Vilnius dezinfekuojasi: nuo gatvių iki mažosios architektūros

 Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda" imasi papildomų priemonių koronaviruso plitimui stabdyti. Nuo šiol bus dezinfekuojamos ne tik sostinės viešosios erdvės, bet ir gatvės. Dezinfekcinis gatvių plovimas pirmiausia bus vykdomas miegamuosiuose rajonuose ir centrinėje miesto dalyje, kur kertasi didžiausi transporto ir pėsčiųjų srautai.

Skaityti daugiau

„Akropolis“: kaip keisis nuomos kaina?

Didžiausius prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose valdanti bendrovė „Akropolis Group“ karantino laikotarpiu ženkliai mažins patalpų nuomos mokesčius nuomininkams, nepaisant to, kad pati įmonė vykdo savo finansinius įsipareigojimus darbuotojams, bankams ir tiekėjams.

Skaityti daugiau

„Iki“ davė pažadą: kainos nedidės

Prekybos tinklas „Iki“, atsižvelgdamas į šiandien šalyje susiklosčiusios situacijos dėl pandemijos neapibrėžtumą ir tvyrančią nežinomybę, įsipareigoja nedidinti kainų karantino Lietuvoje metu kovo ir balandžio mėnesiais. Prekybos tinklas prisiims visą atsakomybę ir padengs kainų skirtumų nuostolius, jeigu tokie atsirastų dėl trečiųjų šalių.

Skaityti daugiau

Viršuliškės: karantino zona virtusiame viešbutyje - emocijų pliūpsniai

Nuo praėjusio penktadienio „Darnu Group“ įmonių grupei priklausančiame sostinės viešbutyje „Urbihop“, esančiame Viršuliškėse, Ąžuolyno gatvėje, neatlygintinai apgyvendinami karantino tvarka izoliuojami iš užsienio šalių grįžę žmonės. Apie pusšimtis Vilniaus miesto savivaldybės atsiųstų žmonių jau įsikūrė praėjusį savaitgalį. Antradienį, kovo 24-ąją, iš oro uosto atvežta dar pusantro šimto tautiečių, ką tik grįžusių iš užsienio ir privalančių laikytis karantino sąlygų.

Skaityti daugiau

Kaip populiari vaistinė kovos su virusu?

Siekdamos kuo labiau užkirsti kelią COVID-19 koronaviruso plitimui ir užtikrinti klientams bei darbuotojams saugumą, vaistinės imasi maksimalių prevencijos priemonių. BENU vaistinėse montuojamos bakterijas ir virusus naikinančios baktericidinės UV-C lempos. Tokios lempos naudojamos operacinėse patalpoms dezinfekuoti.

Skaityti daugiau

Koronavirusas: kaip keičiasi situacija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 23 d., pirmadienio, vėlų vakarą patvirtinti dar 19 infekuotųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų. Iš viso šiandien užfiksuoti 36 atvejai, bendras patvirtintų atvejų skaičius – 179. 

Skaityti daugiau

Populiari MO paroda į namus

MO muziejus, reaguodamas į šiuo metu Lietuvoje paskelbtą karantiną, pristato dar vieną naujieną – virtualų turą po lankomiausią meno parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Puiki proga tiems, kas nespėjo aplankyti parodos tai padaryti virtualiai, o kas spėjo – prisiminti tai, kas patiko. Ši naujiena papildo jau nuo kovo 13 dienos muziejaus plėtojamą rubriką #menasnaMO. 

Skaityti daugiau

Kaip meikeriai į kovą prieš virusą stojo

Medikams skambinant pavojaus varpais dėl greitai senkančių ir trūkstamų apsaugos priemonių nuo koronaviruso, į pagalbą stojo Lietuvos meikeriai. Pasitelkdami 3D spausdintuvus ir lazerius, jie pradėjo gaminti apsauginius skydelius.

Skaityti daugiau

Koronavirusas Vilniuje: atidarytas „Gyvybės langelis medikams”

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į medikų asmeninės apsaugos priemonių trūkumą kovoje su COVID-19 virusu, inicijuoja kampaniją „Gyvybės langelis medikams”. Visi vilniečiai kviečiami aukoti įsigytas apsaugos priemones (kaukes, pirštines, apsauginius akinius ir kt.) tiems, kuriems šiuo metu jų reikia labiausiai kovoje su virusu.

Skaityti daugiau

Santariškių kronikos: koronaviruso kreivė kovo 13-18 dienomis

Kokia situacija Santaros klinikose? Kaip kyla susirgusių COVID-19 virusu kreivė? Pateikiame trumpas Santariškių kronikas ir primename, kad kovo 18-osios ryto duomenimis Lietuvoje buvo patvirtinti 26 ligos atvejai, kovo 17-ąją ištirti 193 mėginiai, iš vso ištirti 935 mėginiai. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) duomenis pateikė 56 tūkst. 219 asmenys.

Skaityti daugiau

Kaip protingai apsipirkti per karantiną: pataria „Maxima“

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje įvedus karantiną, gyventojai suskubo apsirūpinti maisto atsargomis. Lietuviai iš prekių lentynų šluoja tokias prekes kaip kruopas, makaronus, miltus ir mėsą. Nepaisant to, didžiausias Lietuvos prekybos tinklas „Maxima“ savo pirkėjus užtikrina, kad maisto produktų nepritrūks.

Skaityti daugiau

KoronaVilnius: ledynmečio fotokronika, kovo 16-oji

Kovo 16-oji, pirmoji diena, kuomet visoje šalyje paskelbtas karantinas. Septyniolika užsikrėtusių COVID-19 virusu. Žiniasklaida ir socialiniai tinkla mirga marga nuo pranešimų – kaip bus gelbėjama ekonomika, kaip rūpinamasi saviizoliacija, kas užsidaro, o kas trumpina darbo laiką.

Skaityti daugiau

Viešasis transportas: tik sėdimos vietos, žadama tolerantiška bilietų kontrolė

Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje įvedant karantiną, sostinės viešajame transporte stiprinami su sveikatos apsauga, higiena susiję sprendimai. Kontrolė ir savanoriai ribos įlipančiųjų skaičių, kad keleiviai laikytųsi saugaus atstumo – karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik sėdint, todėl ir pačių keleivių prašoma pamačius užimtas sėdimas vietas į autobusą ar troleibusą nelipti. 

Skaityti daugiau