Kaimas mieste: vieta, kurios negali ištempti vaikų

Spaudė daugiau nei dvidešimties laipsnių šaltis ir Pūčkoriai atrodė lyg mažoji Šveicarija – kiemai užversti sniegu, Vilnelė srauniai braunasi pro apledėjusius palinkusius medžius, didingos Pūčkorių atodangos viršuje - sustingusios pušys, patrankų liejykla tik ir tyko įtraukti į sniego spąstus, o Gitano Nausėdos namelyje – tyla ir ramybė. 

Skaityti daugiau

Kažkas įdomesnio: audiospektaklis šešiems Justiniškių bute

Tyrinėjant Vilniaus renginių kalendorių kartais galima išvysti išties kažką neįprasto. Štai kad ir spektakliai Justiniškėse, gyvenamajame bute. Spektaklio “Vieno buto istorija” laikosi tam tikros konspiracijos ir tai teikia dar daugiau žavesio – buto adresas skelbiamas tik ant bilietų (jo kaina – 9.2 eur), į butą įleidžiami tik bilietus turinys žiūrovai (iš viso šeši), papildomi bilietai prie durų neparduodami. 

Skaityti daugiau

Kinas, Ozas, Valdemaras

Pirmą kartą čia buvau 1998-ųjų rudenį, šaltą rugsėjį – susėdę mediniuose suoluose, berods, kažkurį Pasolini filmą čia tylut tylutėliai stebėjo keliolika apšerkšnijusių žiūrovų. Ir štai, dabar už lango 2018-ųjų ruduo, ir vėl praveriu Ozo kino salės duris.

Skaityti daugiau

Knyga, barzda, vinilas

Kažkada senais laikais bastydamasis po Lisabonos (Portugalija) gatveles užklydau į knygyną ir buvau maloniai nustebintas-nutūpusios tarp knygų lentynų dvi tetos sau siurbčiojo vynelį ir vyniojo, matyt, intelektualią diskusiją. "Čia tai bent, kad mūsuose tokia viečikė atsirastų",- galvojau tada.

Skaityti daugiau

Švitrigailos gatvės knygų undergrounde

Nežinau, ar tarp Jūsų, mieli skaitytojai, yra tokių, kurie mėgsta niurktelėti į skaitytų knygų perduotuvėles – žinia, šiais laikais daugiausia laiko praleidžiama pirštais baksnojant išmanųjį ar šiaip stumiant laiką internete. Visgi nesibaigiantis tradicinių, popierinių knygų kultas tarsi įrodo, jog tokių turėtų būti.

Skaityti daugiau

Mažasis Vilniaus Monmartras

Galerija "Broma". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Matyt jau pagalvojote, jog suoksime himną Užupiui, ten esančioje "akadėje" sėdintiems, meną kuriantiems ir paskui "Špunkoje" ošiantiems dailiokams. Taip, ten yra tos meniškos atmosferos - ir kartais nors vežimu vežk.

Bet šį kartą keliolika nuotraukėlių norėjome pagerbti tylųjį ir mažytėlaitį Vilniaus Monmartrą, užimanti vos keliolika kvadratinių metrų tarpuvartės sienų.

Skaityti daugiau