„Eime pietauti”: kaip naktipiečius Naujamiestyje atradome

Ilgai laužėme galvą, nuo ko pradėti naują „Eime pietauti”, skirtą skanių dienos pietų paieškai sostinėje, sezoną. Per rugsėjo mėnesį, kuomet pradėjome antrąjį raundą (pirmojo sezono įspūdžius ir reitingą rasite ČIA), aplankėme nemažai sostinės užeigų – ir pakankamai neseniai atvėrusių duris, ir tikrų viešojo maitinimo sektoriaus veteranių, tačiau 2023 m./2024 m. sezoną nusprendėme pradėti nuo Naujamiesčio, Algirdo gatvės ir čia įsikūrusio kinų restoranėlio „Cheng Long”.

Sunku suskaičiuoti, kiek čia kartų buvo valgyta, tačiau lemtingas buvo vienas vakaras, kuomet užėjus į „Cheng Long” ir vartant valgiaraštį, užeigos darbuotoja lyg tarp kitko pastebėjo, kad „galite rinktis ir iš dienos pietų valgiaraščio”. Ir štai čia įvyko nušvitimas.

chen long 4

Naktipiečiai „Cheng Long" restoranėlyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Prieš keliolika metų, slampinėjant Glazgo (Škotija) gatvėmis, vienas didesnių malonumų buvo užsukti į vadinamuosius bufetus – kinų restoranėlius, dienomis siūlančių savotišką švedišką stalą – imk ir valgyk kiek nori, ir visa tai už fiksuotą nedidelę kainą. Vakare šie bufetai virsdavo restoranėliais, kuriuose lankytojus jau pasitikdavo kitokios kainos ir kitoks baldų perstumdymas.

Tačiau visi likdavo patenkinti – restoranėlio šeimininkai ir dieną, ir vakarą nenutrūkstančiu lankytojų srautu, o lankytojai – puikiai subalansuotu valgiaraščiu ir kainomis. Vienokios jos – dienos bitei, kitokios – vakariniams susitikimams prie žvakių šviesos ir garuojančių patiekalų.

„Cheng Long” išsitraukė kitą kortą – amžinus dienos pietus, tiesa, su viena sąlyga: jei spėsi čia apsireikšti iki pusės dešimtos vakaro.

 Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!