Į Dvarčionis ateina „Lidl?”

Nedidukė Dvarčionių „maksimytė”, jau kadaise įsikūrusi Keramikų gatvėje, turėtų sunerimti – jei tik neiškils didesnių kliūčių, visai šalio jos, toje pačioje Keramikų gatvėje netrukus turėtų iškilti naujas prekybos centras. 

Skaityti daugiau

Baltupiai: Didlaukio gatvė humanizuojasi

Gerokai per plati dviejų eismo juostų Didlaukio gatvė Vilniuje įgaus naują, humaniškesnį ir patogesnį pėstiesiems vaizdą. Pagal savivaldybės parengtą gatvės humanizavimo schemą jau vyksta Didlaukio g. nuo Baltupio g. iki Kalvarijų g. rekonstrukcijos darbai, o po remonto gatve patogiau judės pėstieji, eismas taps saugesnis, surasti tvarkingesnio automobilių statymo sprendiniai, o pati gatvė įgaus estetiškesnį vaizdą. Didlaukio gatvės atnaujinimo darbams savivaldybė skyrė daugiau kaip 250 tūkst. eurų, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Pilaitės prekybcentrių šeima pasipildys nauju nariu

Gana skaitlinga Pilaitės prekybos centrų šeima pasipildys dar vienu nauju nariu – sostinės savivaldynės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai byloja apie numatomą pusantro tūkstančio kvadratinių metrų bendro ploto maisto prekių parduotuvės Karaliaučiaus gatvėje statybas. 

Skaityti daugiau

„Lidl“ žengė svarbų žingsnį

Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda diegti savitarnos kasas. Pirmosios tokio tipo kasos atidarytos vakar, lapkričio 20-ąją Vilniuje, Žemaitės g. 16 esančioje parduotuvėje. Netrukus tokio tipo kasos pradės veikti ir G9 prekybos centre Vilniuje įsikūrusioje „Lidl“ parduotuvėje. Savitarnos kasų plėtra bus nuosekliai tęsiama ir ateityje.

Skaityti daugiau

Vingrių šaltiniai prisikels naujam gyvenimui

Leidžiantis laiptais žemyn nuo Mindaugo gatvės Senamiesčio link, netoli MO muziejaus, pakeliui bus ir senoji Vilniaus vandenvietė, nuo 1501 iki 1914 metų tiekusi vandenį miestui iš čia buvusių natūralių Vingrių šaltinių. Šie šaltiniai šiandien slepiasi po žeme, o teritorija šalia senosios vandenvietės apaugusi krūmais, apstatyta automobiliais ir šiukšlių konteineriais, tačiau ateinančiais metais teritorijos vaizdas turėtų iš esmės keistis.

Skaityti daugiau

Šnipiškės: žengtas žingsnis japoniško sodo link

Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė statybos rangos darbų sutartį su bendrove „Eikos statyba“ dėl japoniško sodo įrengimo darbų. Lvovo, Geležinio Vilko bei Linkmenų gatvių sankirtoje esanti 5 ha ploto nenaudojama teritorija Vilniaus japonišku sodu, pagal rangos sutartį, virs iki 2022 m. pradžios. Rangos sutarties vertė – 3 mln. su PVM.

Skaityti daugiau

Sostinė pandemines Kalėdas švęs kitaip

2020-ųjų „Kalėdos sostinėje“ dėl pandemijos bus kitokios – mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir papuošimų visame mieste. Atsvara visus ribojančiai realybei bus didžiulis dėmesys Vilniaus puošybai, šviesos dekoracijoms, bendruomenių kūrybiškumui ir pastarosiomis dienomis vis gimstančioms originalioms alternatyvių Kalėdų idėjoms. Vilniečiai dar per pirmąją koronaviruso bangą parodė, jog sugeba susitelkti pačiu sudėtingiausiu laikmečiu ir įjungia visą savo kūrybiškumą. Kalėdos sostinėje bus išties šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų.

Skaityti daugiau

Parkai - Lazdynų ir Pašilaičių ekstremalams

Lazdynų ir Pašilaičių rajonuose riedutininkai ir riedlentininkai dar šiemet galės išmėginti atnaujintus parkus – Vilniaus miesto savivaldybė sutvarkys aikštelių dangas, jau įrenginėjamos naujos riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių rampos aktyviam vilniečių laisvalaikiui. Abiejų parkų atnaujinimui savivaldybė skyrė 100 tūkst. eurų.   

Skaityti daugiau

„Čili” stoja

Nuo rytdienos šalyje įvedant visuotiną karantiną, laikinai stabdoma „Čili Holdings“ valdomų restoranų veikla. Daugiau kaip 600 restoranuose dirbančių darbuotojų bus išleisti į prastovas iki karantino pabaigos.

Skaityti daugiau

Miesto vadovas pristatė potencialų vicemerą

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šią savaitę Laisvės partijos frakcijos kolegoms ir savivaldybės Tarybos koalicijos partneriams pristatė naują kandidatą mero pavaduotojo pareigoms užimti. Siūloma, kad į Seimą išrinktą vicemerą Vytautą Mitalą šiose pareigose pakeistų Laisvės partijos narys, į Tarybą grįžtantis teisininkas, diplomatas, buvęs „Google“ ir „Bolt“ viešosios politikos vadovas Tomas Gulbinas, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Šnipiškės: atkurtas istorinis akmenų grindinys

Šnipiškėse pėsčiųjų ir automobilių eismui grąžinama kompleksiškai atnaujinta S. Fino gatvė. Bendrovė „Grinda“ pagal įmonės „Vilniaus planas“ projektą važiuojamojoje dalyje jau atkūrė akmeninį grindinį, įrengė lietaus nuotekų surinkimo vamzdyną. Iki lapkričio vidurio planuojama baigti visus pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros darbus.

Skaityti daugiau

Vilniaus bendrovės kuriamas įrankis padės taupyti laiką

Vis daugiau susitikimų ir posėdžių dėl epidemijos perkeliant į virtualią erdvę, Vilniuje kuriamas virtualus susitikimų asistentas. Dirbtiniu intelektu pagrįstas sostinės bendrovės „Tilde IT“ kuriamas įrankis planuojama gerokai supaprastins susitikimų ir posėdžių organizavimą.

Skaityti daugiau

Į Saulėtekį atplauks dešimtys milijonų eurų

Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino naujai dviejų Vilniaus universiteto (VU) padalinių infrastruktūrai sukurti skirtas lėšas. Saulėtekyje greta jau veikiančių stipriausių šalies mokslo centrų per trejus metus, planuojama, įsikurs modernūs Chemijos bei Matematikos ir informatikos fakultetai.

Skaityti daugiau

Magistralės Vilnius-Kaunas jubiliejus: tarp praeities ir ateities

Šiandien, lapkričio 3 d., sukanka 50 metų, kai Lietuvoje atidaryta magistralė Vilnius–Kaunas. Tuo metu tai buvo pirmoji tokio tipo magistralė Sovietų Sąjungoje ir laikoma vienu moderniausių kelių. Magistralės statybos truko 5 metus. 1970 m. eismo intensyvumas magistralėje Vilnius–Kaunas vidutiniškai buvo 5 800 automobilių per parą, rašoma Lietuvos automobilių kelių direkcijos pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Covid-19: Santariškių atsakymas abejojantiems

Paskutiniu metu viešojoje erdvėje pasigirsta nuomonių, pasirodo net filmuotos medžiagos apie neva tuščias ligonines, keliamos abejonės dėl to, ar koronavirusas išvis egzistuoja ir ar yra juo sergančiųjų. Todėl kviečiame į žodinę ekskursiją, kurioje papasakosime apie Infekcinių ligų centre įsikūrusius padalinius. Tikimės, kad ji padės atsakyti į nepatiklių piliečių klausimą: kodėl ne visada dega šviesos šio korpuso languose, rašoma Santaros klinikų pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Naujamiesčio skvere egzotiški rajono „gyventojai”

Galerija „The Rooster Gallery“ ir menininkas Tomas Daukša pristato naują „Kuriu Vilnių“ projektą – Naujamiestyje, Algirdo g. skvere šalia „Oslo namų“ apsigyveno du sniego žmonės. Tai skulptūrinė grupė „Nauja karta“ – menininko keletą metų vykdomo projekto dalis. Sniego žmonių figūrėlės jau gerai pažįstamos ne tik galerijų lankytojams Lietuvoje, bet ir tarptautinėje meno scenoje. Programą „Kuriu Vilnių“ inicijavo ir remia Vilniaus savivaldybė, skelbia savivaldybės tinklapis vilnius.lt

Skaityti daugiau

„Akropolis“: keičiasi darbo laikas

Nuo lapkričio 1 dienos Vilniaus prekybos ir pramogų centras „Akropolis“ laikinai trumpina parduotuvių darbo laiką – jos dirbs valanda trumpiau, nuo 10 iki 21 val. Toks sprendimas priimtas reaguojant į situaciją šalyje bei sostinėje įvestą lokalų karantiną.

Skaityti daugiau

Covid-19: košmariški turistiniai Vilniaus skaičiai

Vilniaus miesto savivaldybė reaguodama į COVID –19 pandemijos sukeltas pasekmes, nusprendė viešbučių (apgyvendinimo) paslaugas teikiančioms įmonėms nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos suteikti 50 proc. dydžio nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatą. Tokiam sprendimui pritarė sostinės Taryba. Ši lengvata padės apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms užtikrinti viešbučių sektoriaus veiklos tęstinumą, galimybę išlaikyti turimą paslaugų infrastruktūrą ir darbo vietas, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Skaityti daugiau

Naujoji Vilnia: „Maxima“ prasiplėtė

 Trečiadienį Naujoje Vilnioje, Pergalės g. 40 įsikūrusi XX lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė pirmąkart pirkėjams atsidarė praplėsta. Į praplėstos parduotuvės prekybinę įrangą buvo investuota 300 tūkst. eurų, o prekybinė sale padidinta 669 kv. m.

Skaityti daugiau

Antakalnio kapinės: kokie pokyčiai planuojami?

Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas" rengiasi visuomenei pristatyti Vilniaus senųjų kapinių komplekso, vadinamo Antakalnio kapinėmis, teritorijos tvarkymo idėją. Architektai vykdo Vilniaus miesto savivaldybės užduotį išplėsti vadinamąjį Menininkų kalnelį, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Skaityti daugiau

Šnipiškės: kaip pasikeitė Giedraičių gatvė?

Šiemet baigta rekonstruoti viena svarbiausių Šnipiškių seniūnijos susisiekimo arterijų – Giedraičių gatvė – tapo saugesnė ir draugiškesnė judėti visiems.  Atnaujinta gatvė susisiekimo prasme svarbi ne tik Giedraičių ir S. Fino gatvių gyventojams, bet ir šalia esantiems biurų darbuotojams.

Skaityti daugiau

Pilaitė ošia: duris atvėrė dar vienas prekybos centras

Ketvirtadienį sostinės Pilaitės mikrorajone atidaryta nauja lietuviško prekybos tinkle „Maxima“ XX formato parduotuvė, įsikūrusi Gilužio g. 5. Investicijos į šios parduotuvės įrangą siekė 720 tūkst. eurų.Naujos parduotuvės prekybinis plotas siekia 1680 kv. m. Statant parduotuvę buvo įrengtas naujas gatvės ruožas, sankryža bei šaligatviai.

Skaityti daugiau