skelbia užrašai ant sienų Vilkpėdėje. Po šio apsilankymo „Jungle pizza” sunku su tuo nesutikti.