Papildomi ribojimai: „Iki“ ir „Lidl“ sprendimai išsiskyrė

Sveikatos apsaugos ministerijai Lietuvoje įvedus papildomus ribojimus prekybos tinklams, mažesnėse „Iki“ parduotuvėse nebus tikrinami galimybių pasai, tačiau bus reguliuojami pirkėjų srautai. Be galimybių paso patikros veikiančiose parduotuvėse, siekiant užtikrinti 30 kv. m. ploto vienam pirkėjui reikalavimą, kviečiama apsipirkti ne piko laiku, kai parduotuvėse būna mažesni žmonių srautai.

„Iki šiol atsakingai vykdėme ir toliau vykdysime visus Vyriausybės nurodymus, kurie yra svarbūs pandeminės situacijos valdymui. Su dauguma ribojimų ir priemonių jau esame susipažinę ankstesnių karantinų metu, dabar pirkėjų srautus irgi reguliuosime krepšeliais bei vežimėliais. Mes toliau darysime viską, kad klientai apsipirktų patogiai bei saugiai, o situacija šalyje neblogėtų. Pirkėjus skatiname elgtis atsakingai ir tikimės jų supratingumo“, – pranešime žiniasklaidai cituojama Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

Pasak V. Budrienės, mažiausi pirkėjų srautai parduotuvėse stebimi darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val., taip pat nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Sekmadieniais žmonių prekybos tinklo parduotuvėse nedaug visą darbo laiką. Pirkėjų patogumui kai kurios parduotuvės atidaromos 7.30 val., darbą baigia 22 arba 23 val.

Taip pat rekomenduojame: Mano verslas: kaip vestuvių fotografas pradėjo kaljanų verslą

Prekybos tinklas „Iki“ buvo pirmasis šalyje pradėjęs pirkėjų srautus parduotuvėse reguliuoti pagal prekių vežimėlius ir krepšelius, pasiteisinusi praktika bus taikoma ir dabar. Vežimėlių ir krepšelių kiekis apskaičiuojamas taip, kad prekybos vietoje būtų užtikrinamas saugus 30 kv. m plotas vienam pirkėjui. Srautą reguliuojantys darbuotojai užtikrins, kad kiekvienas pirkėjas apsipirktų tik su krepšeliu ar vežimėliu. Didesnėse nei 1500 kv. m. ploto parduotuvėse, kurių prekybos tinkle yra 25, prie įėjimo ir toliau bus tikrinami pirkėjų galimybių pasai.

Pirkėjai raginami nepamiršti ir kitų pandemijos metų svarbių aspektų – iš anksto planuoti savo pirkinių krepšelį, sudaryti produktų bei prekių sąrašą ir apsipirkti pagal jį. Tai padės prekybos vietoje praleisti mažiau laiko ir apsipirkti kaip įmanoma saugiau. Pirkėjai reikalingų prekių taip pat gali įsigyti ir internetu, naudodamiesi „LastMile“ platforma.

Lidl

Prekybos centras „Lidl“. Foto: bendrovės archyvas.

Kitu keliu pasuko prekybos tinklas „Lidl“, kuris visose tinklo parduotuvėse Lietuvoje nuo šio penktadienio aptarnaus tik Galimybių pasą turinčius pirkėjus. Iki šiol didžiojoje dalyje „Lidl“ parduotuvių (56-iose iš 59-ių – 1323.lt pastaba) Galimybių paso nebuvo prašoma, nes jų prekybinis plotas nesiekia 1500 kv. m.

Taip pat rekomenduojame: Vakariniame aplinkelyje pateka nauja žvaigždė - Vilnius Outlet

„Gerai įvertinome abi alternatyvas. Šiuo metu Galimybių paso prašome trijose tinklo parduotuvėse Vilniuje ir Kaune. Šių parduotuvių rezultatai rodo, jog žmonės priprato prie pokyčių ir noriai naudojasi Galimybių pasu. Taip pat gerai prisimename, kiek nepatogumų pirkėjams sukeldavo srautų reguliavimas pastarojo karantino metu, todėl manome, kad sprendimas savanoriškai prašyti Galimybių paso dabartinėmis aplinkybėmis yra racionalesnis ir tvaresnis“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Prekybos tinklas planuoja, jog nuo šio penktadienio pirkėjų Galimybių pasus prie įėjimo į parduotuvę tikrins apsaugos darbuotojai, jų planuojama pasamdyti papildomai.