„Rimi“ įsiveržė į Avižienius

Šiandien Vilniaus rajone, Avižienių seniūnijoje, atidarytas pirmasis šiemet prekybos centras „Rimi“. Didžiausią centro dalį užima 1500 kv. ploto super formato prekybos tinklo parduotuvė. Šalia įsikūrė vaistinė, specializuotos maisto ir paslaugų parduotuvės.

Skaityti daugiau

„Iki“ priėmė sprendimą dėl 100 tūkstančių kilogramų kiaušinių

„Iki“ pirmasis iš šalies prekybos tinklų savo kulinarijos gaminiuose atsisako naudoti narvuose laikomų vištų kiaušinius. Nijolė Kvietkauskaitė, UAB „Palink“, valdančios prekybos tinklą „Iki“, generalinė direktorė, sako, kad atsakingai plėtojamas verslas privalo nuolat peržiūrėti savo veiklą ir kasdienėje veikloje įgyvendinti tvarius sprendimus.

Skaityti daugiau

Pareigūnai pričiupo Grigiškių narkovertelgą

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu bei jos kontrabandos pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d., 260 str. 3 d., 199 str. 4 d. 

Skaityti daugiau

Pas sendaikčių supirkėją įspūdingas ginklų arsenalas

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d.).

Skaityti daugiau

Aiškėja, kas svarbiame poste gali pakeisti P. Poderskį

Vilniaus miesto savivaldybės tarybai į administracijos direktoriaus pareigas meras Remigijus Šimašius siūlo skirti Liną Koriznienę. Pasak mero, L. Koriznienė – žmogus, kuris pozityvumu įkvepia kitus veikti, gerai pažįsta savivaldybę ir jos darbuotojus, o darbais jau įrodė gebėjimą būti lydere.

Skaityti daugiau

Kaziuko mugė keliasi į internetą

Kaziuko mugė niekur nedingsta – šiemet ji keičia rūbą ir saugiai visus pasitiks internete. Ir truks ne keletą dienų, o ištisus metus. Amatininkai ir ne maisto gaminių kūrėjai, norintys atidaryti savo e-parduotuvę virtualioje mugėje, kviečiami registruotis el. paštu info@craftson.lt. Mugė prasidės kovo 4-ąją. 

Skaityti daugiau

Istorinė diena Šeškinėje: užsuko vandens gavo 13 milijonų eurų

Vienas labiausiai aptarinėtų ir daugiausiai dėmesio pastarosiomis dienomis sulaukusių žmonių, rekordinio „Vikinglotto“ Aukso puodo laimėtojas jau atsiėmė savo prizą. Jam išmokėta 13 mln. 82 tūkst. 472 eurų suma. Įspūdingas ir, kaip sakė pats žaidėjas, visą gyvenimą pakeisiantis laimėjimas, atiteko Mantui (vardas pakeistas) iš Vilniaus.

Skaityti daugiau

Šeškinės parduotuvėje laimėti milijonai eurų

Trečiadienio vakarą Lietuvą sudrebino rekordas – „Vikinglotto“ žaidėjas iš Vilniaus laimėjo Aukso puodą su daugiau nei 13 milijonų eurų. Šis laimėjimas didžiausias per beveik 30 loterijų organizavimo metų ne tik mūsų šalyje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

Skaityti daugiau

Ruošiamasi remontuoti Valakampių tiltą

Vilniuje rengiamasi remontuoti beveik prieš pusšimtį metų, 1972-aisiais, statytą Valakampių tiltą. Atliekant kasmetę tiltų patikrą nustatyta, kad laikas sustiprinti tilto perdangą. Iki tol, kol tiltas bus suremontuotas, tilto apkrovos bus valdomos perorganizuojant eismą: nuo vasario 15 d. čia bus draudžiamas sunkiojo transporto eismas, kitiems eismo dalyviams teks prisitaikyti prie nedidelių pokyčių.  

Skaityti daugiau

Šildymas anglimi: artėja draudimai?

Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlymu uždrausti pastatus šildyti anglimi tose miesto zonose, kur sudarytos galimybės prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų.  

Skaityti daugiau

Vokiečių gatvės rekonstrukcija: žengiama į kitą etapą

Architektūros konkurse geriausiąja išrinkta Vokiečių gatvės rekonstrukcijos architektūrinė idėja keliauja į kitą etapą – Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su mažąja bendrija „IMM architektai“, kuria architektai Ignas Račkauskas, Mindaugas Glodenis, Mikas Kauzonas savo konkursinį darbą „Strassen-Platz“ įsipareigojo tikslinti ir vystyti iki galutinio įgyvendinimo. Artimiausias etapas, kurį pamatys visuomenė, – projektinių pasiūlymų pristatymas, kuris planuojamas ne anksčiau kaip rudenį. Iki tol turi būti atlikti archeologiniai ir kiti reikiami tyrimai. 

Skaityti daugiau

Vilniaus savivaldybę palieka reikšminga figūra

Karjeros kryptį keičiantis Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis savivaldybėje dirbs iki kovo pradžios – karjerą tęs aukščiausiose pozicijose versle. Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, tai dar vienas įrodymas, kad sostinė tampa talentų kalve, o efektyvumu baigia pavyti verslą.

Skaityti daugiau

Covid-19 vakcina: Vilnius ruošiasi senjorų skiepijimui

Lietuvą pasiekiant vis daugiau COVID-19 vakcinų, Vilnius ruošiasi tolesnių prioritetinių grupių vakcinacijai. Artimiausioje eilėje nuo vasario 9-osios – švietimo sektoriaus darbuotojai, vėliau bus skiepijami senjorai, pradedant nuo pačių vyriausiųjų. Pirmiausia bus skiepijami 80 m. ir vyresni vilniečiai, vėliau – 75–79 m., po jų 70–74 m. ir paskutiniai iš senjorų – 65–69 m. gyventojai. 

Skaityti daugiau

Patvirkęs Vilnius: intymios „plaštakių” puotos karantino metu

Kad brangsta ne tik visuomeninio poreikio paslaugos, bet ir intymios, įsitikino Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai, vasario 2 d. vykdę prevencinę priemonę nustatyti asmenis, kurie verčiasi prostitucija bei atlygintinai naudojasi prostitucijos paslaugomis. Lyginant situaciją su 2020-siais metais, matomas ženklus kainų už lytinės aistros patenkinimą pakilimas ‒ 1 val. nuo 100 iki 200 eurų. Pernai vidutiniškai kaina siekė nuo 50 iki 100 eurų.

Skaityti daugiau

Pilaitėje prekybos centras su ąžuolynu

Prekybos centras ir ąžuolynas? Kodėl gi ne? Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose skelbiama apie ketinamą statyti prekybos centrą Pilaitėje, kuris turėtų išsiskirti iš kitų ne savo asortimentu, akcijomis ir nuolaidoms, o parku. 

Skaityti daugiau

Vilniaus stoties teritorijoje nauji dviračių takai

Vilniaus dviračių mėgėjai netrukus galės išbandyti naujus maršrutus – įgyvendinant Stoties rajono konversijos projektą jau artimiausiu metu šioje miesto dalyje planuojama pradėti tiesti dviračių ir pėsčiųjų takus. 

Anton Nikitin, Vilniaus m. savivaldybės vyr. inžinieriaus ir administracijos vyr. patarėjo, teigimu, Stoties rajonas yra vienas svarbiausių miesto ir visos šalies susisiekimo objektų, tad jo pertvarka orientuota į visus eismo dalyvius.  

Skaityti daugiau

Būsimajame „Vilnius Outlet“ ambicingas apšvietimo projektas

Šiuo metu statomame didžiausiame išparduotuvių centre Lietuvoje – įgyvendinamas išskirtinis 0,5 mln. vertės apšvietimo projektas. „Vilnius Outlet“ bus sumontuota daugiau nei 4,5 tūkst. vnt. LED šviestuvų, atitinkančių A++ energinę klasę. Tikimasi, kad tai taps vienu efektyviausių apšvietimo sprendimų šalies mažmeninės prekybos sektoriuje.

Skaityti daugiau

Po snygio: savivaldybė grasina baudomis

Vilniuje savivaldybės teritorijų priežiūros ir seniūnijų specialistai tikrina šaligatvių ir kiemų priežiūrą, fiksuodami šimtus pažeidimų. Už vis dar nevalytas po snygio, ar netinkamai išvalytas teritorijas rangovams gresia nemenkos baudos.

Skaityti daugiau

Istorinis Vilniaus universiteto žingsnis

Vilniaus universitetas (VU) žengia istorinį žingsnį ir tampa viena pirmųjų didelių organizacijų Lietuvoje, savo veikloje naudosiančių tik žaliąją elektros energiją. Nuo vasario 1 d. VU pirks 100 proc. reikalingos elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energetikos šaltinių. Žaliąją elektros energiją VU tieks bendrovė „Imlitex“.

Skaityti daugiau