Vilniaus milijonierių gyvenvietė: vėl gimsta intriguojantis projektas

Savo laiku Laurų gyvenvietė, įsikūrusi šalia Nemenčinės plento, buvo pelniusi išskirtinį žiniasklaidos dėmesį – ir dėl savo uždarumo, ir dėl čia įsikūrusių milijonierių. Būtent čia kurį laiką gyveno garsusis „Vilniaus prekybos” dešimtukas, tarp jų – ir turtingiausių šalies gyventojų sąrašuose ne vienerius metus karaliaujantis Nerijus Numa (Numavičius), prieš kelerius metus persikėlęs į Didžiąją Britaniją.

Skaityti daugiau

Ofisų karai: Laisvės prospekte žiebiasi kibirkštys

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ skundžia valstybės valdomos „Ignitis grupės“ biuro nuomos konkurso rezultatus. „Galio Group“, konkurse pasiūliusi beveik 2 mln. eurų mažesnę biuro nuomos kainą, mano, kad viešojo transporto prieinamumas įvertintas neadekvačiai.

Skaityti daugiau

Į Tarandę ateina „Lidl”?

Savivaldybės puslapyje paskelbti intriguojantys projektiniai pasiūlymai, kurie atskleidžia, kad netoli kultinės Tarandės žuvų rūkyklos atsiras dar vienas traukos centras – prekybos centras. Ir pagal kai kuriuos parametrus ir charakteringas vizualizacijas galima numanyti, kad tai bus sparčiai į populiarumo aukštumas besiveržiantis „Lidl”. 

Skaityti daugiau

Reikalai Žvėryne: Paribio gatvės projektas vėl gula ant vertinimo stalo

Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo" pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi) išgirstas bendruomenės ir savivaldybės specialistų pastabas. Projektinius pasiūlymus jau vertino ir Lietuvos architektų rūmai, o Miesto vyriausiojo architekto skyrius galutinį sprendimą priims po viešo pristatymo, įvertinęs ir projekto korekcijas, ir visuomenės pastabas.  

Skaityti daugiau

Žirmūnai: vietoje prekybos centro 280 butų

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos multifunkcinį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m. komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.  

Skaityti daugiau

Barbakano istorijos. I dalis - aistros dėl Maironio gatvės siurblinės

Barbakanas (arba kitaip – bastėja, Vilniaus gynybinė siena) visada buvo jautri tema, o ypač kai šalia jo imti vystyti nekilnojamo turto projektai. Aistros dėl „Misionierių sodų” verda iki šiol, tačiau dabar prie jų prisidėjo dar keli projektai – vienas jau baiginėjamas, kitas dar nė nepradėtas ir esantis nežinia kokioje stadijoje.

Skaityti daugiau

Naujame Lietuvos pašto logistikos centre ir terasa laisvalaikiui

Praėjus kiek mažiau nei metams nuo statybų pradžios, naujojo Lietuvos pašto logistikos centro Vilniuje statybos oficialiai baigtos – daugiau nei 14 tūkst. kv. m ploto pastatas priduotas ir įregistruotas. Statybos rangos darbų vertė siekia 8,4 mln. Eur. Tai bus centrinis Lietuvos pašto logistikos centras, kuriame siuntų ir laiškų skirstymas vyks automatizuotu būdu.

Skaityti daugiau

Naujas Vilniaus oro uosto „saldainiukas” vilioja ir vestuvininkus

Šalies aviaciniam gyvenimui po truputį grįžtant į vėžes ir atsiveriant galimybėms organizuoti renginius uždarose erdvėse, duris atvėrė ir naujasis Vilniaus oro uosto  daugiafunkcis pastatas - labai svarbių asmenų (VIP) terminalas su konferencijų centru. Išskirtinėje vietoje, iš kurios matyti įkvepiantis lėktuvų ir perono vaizdas, jau rezervuojamos erdvės renginiams bei išlydėti pirmieji keleiviai, panorę išskirtinio aptarnavimo ir papildomų paslaugų.

Skaityti daugiau

Rasos: kaip atrodys rekonstruotas medinukas

Tykus Gardino gatvės galo, besiremiančio į Rasų kapines, landšaftas greitu metu turėtų pasikeisti – čia kol kas vis dar stovintį medinuką, pažymėtą 22-uoju numeriu, turėtų pakeisti kur kas solidesnis ir modernesnis daugiabutis. 

Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai siūlymai byloja, kad privatus asmuo čia, devyniolikos arų sklype, ketina pastatyti trijų aukštų, 2395 kv.m bendro ploto daugiabutį. Iš viso jame ketinam įrengti 18 butų bei tiek tiek pat parkavimo vietų. 

Skaityti daugiau

„Vilnelės slėnio” koziris - gyvenimas tarp Belmonto ir senamiesčio

Šešių daugiabučių kvartalas iškilo ant Vilnelės kranto, sostinės savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su šalia vingiuojančios Vilnelės  krantais.  Iš erdvių butų balkonų bei terasų naujakuriams veriasi vaizdai į pavasariškai žalią Vilnelės slėnį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

„Paupyje” jau kuriasi per 300 šeimų

Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pabaigė trijų pirmųjų gyvenamųjų kvartalų statybas istoriniame Vilniaus senamiesčio „Paupio“ rajone. Iš 382 rinkai pasiūlytų naujų butų  parduota daugiau nei 75 proc.

Skaityti daugiau

Savivaldybė perspėja: pardavinėjamas NT be išduotų leidimų statybai

Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius susidūrė su dar vienu įžūliu statytojų ir projektuotojų elgesio atveju, kai pažeidžiami tvaraus teritorijų plėtojimo principai ir galimai apgaudinėjami potencialūs pirkėjai. Nekilnojamojo turto agentūra jau pardavinėja namus, kurių statybai nėra gautas leidimas – individualių namų kvartale, viename sklype, suprojektuotus aštuonis sublokuotus namus. 

Skaityti daugiau

Kauno gatvėje dar vienas NT projektas

Kauno gatvė pamažu keičia savo veidą – savivaldybės tinklapyje paskelbti projektiniai siūlymai byloja apie dar vieną nekilnojamo turto projektą, dar labiau išstumsiantį ankstesnį industrinio Naujamiesčio įvaizdį.

Skaityti daugiau

„Žalgirio” stadiono švieslentė naujam gyvenimui prisikels Naujamiestyje

Šią vasarą progresyviame sostinės Naujamiesčio rajone duris atvers pirmasis šioje lokacijoje startuolių centras „Tech Loft“. Pagal unikalią architektūrinę koncepciją renovuotame 2,2 tūkst. kv. m pastate Algirdo gatvėje įsikurs IT ir kitas technologines inovacijas plėtojančios įmonės, dalyje pastato bus įrengtos bendradarbystės erdvės. Naujo startuolių centro „Tech Loft“ steigėjas yra verslininkas Darius Žakaitis.

Skaityti daugiau

Trakų Vokė: kaip prisikelia nudrengtas dvaras

Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos naujais želdiniais, o šalia kuriami nauji gėlynai. 

Skaityti daugiau

Istorinis kvartalas prie Lukiškių aikštės: pamatyk, kaip jis atrodys

Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus miesto Vyriausiojo architekto skyriaus pritarimo. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do Architects" komanda gavo teisę rengti techninį projektą, kuriuo detalizuos prieš tris savaites viešai pristatytus planus atgaivinti teritoriją prie Lukiškių aikštės ir Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios. 

Skaityti daugiau

Kokį kaimyną turės Mindaugo g. „Maxima”?

Ilgus metus šalia Karaliaus Mindaugo mokyklos ir Mindaugo g. „Maximos” esantis brūzgynėlis su nedideliu mūriniu pastatu (kažkada čia buvo ir 14 numeriu pažymėtas medinis namas) panašu, konvertuosis į administracinį pastatą. Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai siūlymai vaizduoja, kaip keisis Algirdo g. 12 numeriu pažymėta sklypas. 

Skaityti daugiau

Markučių industriją keičia dar vienas mega NT projektas

Paupio ir Markučių industrinė praeitis vis labiau traukiasi į miesto istorijos archyvus – savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai, bylojantys apie eilinę šios teritorijos konversiją: šį kartą įvyksiančią Pakraščio gatvės dešimtuoju numeriu pažymėtame sklype. 

Skaityti daugiau

Architektams teks koreguoti Naujamiesčio projektą

Vyriausiojo miesto architekto skyrius, įvertinęs administracinio pastato V. Kudirkos g. 14 (Vilniuje) rekonstravimo projektinius pasiūlymus, pateiktus po 2020 m. kovo 3 d. įvykusio svarstymo su visuomene, prašys juos tobulinti: mažinti pastato aukštį ir užstatymo intensyvumą. 

Skaityti daugiau