Trisdešimt metų neremontuotas Vilniaus licėjus atsinaujino

Užbaigta Vilniaus licėjaus rekonstrukcija – nuo šiandien į moderniai atnaujintas klases jau sugrįžo mokiniai. Pastatas rekonstruotas iš esmės – nuo stogo – iki kondicionierių klasėse ir terasos lauke. Licėjus sostinėje veikia nuo 1990-ųjų, ir iki šiol jis nebuvo nė karto remontuotas.

Skaityti daugiau

Baisiausias Vilniaus gatvės kiemas: kaip jis keisis?

Baisiausias Vilniaus gatvės (taip, tos pačios kurioe verda siautulingas naktinis gyvenimas) kiemas, panašu, pribrendo pokyčiams. Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai, bylojantys apie artėjančią „revoliuciją” 29 numeriu pažymėto namo kieme. 

Skaityti daugiau

Lazdynėliai: atsiras „Iki“ konkurentas

Smarkiai augančių Lazdynėlių gyventojai netrukus turės didesnį pasirinkimą, kur keliauti apsipirkti kasdieninių produktų ir namų apyvokos reikmenų – savivaldybės puslapyje skelbiami būsimo prekybos centro projektiniai siūlymai. 

Skaityti daugiau

„Lidl" Nemenčinės plente: rastas kompromisas

Devyni mėnesiai diskusijų ir trys projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros vis atnaujinant rekomendacijų sąrašą – Vilniaus miesto savivaldybei pavyko įtikinti prekybos centro „Lidl" statytojus reikšmingai pakoreguoti projektą tam, kad Nemenčinės plento pašonėje būtų išsaugotos dešimtys medžių, o pats komercinės paskirties pastatas būtų darniai integruotas aplinkoje. Nelikus esminių trūkumų, vasario 25 d. Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė prekybos paskirties pastato Nemenčinės pl. 15 ir 15H projektiniams pasiūlymams. 

Skaityti daugiau

Perspėjama apie „oro” pardavėjus

Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) dėl vartotojų viešojo intereso gynimo ir atsakomybės už galimai klaidinančios (melagingos) informacijos teikimą taikymo.

Priežastis – pasikartojantys atvejai, kai nekilnojamojo turto pardavėjai pardavinėja „orą“ – būstą savivaldybės nepatvirtintuose projektuose.

Skaityti daugiau

Naujoji Vilnia: centrinėje dalyje iškils ne tik „Lidl”

Naujosios Vilnios centrinėje dalis (teritorijoje šalia geležinkelio stoties) siaučia tikras permainų vėjas. Nuo žemės paviršaus pernai dingo apleistas restoranėlis – jo vietoje iškils „Lidl” prekybos centras. Tačiau tai ne vienintelės permainos šioje rajono dalyje – kraštovaizdį turėtų papildyti ir trijų aukštų administracinis pastatas. 

Skaityti daugiau

Lazdynėliai: kaip griozdiškas namas virs tribučiu

„Aš nupirksiu tau namą/Didelį, gražų/Su balkonu ir langu/Ir netgi garažu”, - šios kadaise itin populiarios grupės „Requiem” dainos vizualizacijomis galėtų puikiai pasitarnauti dar prieš keliasdešimt metų tarp labiau pasiturinčių Lietuvos gyventojų siautusios mados – didžiulių gyvenamųjų namų nuotraukos. 

Skaityti daugiau

Verslo stadiono „šeima" auga

Buvęs Vilniaus „Žalgirio stadionas” Rinktinės gatvėje vis labiau pateisina naująjį savo vardą „Business Stadium”. Kvartalo, kuriame „vienijasi” viešbutis, verslo centrai ir gyvenamieji namai, statybos vis labiau įgyja pagreitį. 

Skaityti daugiau

Į Pilies gatvės pastatą-senuką suplauks milijonai eurų

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Build Me“ Vilniaus senamiestyje, turistų ir miestiečių kone gausiausiai lankomoje gatvėje, įsigijo autentišką XVI a. pastatą. Pilies g. 10 – vienas seniausių gatvės statinių, užimantis 2000 kv. m. Pats pastatas ir jame esančios komercinės bei gyvenamosios paskirties patalpos bus atnaujinamos išlaikant nekilnojamosios kultūros vertybės autentiškumą. „Build Me“ į visus projekto etapus planuoja investuoti apie 4,5 mln. eurų.

Skaityti daugiau

„Ozas” ruošiasi pokyčiams

Vilniečių ir sostinės svečių pamėgtas prekybos molas „Ozas” ruošiasi pokyčiams – tai paaiškėjo po savivaldybės puslapyje paskelbtų projektinių siūlymų, bylojančių apie prekybos milžino rekonstrukciją.

Skaityti daugiau

Sudie, „Jamaika”?

Visai šalia Halės turgaus, Visų Šventųjų g.9 numeriu pažymėtame name įsikūręs hostelis „Jamaika” per savo ne tokią jau trumpą „karjerą” užsitarnavo ne tik kaip pavargusius keliautojus priglaudžianti vieta, bet ir tam tikras nedidelis kultūros centras su savo bariuku ir vakarėliais.

Skaityti daugiau

„Medžio bitės“: kokybiški medienos gaminiai jau ir Vilniuje

Iki šiol ketverius metus Kaune veikusi medienos gaminių prekybos UAB „Medžio bitės“ atidarė medienos terminalą-parduotuvę Vilniuje, Sodybų gatvėje. Į jį investuota apie 300 tūkst. eurų. Čia prekiaujama tik sertifikuotais medienos gaminiais statybai, dailylentėmis, grindinėmis ir terasos lentomis bei medžio tvirtinimo elementais ir priežiūros priemonėmis.

Skaityti daugiau

Karoliniškės: prasideda gigantiško verslo centro statybos

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniaus Laisvės prospekte, Karoliniškėse, pradeda statyti B+ klasės verslo centrą „Freedom 36“. Šis biurų pastatas rinkai pasiūlys apie 14.000 kv. m modernių biurų patalpų, investicijos į projektą sieks apie 30 mln. eurų.

Skaityti daugiau

Naujoji Vilnia: gėlininkystės stotis ruošiasi permainoms

Naujoje Vilnioje, Kučkuriškėse, įsikūrusi bendrovė „Lauko gėlininkystės bandymų stotis”, gerai žinoma sodinukų mėgėjams, ruošiasi pokyčiams – tai paaiškėjo po savivaldybės puslapyje paskelbtų projektinių siūlymų, kuriuose kalbama apie administracinio pastato rekonstrukciją. 

Skaityti daugiau

Stebuklai Šv.Stepono gatvėje: Naujamiestis sulauks saldainio

Naujamiesčio ir Stoties rajono gyventojai sulaukė gerų žinių – savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai apie apleistos teritorijos, esančios šalia įstabios, tačiau savotiškai nuo visuomenės paslėptos Šv.Stepono bažnyčios sutvarkymą ir pritaikymą gyventojų poreikiams. Taip pat bus rekonstruota Šv.Stepono gatvė. 

Skaityti daugiau

Naujasis Vilniaus „Akropolis“: kuo virs 350 milijonų eurų investicija

14 hektarų pramoninės, buvusios „Velgos“ gamyklos, teritorijos konversijos projektas turėtų startuoti 2020 m. antroje pusėje. Bendrovės „Akropolis Group“ planuojamas multifunkcinis kultūros, laisvalaikio, verslo ir prekybos centras „Akropolis Vingis“ bei apie 2500 vietų koncertų salė duris turėtų atverti 2023 m. antroje pusėje. Teritorijoje įmonė „M.M.M. projektai“ taip pat vystys gyvenamųjų namų ir biurų kompleksą.

Skaityti daugiau

Naujoji Vilnia: kuriama vieta sporto mėgėjams

Nors pastaruoju metu visi didesni statybų projektai Naujoje Vilnioje buvo siejami tik su parduotuvėmis („Lidl” atėjimas į šį rajoną bei „Maximos” rekonstrukcija), vėl į dienos šviesą išvilkti pakoreguoti sporto salės A.Kojelavičiaus gatvėje nr.113 projektiniai pasiūlymai. 

Skaityti daugiau

Epopėjos pabaiga: stadionas iškils 2023 metais

Vilniaus miesto taryba šiandien pritarė koncesijos sutarčiai dėl Daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas. Šis balsavimas reiškia, kad nebėra kliūčių pasirašyti sutartį su koncesininku ir laukti statybų pradžios. Stadionas su kitais sporto objektais Vilniuje iškils jau 2023 m.

Skaityti daugiau