Lazdynėliai, Mustafa, kebabas

Kyla, auga Lazdynėliai, ir legendinė „Žibutė” jau kurį laiką nebėra viešojo maitinimo monopolininkė šiame Lazdynų „priemiestyje”. Dabar gi, antrojo karantino metu, visi šansai – nedidukų kioskelių, teikiančių maistą išsinešimui, rankose. O ir mes per tas kelias savaites primiršome takus į įprastas kavines, tačiau pramynėme takelius į dar neišbandytas kebabines. 

Praėjusią savaitę užkandome prie maisto furgonėlio Kalvarijų gatvėje, dabar gi nežinomi miesto piligrimystės takai nuvedė į Šiltnamių gatvę, šalia kurios prieš eilę metų startavęs Jonažolių gatvės modernusis getas (ok, ok, kvartalas) ir davė impulsą Lazdynėlių vystimuisi.

m1

 „Chi-ki kebabų” valgiaraštis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vienas pagrindinių Jonažolių kvartalo veiksmų sukasi apie „Iki” parduotuvę, prie kurios mažaug prieš metus ir įsikūrė „Chi-ki kebabų” kioskelis su iš Azerbaidžano kilusiu Mustafa (gaila, kad jis įsiamžinti nesutiko, prasitaręs, kad pažįstami mėgsta palaidyti juokelius) priešakyje. Jis nėra naujokas kebabų srityje – kokį dešimt metų kebabais prekiavo sostinės stoties rajone, bet, kaip pats sako, pasikeitus sąlygoms ir joms tapus nenaudingoms, teko ieškoti naujų medžiklės plotų ir Lazdynėliai, panašu, tapo ta vieta, kur smulkusis maitinimo verslas ėmė ir prigijo.

 

Tokia trumpa istorija, o dabar gi – prie esminių reikalų. Mus pamalonino valgiaraštyje įžvelgtas „įskaitinis kebabas” (t.y. kebabas pitoje), tačiau kaip dažnai tai nutinka su sostinės kebabinėmis – pasirodo, kad jo nėra. Tačiau juk nesliūkinsi alkanas iš Lazdynėlių, juolab, kad yra galimybė atsiskaityti kortele (pavyzdžiui, prieš kelias savaites vienos Pilaitės kababinės tyrinėjimo teko atsisakyti tik dėl to, kad atsiskaitoma grynaisiais). Pasirinkimas tradicinis – mažas jautienos kebabas lavaše (3.4 eur), be to, už papildomą kainą gali paprašyti priedų, iš kurių išsirenkame BBQ (0.5 eur), kad ir ką jis šiuo atveju reikštų.

m2

 „Chi-ki kebabai” atmosferiniame Vilniaus peizaže. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ir ką gi....Nors gūglo recenzentai „Chi-ki kebabus” vertina keturiais balais (kas nėra itin palankus vertinimas), tačiau sukirtau pasigardžiuodamas: viskas tiko ir patiko, tad net kraipiau galvą, stebėdamas, kad pastarųjų mėnesių įvertinimai yra ženkliai pakritę.

m5

Mustafa pluša. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Per tas dvidešimt minučių, kurias prasitryniau belaukdamas kebabo ir jį dorodamas, Mustafa rankų taip ir nebuvo sudėjęs: tai teko užsakymus priimti telefonu, tai aptarnauti priėjusius prie langelio. Eilinį kartą teko įsitikinti: įvertinimai internete yra viena, praktika savo skrandžiu – kita. Ir nebūtinai tai gali sutapti...

m4

Šiltnamių gatvės rezultatas - Jonažolių gatvės kvartalo fone. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt