Gedimino pr.27: sužalotas tarpukario šedevras

Administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr. 27 pirmojo aukšto perimetrinis įstiklinimas 2018 m. birželį sukėlė nemažai triukšmo. Kai kurių architektų ir visuomenės veikėjų pasisakymai kėlė diskusijas viešojoje erdvėje, neigiamas išvadas pateikė ir Vilniaus regioninė architektūros taryba.

Skaityti daugiau

Dalis Žirmūnų taps gražesni: plūstelės 5 mln. eurų upė

Vilniaus miesto savivaldybė 2019 vasarį pasirašė sutartį su Viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra ir pradeda įgyvendinti projektą „Kompleksinis gyvenamojo rajono kvartalo Žirmūnų, Minties, Tuskulėnų gatvių trikampyje viešosios infrastruktūros atnaujinimas“ Nr. 07.1.1-CPVA-R-904-01-0012.

Skaityti daugiau

Šeškinės kalvos keisis neatpažįstamai

Vilniečiai ir šalies sporto bendruomenė šiandienos dieną gali įsirašyti į atmintinas dienas – Vilniaus Taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai, kuriai pasirašyti nebeliko jokių kliūčių.

Skaityti daugiau

Ambicingas sostinės projektas 52 milijonus eurų

Prasideda tarptautinis Nacionalinės koncertų salės architektūrinės idėjos konkursas. Architektai iš viso pasaulio kviečiami projektuoti būsimą vieną svarbiausių sostinės erdvių ir teikti savo pasiūlymus Vilniaus miesto savivaldybei. Idėjų konkursas tęsis iki birželio, o 2021 metais prasidėtų kelis metus truksiančios pastato statybos.

Skaityti daugiau

Stadionas Vilniuje: Santa Barbara tęsiasi

Daugiafunkcio komplekso Vilniaus Šeškinėje koncesijos konkurso komisija pripažino, kad iš konkurso pašalinta UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ iš tiesų atitiko kvalifikacinius reikalavimus dėl finansavimo ir ypatingų statinių statybos, rodo komisijos posėdžių protokolai.

Skaityti daugiau

Pamatyk ir įvertink: kaip atrodys naujas tiltas per Nerį?

Vos paskelbusi pėsčiųjų tilto per Nerį prie „Litexpo“ architektūrinės idėjos konkursą, savivaldybė sulaukė net 16-os dalyvių. Ekspertų komisija savo vertinimus paskelbs vasario 28 d., o vilniečius kviečiame jau dabar pasidairyti į konkurso darbus – kokius tiltus architektai siūlo Vilniui.

Skaityti daugiau

Sapiegų Techparkas: kuo virs daržininko namas?

Hipsterių itin pamėgtame bene madingiausiame Vilniaus verslo taške – Sapiegų techparke – netrukus turėtų atsirasti dar viena miela vieta, kur bus galima generuoti startuolių idėjas ir/arba maloniai sušilti kojas gurkšnojat kavos puodelį. 

Skaityti daugiau

Kažkas įdomesnio: kaip sostinėje atrodo NT, kurio kaina - 37 eur/kv.m

Nors paprastai, kai prabylama apie Vilniaus nekilnojamo turto kainas, iš ekspertų lūpų pasipila sumos su dviem-trimis nuliais už kvadratinį metrą, t.y nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, bet pasirodo, galima rasti ir itin savotiškų bei pigesnių už grybą NT objektų (aišku, juos taip pavadinti galima su tam tikra išlyga). 

Skaityti daugiau