Eime valgyti: kepsnys penkiasdešimtmetėje Vilniaus kavinėje

Kai sunkiai nuspėjami keliai keleliai nuvedė mane į Lazdynėlius, tiesiog negalėjau neužsukti į turbūt garsiausią šių vietų objektą – kavinę „Žibutę” (oficialiai - „Lazdynų Žibutę”), prisistatančią kaip vieną seniausių sostinės užeigų. Ir tikrai – ar daug tu, vilnieti, rasi kavinaičių, savo istoriją skaičiuojančių nuo 1969-ųjų? Pala pala...Vadinasi, švenčiančių penkiasdešimtmetį? 

Tad štai apniktas tokių šventinių nuotaikų pravėriau „Žibutės” duris – praėjus lygiai dvidešimčiai metų po paskutinio apsilankymo. Tuomet, pamenu, gerokai kauštelėjęs pilietis kaip ir žadėjo įminti Gedemino Kiesaus paslaptį (buvęs „Mažeikių naftos” vadovas, jo sūnus ir vairuotojas buvo pagrobti ir žiauriai nužudyti, nusikaltimo atskleidimas užtruko gana ilgai). Viskas baigėsi tuo, kad „privatus detektyvas” girtėjo akyse, atsikratyti juo buvo neįmanoma net ir išėjus iš „Žibutės” - nedaug trūko, jog vos nebuvo prieita prie kumštynių. Bet, pasirodo, kartais čia vyrai kur kas rimčiau santykius aiškindavosi. 

1

Kavinė „Lazdynų žibutė”. Foto: Julius Baliutavičius.

Per tuos dvidešimt metų „Žibutė” pasikeitė tiek iš išorės, tiek iš vidaus, užkūrė rimtą tinklapį ir galima spėti, jog šeimininkams visai neblogai sekasi – juo labiau, kad ir anksčiau plytėjusios plynės virto daugiabučių kvartalais, tylūs, ramūs Lazdynėliai virto judriu, gyvybingu ir tebeaugančių rajonu.

 2

Perspektyva į Lazdynėlius per kavos puodelį. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Bet štai „Žibutėje” tą darbo dienos vakarą viso to judesio ir nebuvo. Du džentelmenai prie savo taurelių aptarinėjo einamuosius reikalus, o aš išsijuosęs kirtau aštrų sprandinės kepsnį (4.5 euro + 1 euras už garnyrą – bulvytes, skanu). Savo stikliukus išmaukusius džentelmenus pakeitė kiti du džentelmenai, o aš mėgavausi kava, grožėdamasis pro langą vakarėjančiais Lazdynėliais ir svarstydamas, kodėl gi „Žibutė” netapo tokiu vietinių traukos centru, kaip kad „Alaus Studija” Šiaurės miestelyje geriausiais savo metais. Dėl įdomesnės putojančio pasiūlos trūkumo? Dėl to, kad ir be„Žibutės” Lazdynėliuose jau yra kur užsukti? Kaip ten bebūtų terasa taps geru koziriu ir vasarą matyt čia užvirs rimtesnis judesys – juk vis dėlto penkiasdešimtmetis!

Dar keli vaizdeliai iš penkiasdešimtmetį švenčiančios „Lazdynų žibutės”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

3

4

5

6

7

Kepi, verdi, pilstai? Parašyk mums: redakcija@1323.lt