Italas nėrė į nuotykius Neryje

Kone visą Europą irklente apiplaukęs italas Andrea Ricci nusprendė į nuotykį leistis ir Lietuvoje. Su sparčiai Lietuvoje populiarėjančia vandens priemone – irklente – italas nusprendė per keturias dienas nuplaukti iš Lietuvos sostinės Vilniaus į Kauną.

Skaityti daugiau

Oro uoste - išmanieji savitarnos varteliai

Vilniaus oro uosto keleiviai jau gali naudotis automatinių pasienio patikros vartelių (angl. automated border control) sistema. Iš viso sostinės oro vartuose įrengta 10 išmaniųjų savitarnos vartelių, kurie leis sklandžiau organizuoti išvykstančių ir atvykstančių keleivių judėjimą.

Skaityti daugiau

Pilaitė atsikvėpė: naujoje aikštelėje telpa šimtai automobilių

Pilaitės rajono gyventojai automobilius jau gali statyti tvarkingiau, saugiau ir patogiau: Įsruties gatvėje įrengta net 240 automobilių stovėjimo vietų. Savivaldybė nuo Pilaitės prospekto iki Smalinės gatvės įrengė šimtus automobilių statymo vietų, pasirūpino naujais šaligatviais, pėsčiųjų perėjos apšvietimu ir suoliukais. Miestas tam skyrė apie 580 tūkst. eurų.  

Skaityti daugiau

Policijai įkliuvo mašinas Vilniuje vogę kauniečiai

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė du kauniečius (gimusius 1979 m. ir 1969 m.), įtariamus automobilių vagystėmis. Per kratas jų namuose ir kitose patalpose rasta daug vogtų automobilių dalių, įranga, skirta vogti automobilius.

Skaityti daugiau

Sapiegų parkas: dar vienas bandymas

Vilniaus miesto savivaldybė atnaujino Sapiegų parko atkūrimo projektą ir ketvirtadienį jį viešai pristatys visuomenei. Mėnesio pertraukos tikslas buvo atsižvelgti į visuomenės pastabas ir dar labiau pritaikyti parką lankytojų poreikiams.

Skaityti daugiau

Kažkas įdomesnio: pačiupinėk vandentiekio istoriją

Gegužės 4-ąją, savo profesinės šventės – Vandentvarkos dienos – išvakarėse, didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys” vilniečiams ir miesto svečiams atveria duris į vieną įspūdingiausių požeminio Vilniaus statinių – vandens saugyklą Liepkalnyje ir seniausią mieste Sereikiškių vandenvietę bei joje esantį Vandentiekio istorijos muziejų.

Skaityti daugiau

Naujamiestis: istorinės gatvelės duobės ir balos liks tik padavimuose

Mažutėlė Naujamiesčio gatvė, iki šiol garsėjusi savo duobėmis ir balomis, netrukus turėtų atgauti savo istorinį vaizdą. Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose siūlymuose apie Amatų gatvės atnaujimą rašoma, kad bus siekiama atkurti kadaise čia buvusį (o kai kur po purvo sluoksniu iki šiol esantį) akmeninį grindinį. 

Skaityti daugiau

Kova dėl Gedimino pr.27 įsibėgėja

Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo.

Skaityti daugiau

Ugnis Viršuliškėse

Ketvirtadienio pavakarę dalį Karoniškių ir Viršuliškių gyventojų kiek išgąsdino tumulas dūmų, šovęs į dangų buvusios Viršuliškių radijo stoties teritorijoje, čia esančiame miškelyje. 

Skaityti daugiau

Tvarkyti sostinės simbolio įmonės nesiveržia

Lietuvos nacionalinis muziejus pakartotinai paskelbė Gedimino kalno kompleksinio sutvarkymo projektavimo paslaugų pirkimą. Konkursą laimėjęs tiekėjas per 9 mėnesius nuo sutarties pasirašymo įsipareigoja parengti pietrytinės kalno dalies sutvarkymo darbų projektą.

Skaityti daugiau

Pirmadienį Žaliasis tiltas jau bus kitoks

Nuo pirmadienio ant sostinės Žaliojo  tilto bus galima išvysti meninę instaliaciją – „Megarealybės gerumo aktyvatorius". Keturios vėjarodės – drąsa, teisybė, ryžtas, sąžinė –  ant tilto bus demonstruojamos iki rudens, o rugsėjį jas keis kito menininko laikinoji instaliacija.  

Skaityti daugiau