Savivaldybė palaimino būsimąjį prekybos centrą Džiaugsmo gatvėje

Vyriausiojo Vilniaus miesto architekto skyrius po atliktų korekcijų pritarė prekybos centro Džiaugsmo gatvėje projektiniams pasiūlymams. Projektas buvo kelis kartus taisytas atsižvelgiant į Pavilnio bendruomenės bei savivaldybės pastabas. Savivaldybė dėkoja Pavilnio bendruomenei už aktyvų įsitraukimą, vystytojui – už įsiklausymą į pastabas, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Ledo ritulys ir akmenslydis ateina į Naujininkus

Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pirminiais pasiūlymais.

Skaityti daugiau

Naujamiesčio-Senamiesčio pasienyje išdygs svečių namai

Aguonų gatvės landšaftas netrukus gali ryškiai pasikeisti. Dar prieš dvejus metus buvo paviešinti ketinimai čia pastatyti modernų Balstogės universitetą, o štai dabar savivaldybės puslapyje paviešinti svečių namų, turinčių atsirasti šalia Basltogės universiteto, projektiniai pasiūlymai. Greičiausiai po žodžių junginiu „svečių namai” slepiasi studentų bendrabutis. Tad tokiu atveju ši Naujamiesčio-Senamiesčio paribyje esanti teritorija taptų lenkų jaunimo švietimo židiniu, kurį sudarytų Adomo Mickevičiaus gimnazija, Balstogės universitetas ir studentų bendrabutis. 

Skaityti daugiau

Į Justiniškes ateina „Talinas“

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniuje prasideda „BOD GROUP“ inovacijų centro statybos

Visorių informacinių technologijų parke prasideda naujas plėtros etapas – naujam „BOD GROUP“ plėtojamam inovacijų, tyrimų ir laboratorijų centrui išduotas statybos leidimas ir pradedami statybos darbai. Investicijos į šio laboratorijų komplekso vystymą  sieks  apie 14 mln. Eur. Inovatyvus pastatas pats apsirūpins šiluma bei vėsa, ant pastato fasado ir stogo įrengta saulės elektrinė pagamins visą pastato išlaikymui būtiną elektrą. 

Skaityti daugiau

Paaiškėjo, kada Lazdynų baseinas atvers duris

Sostinės Lazdynų baseino statybos bus tęsiamos naujo rangovo – viešąjį konkursą laimėjo akcinė bendrovė Panevėžio statybos trestas. Sutartį su rangovu numatoma pasirašyti artimiausiu metu, baseino statybos turėtų būti baigtos 2022 m. pradžioje. 

Skaityti daugiau

G.Žiemelio valdoma arena vysis Kauno „Žalgirio” rūmus

Dar ne visi vilniečiai spėjo priprasti prie „Siemens” arenos perkrikštijimo (naujasis jos šeimininkas, aeronautikos sektoriaus milijonieriaus Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmonė „DG21” jai suteikė įmonės „Avia Solutions Group” (joje G.Žiemelis užima valdybos pirmininko pareigas) pavadinimą), o jau kalbama apie jos rekonstrukciją. 

Skaityti daugiau

„Baranausko vila”: aiškėja prabangaus Naujamiesčio projekto gairės

Algirdo g.3 numeriu pažymėtas išraiškingas pastatas, per savo amželį tarnavęs ir kaip vaikų darželis, ir kaip draudimo kontora, ir kaip triukšmingai savo dienas baigusio banko „Snoras” vadovo R.Baranausko pirkinys (nuo tada jam ir buvo prigijęs pavadinimas „Baranausko vila”), ir kaip benamių priebėga, jau senokai virto plytgalių krūva ir dingo miesto istorijos paraštėse. Sklypas kelis kartus keitė šeimininkus ir vizijas, kol galų gale praėjusių metų rudenį pasirodė informacija, jog šį projektą savo rankas perėmė bendrovė „Realco”

Skaityti daugiau

Baigta „Neringos“ rekonstrukcija

UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.

Skaityti daugiau

Lazdynų baseinas atsirūgo statybų sektoriaus gigantams

Vilniaus miesto savivaldybės prašymu, šiandien į Viešųjų pirkimų tarnybos sudaromą Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktos buvusios Lazdynų daugiafunkcio centro statytojos – pagal jungtinės veiklos sutartį su vėliau bankrutavusia įmone „Irdaiva“ dirbusios bendrovės „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“. Tai reiškia, kad šios įmonės trejus metus negalės dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Naujininkai: ledo arena iškils nuošalioje rajono vietoje

Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jotvingių gatvėje iškilsiančios ledo arenos architektūrinio projektavimo paslaugų. Ledo areną sostinei projektuos UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“, o projekto valdytoja paskirta UAB „Vilniaus vystymo kompanija“.

Skaityti daugiau

Statybos Vilniuje: tikimąsi pabaigti Lazdynų baseiną

Vilniečiams ypač aktualūs socialinės infrastruktūros plėtros projektai šiais metais įgyja pagreitį. Tarp didžiausių projektų – Tolminkiemio gimnazija, medicinos įstaigos plėtra, sporto kompleksai. Pasak Vilniaus miesto administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, sostinėje šiais metais vyks daug statybų. 

Skaityti daugiau

Pašilaičiai: auga krepšinio Meka

Šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, Pašilaičiuose, Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva kyla sporto salių kompleksas, talpinsiantis 3 krepšinio aikštes. Kompleksas bus pritaikytas ir ugdymo procesui, ir oficialioms aukšto meistriškumo varžyboms. Šiuo metu atlikta jau 80 proc. visų numatytų statybos ir rangos darbų.

Skaityti daugiau

Baltupiai: prasidėjo „Jomanto parko“ statybos

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ gavo statybos leidimą daliai gyvenamojo projekto „Jomanto parkas“ Vilniaus Baltupių rajone ir pradėjo pirmojo etapo statybos darbus. Šiame projekte iš viso bus įrengti 236 butai, investicijos į jį sieks 16.5 mln. eurų.

Skaityti daugiau

Stoties rajonas artėja prie radikalių permainų

Vakarų Europoje stoties rajonai jau kurį laiką išgyvena renesansą – iš nejaukių teritorijų virsta vienomis patraukliausių vietų gyventi ir dirbti, mat kitas miesto dalis pranoksta galimybe patogiai naudotis viešojo transporto paslaugomis. Vilniaus Stoties rajonas taip pat ruošiasi keisti savo veidą ir atsiverti vilniečiams.

Skaityti daugiau