Rasos: šis tas naujo architektūros fronte

Ganėtinai tykioje, ramioje Rasų seniūnijos Ramybės gatvelėje laukiama šiokio tokio architektūrinio proveržio. Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai byloja, jog netrukus čia turėtų būti rekonstruotas privatus gyvenamasis namas, tapsiantis šiokiu tokiu architektūriniu netikėtumu šių apylinkių kontekste. 

Skaityti daugiau

Kaip keisis Mokytojų namai?

Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1000 kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.

Skaityti daugiau

Santariškės auga: susipažinkite su būsimuoju NT objektu

Santariškės auga – savivaldybės puslapyje paviešinti naujo čia atsirasiančio statinio projektiniai pasiūlymai. Nagrinėjama teritorija yra Santariškių mikrorajone, šalia naujai įrengtos Santaros g. Šiuo metu sklypas laisvas nuo užstatymo. Yra parengtas „Teritorijos prie Molėtų pl.11 detalusis planas", pagal kurį nagrinėjamas sklypas, kaip ir visa aplinkinė teritorija siūloma užstatyti komercinės, visuomeninės arba pramoninės paskirties pastatais. 

Skaityti daugiau

Pilaitė: suplanuoti du vaikų darželiai

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į du statybos projektus, kurie netrukus bus pristatyti per nuotolines vaizdo transliacijas. Tema aktualiausia jaunoms Pilaitės mikrorajono šeimoms – čia suplanuoti du nauji vaikų darželiai, kuriuose iš viso galės būti ugdoma daugiau nei 600 mažamečių. Šiandien paraiškas dėl patekimo pirmu prioritetu į Pilaitės vaikų darželius yra pateikę maždaug 300 mažųjų vilniečių tėvai. 

Skaityti daugiau

Pilaitė: laukiama baseino (vizualizacijos)

Pilaitės gimnazija, prie kurios ne taip seniai buvo atidarytas dengtas (pripučiamas) futbolo maniežas, ruošasi dar vienam šuoliui – savivaldybės puslapyje paskelbtos būsimojo baseino, atsirasiančio šalia pat futbolo maniežo, vizualizacijos. 

Skaityti daugiau

Žvėrynas: aukso vertės lūšna

Pastaruosius kelis mėnesius keliavome per Vilniaus lūšnynus, domėdamiesi, ar pilietis, turintis kišenėje keliolika tūkstančių eurų, galėtų įsigyti nekilnojamo turto ir savo (ar meistrų) rankomis paversti jį padoresniu lizdeliu.

Skaityti daugiau

Karoliniškių „Saturnas” išsiparduoda

Liūdnojo likimo Karoliniškių „Saturnas”, savo laiku sėkmingai konkuravęs su kitais rajono sovietinių laikų reliktais – buitinio aptarnavimo kompleksais „Merkurijumi”, „Vaivorykšte” bei „Kometa”, išsiparduoda. 

Skaityti daugiau

Pašilaičiuose baigtas 444 butų NT projektas

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai.

Skaityti daugiau

Ukmergės gatvėje mega verslo centro pabaigtuvės

Vilniaus Ukmergės gatvėje, baigtas statyti 8 aukštų verslo centras U219. Projektą įgyvendino ir administruoja AB Panevėžio statybos tresto (PST) įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto plėtojimo bendrovė UAB „Šeškinės projektai“. Šiuo metu išnuomota apie 50 proc. verslo centre esančių patalpų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Garsusis NT projektas su rekonstruota Danilovos vila ir 52 butais

NT vystymo ir plėtros įmonė „Realinija” pabaigė projekto „Sierakausko 25“ Vilniuje pirmąjį statybų etapą, kurio metu buvo pastatyti 3 keturaukščių gyvenamųjų namų korpusai. Juose įkurti 52 butai, o bendras pastatytas gyvenamasis plotas yra didesnis nei 4000 kv. m. Iš viso į pirmąjį etapą investuota daugiau kaip 15 mln. eurų.

Skaityti daugiau

NT gidas po lūšnynus: pigu, bet baisu. Bet pigu

Bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija” skelbiami varžytinių/aukcionų raundai visada būna įdomūs – čia galima susipažinti su tokiais nekilnojamo turto objektais, kurių dažnas net nėra blogiausiame sapne susapnavęs. Kita vertus – žmonėms su išmone tai gali tapti naujo projekto pradžia.

Skaityti daugiau

Saulėtekio slėnis: netolima ateitis

Vilniuje, Saulėtekio slėnyje, telkiamas skaitmeninių inovacijų kūrimo ir diegimo branduolys - čia 2023 metais iškils naujas Skaitmeninių inovacijų centras. Centro pastato plėtrai numatoma skirti apie 6 mln. eurų, iš kurių iki 30 % sudarys Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijos, kita dalis - banko paskola.

Skaityti daugiau

Viršuliškės: pasirašytas milijonis sandoris

„EfTEN Real Estate Fund III AS“ per savo dukterinę įmonę Rutkausko SPV UAB įsigijo Vilniuje esantį Rutkausko biurų pastatą, kurio pagrindinis nuomininkas yra tarptautinė IT įmonė ATEA. Sandoris užbaigtas 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Žvėrynas: savivaldybė Paribio g. 12 projektui dega žalią šviesą

Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo" pakoregavo projektą pagal ankstesniuose svarstymuose pateiktas bendruomenės ir savivaldybės specialistų pastabas.

Skaityti daugiau

Užmojis: duris atveria didžiausias Baltijos šalyje co-living kompleksas

Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų šiuolaikiški apartamentai, ne tik erdvės individualiam poilsiui, bet ir bendrosios zonos bendravimui ir darbui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Vilniaus milijonierių gyvenvietė: vėl gimsta intriguojantis projektas

Savo laiku Laurų gyvenvietė, įsikūrusi šalia Nemenčinės plento, buvo pelniusi išskirtinį žiniasklaidos dėmesį – ir dėl savo uždarumo, ir dėl čia įsikūrusių milijonierių. Būtent čia kurį laiką gyveno garsusis „Vilniaus prekybos” dešimtukas, tarp jų – ir turtingiausių šalies gyventojų sąrašuose ne vienerius metus karaliaujantis Nerijus Numa (Numavičius), prieš kelerius metus persikėlęs į Didžiąją Britaniją.

Skaityti daugiau

Ofisų karai: Laisvės prospekte žiebiasi kibirkštys

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ skundžia valstybės valdomos „Ignitis grupės“ biuro nuomos konkurso rezultatus. „Galio Group“, konkurse pasiūliusi beveik 2 mln. eurų mažesnę biuro nuomos kainą, mano, kad viešojo transporto prieinamumas įvertintas neadekvačiai.

Skaityti daugiau

Į Tarandę ateina „Lidl”?

Savivaldybės puslapyje paskelbti intriguojantys projektiniai pasiūlymai, kurie atskleidžia, kad netoli kultinės Tarandės žuvų rūkyklos atsiras dar vienas traukos centras – prekybos centras. Ir pagal kai kuriuos parametrus ir charakteringas vizualizacijas galima numanyti, kad tai bus sparčiai į populiarumo aukštumas besiveržiantis „Lidl”. 

Skaityti daugiau

Reikalai Žvėryne: Paribio gatvės projektas vėl gula ant vertinimo stalo

Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo" pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi) išgirstas bendruomenės ir savivaldybės specialistų pastabas. Projektinius pasiūlymus jau vertino ir Lietuvos architektų rūmai, o Miesto vyriausiojo architekto skyrius galutinį sprendimą priims po viešo pristatymo, įvertinęs ir projekto korekcijas, ir visuomenės pastabas.  

Skaityti daugiau