Paskutinė pataisos namų vasara (nuotraukos)

Drujos gatvėje pradedamas griauti nebenaudojamas vienas didžiausių Vilniuje pramoninių pastatų kompleksas (39 pastatai), priklausantis Vilniaus pataisos namams, ir jį  juosianti tvora.  Sostinėje bus atverta maždaug 2 ha teritorija, kurioje iki 2006  m. veikė nuteistuosius įdarbinančios įmonės cechai, buvo įrengtos kitos pataisos namų patalpos – tokį pranešimą kiek daugiu nei prieš savaitę paskelbė Teisingumo ministerija.

Skaityti daugiau

Stebuklai Vilniaus kiemuose: V.Vaitkaus gatvės oazė

Kokie jie, mūsų Vilniaus kiemai? Šią vasarą išsiruošėme į misiją, kurios tikslas – rasti tuos už širdies griebiančius kiemus, greičiau primenančius ne betono ir asfalto didmiesčio džiungles, o spalvingas oazes, kuriose nėra nei nuorūkų, ne traškučių pakelių, nei kamštelių. Vietoje jų – akmenų ir augalų kompozicijos. 

Skaityti daugiau

Vilnius po tiltu: Grybauskaitė, ultras, šėtonas

Koks jis, gyvenimas sostinės patiltėse? Galbūt nemažai miestelėnų yra susidarę ne kokį įspūdį, tačiau po nuošalesniais tiltais, po kuriais neveda pasivaikščiojimų takai, gali išvysti ne tik bambalius, švirkštus, šiukšles ar tai, kas lieka organizme nesuturėta. 

Skaityti daugiau

„Kino” Vilniaus kiemuose

Turbūt dar puikiai prisimenate, kokį furorą ir naują susidomėjimo bangą britų grupe „Queen” ir jos dramatiško likimo vokalistu Freddie Mercury sukėlė visai neseniai didžiuosiuose kino ekranuose rodytas filmas „Bohemian Rhapsody”. 

Skaityti daugiau

Paskutiniai Antakalnio monstro mėnesiai

Antakalnio monstras ir primiršto Vilniaus tyrinėtojų džiaugsmas – buvęs karininkų bendrabutis L.Sapiegos gatvėje - dar kartą mėgina pajusti konversiją ir galų gale benamių lindynės statusą pakeisti į kur kas mieliau skambančių apartamentų prestižinėje Antakalnio vietoje vardą. 

Skaityti daugiau

Žemasis Pavilnys: 28-ios sustojusio laiko akimirkos

Skaičiaus 13 visai nebūtina baidytis. Tarkime, įsėdus į 13-o maršruto autobusą galima visai maloniai(arba beveik maloniai, bet apie tai žemiau) prastumti kelias valandas slampinėjant po Vilkpėdę arba Žemąjį Pavilnį - žiūrint kurią kryptį pasirinksite. 

Skaityti daugiau

Sausis Vilniaus Sibire

Nors Sibiras, kalbant apie lietuvių pasipriešinimo istoriją, joje užima nemažą vietą, tačiau Lietuvos gatvių žemėlapyje rasime tik vieną gatvę – ir ji vingiuoja Markučiuose.

Skaityti daugiau

Žemaitija viduryje Naujininkų

Nemažą dalį Naujininkų, išsidėsčiusių tarp dviejų svarbių transporto gijų – Dariaus ir Girėno bei Liepkalnio gatvių, būtų galima drąsiai vadinti mažąja Dzūkija: čia driekiasi ne tik Dzūkų, bet ir Alytaus, Varėnos, Perlojos gatvės.

Skaityti daugiau

Vilkpėdės širdis: tarp brutalumo ir kaimiškos idilės

Kas yra Vilkpėdės širdis ir kur ji yra? Vienintelio atsakymo matyt negalėtume pateikti – vieni įvardintų Vingio parką, kiti – neseniai renovuotą Savanorių pr. “maksimytę”, trečias variantas – Gerosios Vilties progimnazija (buvusi 21-a vidurinė) su prie jos prisišliejusiu baseinu “Olimpinė pradžia”. 

Skaityti daugiau

Vienos dienos fotokronika: gruodžio 7-oji

Kokia ji, gruodžio 7-oji, Vilniui? Su rytiniu sniegu žiniasklaidos priemonėse ėmė dygti nekantraujančios antraštės apie sekmadienį įvyksiančią protesto akciją, tačiau ją perspjauna naujienos apie neva nutekėjusį konservatorių planą versti valdžią. Premjeras S.Skvernelis, žinoma, nerimsta. 

Skaityti daugiau

Partizaninis perbėgimas kiemais: Vokiečių į Pranciškonų gatvę

Senais laikais, kai dar iš miegamųjų rajonų važiuodavau į A.Mickevičiaus biblioteką Senamiestyje, ši trasa būdavo tarsi savotiškas atsakymas laukiniam, niekieno netrukdomam šėliojimui Karoliniškių draustinyje, su lankais, plunksnomis plaukuose, lauželiu ir ant jų kepamais lašiniais. O štai čia iš indėno galėdavai virsti miesto pasipriešinimo dalyviu, įjungdamas vaizduotę, kad partizaninis karas su stribais verda ne miškuose, o miesto gatvėse. Ech, ta vaikystė.

Skaityti daugiau

Žiemos uostas: tarp romantikos, sąvartyno ir satanizmo

Visai šalia Šilo tilto, Žirmūnų pusėje, jau įsibėgėja vadinamojo Žirmūnų žiemos uosto sezonas. Nedideliame užutekyje snaudžia “Ryga” (tiek ir teliko Vilniaus laivyno, kadaise turėjusio keturis tokio tipo upinius laivelius), ledas jau sukaustė kelis nedidelius uosto namelius, stūksančius upės vandenyse ir dabar, žiemą, atrodančius itin romantiškai. 

Skaityti daugiau

Lapkritis Šaltinių gatvėje

Šaltinių gatvė

Lygiai prieš metus, 2017-ųjų lapkričio pirmosios vakarę, išsliūkinau paslampinėti po artimą man Šaltinių gatvę. Ir žinote kaip būna – tokiais liūdnais rudens vakarais dažnai prisimeni, kas buvo ir ko nebėra. Šaltinių gatvėje dar neseniai riogsojo kadaise stakles gaminusi “Komunaro” gamykla, kurios šlaitus savo laiku buvo pamėgę narkomanai – švirkštų čia buvo randama sočiai.

Skaityti daugiau

Paskutinė Paupio gatvės romantika

Ilgus metus vietoje trypčiojęs Paupys jau prieš kurį laiką pradėjo triukšmingus pokyčius, o pirmuoju numeriu šioje kovoje krito “Skaitekso” (istorinis pavadinimas - “Vilniaus elektros skaitliukų gamykla”) monstras.

Skaityti daugiau

“Kuro aparatūros” didybės likučiai

Šiandieniniai hipsteriai, jei per protmūšį išgirstų klausimą, “Kas yra “Kuro aparatūra”, ko gero, gūžtelėtų pečiais arba geriausiu atveju paminėtu alaus daryklėlę, verdančią savo gėrimus “Kablyje”. O štai pagyvenęs ar vdutinio amžiaus vilnietis iš karto prisimintų milžinišką industrinį kompleksą, išsidėsčiusį tarp Kalvarijų, Kareivių ir Verkių gatvių. 21 hektaras! Nuo tokio skaičiaus šiandien nekilnojamo turto vystytojams galva apsisuktų.

Skaityti daugiau