Epochos pabaiga: tabako dūmas dingsta balkonų

Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2021 m. drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, rašoma Spaudos biuro pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Šnipiškės: apsmurgęs Šanchajus virsta TOP vieta

Artimiausiu metu Šnipiškių gyventojų lauks malonios permainos – besikeičiant Šnipiškių rajonui ir realizuojant naujus projektus Vilniaus miesto savivaldybė vykdo veiksmų planą, skirtą gerinti šio rajono gyventojų aplinką. Šnipiškėms numatyti teigiami pokyčiai kuriant naujas erdves, skirtas burtis bendruomenei ir aktyviai leisti laiką.

Skaityti daugiau

„Iki“ kilstelėjo algas

Prekybos tinklas „Iki“ keičia motyvacinio atlygio sistemą bendrovėje dirbantiems mėsininkams ir parduotuvių kepyklų darbuotojams. Nuo š. m. spalio 1 d. visiems įvardintos kvalifikacijos darbuotojams didėja bazinio atlyginimo dalis.

Skaityti daugiau

Sukirsta rankomis su NŽT: Lukiškių aikštė liks atvira miestui

Lukiškių aikštė lieka Vilniaus miesto savivaldybės globoje. Savivaldybės pateikti pasiūlymai, kaip patobulinti panaudos sutartį dėl Lukiškių aikštės su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos, pastarajai institucijai tiko, todėl abi institucijos artimiausiu metu turėtų pasirašyti atnaujintą aikštės panaudos sutartį.  

Skaityti daugiau

Iki „Ozo“ baseinų liko 4 mėnesiai: kaip jie atrodys?

Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai.

Skaityti daugiau

Jau netrukus: patogiai traukiniu iki Varšuvos

Rugsėjo 17 dieną, dalyvaujant Lenkijos ir Lietuvos ministrams pirmininkams, pasirašyti du svarbūs susitarimai tarp „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) ir Lenkijos geležinkelių kompanijos PKP. Pirmuoju susitarimu patvirtintas įsipareigojimas šalių sostines sujungti patogiu keleiviniu traukiniu, antruoju – abejoms bendrovėms pradėti jungtinę veiklą gabenant krovinius geležinkeliu Lietuvoje ir Lenkijoje.

Skaityti daugiau

Nauja oro uosto poilsio zona ir vaikams, ir suaugusiems

Nuo šiol laukiantieji skrydžio Vilniaus oro uoste galės praleisti laiką naujoje laisvalaikio erdvėje „Play and Read“ (liet. „Žaisk ir Skaityk“). Čia užsiėmimai numatyti ir patiems mažiausiems keliautojams, ir vyresniems oro uosto lankytojams. Praėjus aviacijos saugumo patikrą, antrame oro uosto aukšte, daugiau kaip 80 kvadratinių metrų plote lankytojams įrengta žaidimų zona, knygų ir kitų leidinių skaitykla, patogūs krėslai bei kitos skrydžio laukimą palengvinančios veiklos.

Skaityti daugiau

Kilpinis judėjimas: pasitelktos išmaniosios kameros

Eismo kilpomis vykstantis judėjimas Senamiestyje nuo pirmadienio, rugsėjo 14 dienos, analizuojamas naudojantis bandomosiomis filmavimo kameromis, išdėstytomis Trakų (rudoji zona), Rūdninkų (rudoji ir violetinė zonos), Pilies (žydra zona) bei Dominikonų (žydra zona) gatvėse. Prie eismo kilpų įvažiavimų ir išvažiavimų įrengtos išmaniosios kameros fiksuos ne tik pravažiuojančių transporto priemonių kiekį, bet ir vidutinį greitį, taip pat galimus kelių taisyklių pažeidimus. Apie tai įspėja ir kelių eismo ženklai.  

Skaityti daugiau

Į „Iki“ grįžta smaližių guru

Iš Prancūzijos kilęs konditeris Thierry Lauvray po beveik 10 metų pertraukos grįžta į prekybos tinklo „Iki“ komandą. „Jausmas lyg grįžčiau namo. Būtent šio tinklo parduotuvėse pradėjau karjerą tik atvykęs į Lietuvą, o įgyta patirtis padėjo augti profesinėje srityje“, – sako T. Lauvray. Konditerijos profesionalas pripažįsta, kad jo galvoje jau sukasi idėjos, kokiomis naujienomis galėtų nustebinti pirkėjus. 

Skaityti daugiau

Kilpinis eismas senamiestyje: rodo apklausa?

Nuo liepos mėnesio Vilniaus senamiestyje įvesto kilpinio eismo idėją palaiko dauguma vilniečių gyventojų bei maitinimo verslų. Tai atskleidė Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu atliktos dvi apklausos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Ir gyventojai, ir verslininkai pritaria, kad tranzitinio eismo naikinimas Senamiestyje Vilniui sukuria daugiau naudos nei žalos.

Skaityti daugiau

„Akropolis“ siunčia liūdną žinią išpardavimų mėgėjams

Kasmet lapkričio pabaigoje prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ vykdavusi didžiųjų nuolaidų akcija „Jamam“ šiemet nebus organizuojama. Šimtus tūkstančių pirkėjų sutraukiančios nuolaidų akcijos „Akropolis Group“ nusprendė atsisakyti, siekiant vengti didelių žmonių susibūrimų ir taip užtikrinti maksimalų prekybos centrų lankytojų ir darbuotojų saugumą.

Skaityti daugiau

Judama „dviračių gatvės" link

Vilnius siūlo Lietuvoje įteisinti Nyderlanduose ir Belgijoje taikomą „dviračių gatvės" reglamentavimą. Į gerąją šių valstybių praktiką dėmesį atkreipė Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija, ieškanti būdų įgyvendinti darnaus judumo planuose keliamą tikslą – apsaugoti pažeidžiamiausius eismo dalyvius. 

Skaityti daugiau

Pašilaičiai ošia: duris atvėrė naujas prekybos centras

Šiandien sostinėje, sparčiausiai besiplečiančioje miesto dalyje, netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, atidaryta naujausia mažmeninės prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvė. Daugiau nei 2800 kv. metrų ploto prekybos centras, kuriame „Rimi“ užima didžiąją dalį – daugiau kaip 2300 kv. metrų – nuomojamų patalpų, duris atvėrė centrinėje Pašilaičių mikrorajono dalyje.

Skaityti daugiau

Susimovęs „Akropolis” atsiprašė

Vilniuje įsikūrusiam prekybos molui „Akropolis” teko nurausti iš gėdos, pašalinti kelis įrašus iš savo feisbuko paskyros ir paskelbti atsiprašymą – retas atvejis sostinės prekybos centrų istorijoje.

Skaityti daugiau

VGTU keičia rūbą

Vilniaus Gedimino technikos universitetas keičia prekinį ženklą. Atsinaujina ne tik universiteto logotipas. Ilgasis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto – pavadinimas išlieka, tačiau nuo šiol vietoje VGTU bus naudojamas trumpinys „Vilnius Tech“.

Skaityti daugiau

Skandalingas paplūdimys dingsta Lukiškių aikštės

Pasibaigus vasaros sezonui Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį pradės Lukiškių aikštėje esančio dirbtinio paplūdimio „Open Beach" ardymo darbus. Darbai turėtų tęstis nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro, o šio paplūdimio smėlis bus pervežtas į kitus Vilniaus paplūdimius. 

Skaityti daugiau