Naujininkai: bręsta parduotuvė Sklandytojų gatvėje

Vis labiau juda reikalai sostinės oro uosto link vedančios Dariaus ir Girėno gatvės (Naujininkai) teritorijoje, kur milijonieriaus Gedimino Žiemelio iniciatyva vystomas „AeroCity” miestelis.

Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai byloja, kad šalia šios teritorijos, Sklandytojų g. nr.1 pažymėtame sklype turėtų iškilti prekybos paskirties pastatas. Tiesa, nedidukas – planuojamo pastato bendras plotas yra 532 kv.m, o pagrindinis – 232 kv.m. Tad sunkiai tikėtina, kad kad būsimoji parduotuvė pasipuoš kokio garsesnio prekybos tinklo iškaba. Projekto užsakovas – bendrovė „Finco1”.

pard1

 Būsimoji parduotuvė Sklandytojų gatvėje. Projekto vizualizacija. 

Projektiniuose pasiūlymuose akcentuojama, kad žemės sklypas patenka į teritoriją „Kitos miesto teritorijos“, kuriose galima visų tipų prekybinių objektų plėtra. Taip pat patenka į zoną, kuri nėra aptarnaujama prekybos centro.

  

Šioje zonoje pagal schemos sprendinius yra galimi visų 7-ių schemoje nurodytų prekybos centrų tipų statybos, išskyrus 2-ojo tipo prekybos centrai (miesto centrinės dalies aptarnavimui skirti didieji universalaus pobūdžio prekybos ir pramogų centrai, kurių bendras plotas nuo 1000 kv.m. iki 20 000 kv.m.). Taip pat pažymėtina, kad teritorijoje tarp Eišiškių pl., B. Karvelio ir Dariaus ir Girėno gatvių veikia tik vienas prekybos centras – parduotuvė „Maxima“, todėl keliaujantiems Eišiškių pl. būtų strategiškai patogi vieta parduotuvės statybai.

Taip pat rekomenduojame: Mano verslas: kaip vestuvių fotografas pradėjo kaljanų verslą

Atsižvelgiant į esamą situaciją sklype ir planuojamą užstatymą aplinkinėje teritorijoje, sklypo formą, formuojamas vieno tūrio, sklypo plano formos su išimtu kampu šiaurės vakarų pusėje pastatas. Pastato aukštingumas - 1 aukštas, 10 m aukščio, be rūsio, prekybos salės plotas – apie 200 kv.m. Pastate numatoma maisto prekių parduotuvė su sandėliavimo patalpomis bei prekybos sale. Projektuojamo prekybos paskirties pastato planinė struktūra nesudėtinga. 

Taip pat rekomenduojame: Vakariniame aplinkelyje pateka nauja žvaigždė - Vilnius Outlet

Pagrindinis patekimas į pastatą numatomas iš šiarės vakarų pusės – patenkama į erdvų holą. Iš holo patenkama į prekybos salę, iš kurios personalas tiesiogiai gali patekti į prekių sandėlį ir pagalbines personalo patalpas, san. mazgą. Sandėlis tiesiogiai jungiasi su personalo patalpomis. Parduotuvės lankytojams skirtas san. mazgas, pritaikytas ir žmonėms su negalia, projektuojamas su tiesioginiu patekimu iš holo. Prekių iškrovimo rampos vieta numatyta prie vakarinio pastato fasado šiauriniame kampe. 

Taip pat numatyta penkių automobilių stovėjimo aikštelė.

pard2

Būsimoji parduotuvė Sklandytojų gatvėje. Projekto vizualizacija.