Sujudimas Antakalnyje ant prekystalio atsidūrė buvusi „Kregždutė”

Sostinės nekilnojamo turto rinkoje ant stalo nugulė intriguojantis pasiūlymas – Antakalnio gatvėje parduodamos patapos, kuriose sovietiniais laikais veikė tuometinis gastronominis kompleksas „Kregždutė”.

Skelbime nurodoma, kad 222 kvadratinių metrų ploto patalpos parduodamos už 580 tūkstančių eurų ir, kaip pažymima – su nuomininku. Patalpose šuo metu įsikūręs itališkų patiekalų restoranas-parduotuvė „Dolce Vita”, jau spėjęs tapti viena iš sudėtinių Antakalnio folkloro dalių.

kregzdetit

„Kregždutės” patalpose dabar įsikūręs restoranas-parduotuvė „Dolce Vita". Foto: aruodas.lt

Tame pačiame pastate jau daugiau nei du dešimtmečius veikia užeiga „Star Bar”, tapusi tikru Antakalnio bohemos traukos centru. Prieš pusmetį kalbėdamasi su tinklapiu 1323.lt, „Star Bar” bendrasavininkė Vilija Stanulionienė prisiminė kelias ryškias istorijas, susijusiais su kaimynais.

Ilgus metus „Star Bar“ kaimynystėje veikė kinų restoranas, kur, pasak Vilijos, darbuotojai dirbo „25 valandas per parą“, tačiau kovido banga nušlavė juos – kaip ir ne vieną sostinės restoraną. Dabar šioje vietoje įsikūrė itališka užeiga-parduotvė „Dolce Vita“. Tačiau įdomiausi dalykai čia dėjosi prieš keliolika metu, kai tuo pat metu, kuomet Vilija su sutuoktiniu atidarinėjo savąją užeigą, kitoje „Kregždutės“ dalyje įsikūrė rusų virtuvės restoranas „Sankt Peterburg“ su visa savo specifika: rusiškos muzikos vakarais ir storabriaunėmis degtinės stiklinėmis.

kregzde2

„Kregždutės” patalpose dabar įsikūręs restoranas-parduotuvė „Dolce Vita". Foto: aruodas.lt

„Visko buvo ten, - prisimena Vilija. - Kartą buvo toks nutikimas, jog pas mus atėjo žmogus, išsitraukė pistoletą ir pradėjo grasinti. Bet pas mus sėdėjo senukas Juozas – dabar jo jau nebėra tarp gyvųjų. Buvo kalbama, kad Juozas buvo su KGB susijęs.

Tad štai mūsų vietinis septyniasdešimtmetis Juozas akimirksniu paguldė ant žemės trisdešimtmetį jauną vyrą ir jį nuginklavo. Visi buvo nustebę: kaip senukas tokį jaunuolį taip greitai sutvarkė. Pas mus daug Juozų buvo, net savo staliuką turėjo, o vienas Juozas ir E.Vėlyvio filme „Zero 3“ vaidino – visi jie buvo mokslus baigę, išskirtiniai, intelektualai“.