Antakalnio legenda „Baras baras“ virto „Star Bar“

Po 22 metų „bevardystės“ legendinė Antakalnio užeiga, ilgus metus buvusi žinoma kaip „Baras baras“ arba „Kregždė“ („Kregždute“ sovietmečiu vadinosi visas didelis gastronominis kompleksas Antakalnio gatvėje) nusprendė „pasikrikštyti“ - savininkai šiam garsiausiam Antakalnio barui nusprendė suteikti „Star Bar“ pavadinimą. Pavadinimas nėra toks jau išpūstas – čia iš tiesų galima sutikti legendinių žmonių: nuo sporto komentatorių iki garsių menininkų.

starbar2

Viena garsiausų Antakalno užeigų oficialiai „pasikrikštijo" po 22 metų. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Viena „Star Bar“ savininkių Vilija Stanulionienė kartu su savo sutuoktiniu „Kregždę“ atrado amžių sandūroje. „Atėjo laikas – norėjosi turėti kažką savo. Pasitaikė proga ir nusipirkom dalį „Kregždutės“ - prieš tai čia buvo didelis kompleksas, kur buvo ir kulinarija, ir konditerija. Buvo ir alaus baras“, - prisimena Vilija.

Baras gera reputacija negarsėjo, o ir interjeras atrodė šiurpokai – tipiškos sovietinės patalpos su atgrasiu tualetu. Naujieji šeimininkai iš peties užsimojo pakeisti interjerą, tačiau baro pertvara nenorėjo lengvai pasiduoti – kiek ją meistrai bedaužė su kūjais, o ji vis nepasidavė. „Nusprendė ją palikti – tiesiog padaryti gražesnę“, - juokiasi Vilija, taip pat nusprendusi pasilikti ir vintažinę gėrimų spintą, kuri kaip magnetas traukia jaunesnės kartos lankytojų žvilgsnius ir yra dažniausiai fotografuojamas baro objektas.

starbar1

Užeigos šeimininkė Vilija Stanulionienė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Baras baras“ (o dabar jau – „Star Bar“) iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg neypatinga kavinukė, tačiau tai iš tiesų yra nedidukas, bet smagus socialinis klubas, kuo pačiam teko įsitikinti per kelias viešnages šioje užeigoje – prisėdus prie baro greitai susirasi pašnekovų, galinčių panagrinėti įvairiausias temas.

Ilgametė Antakalnio užeiga tapo tikra rajono intelektualų ir menininkų užeiga. „Ateina čia Jonas Maldžiūnas – štai jo paveikslai, - rodo Vilija. Kartas užeina Viktoras Šatas. Jo paveikslai kiek ramesni – impulsyvesni klientai pasižiūri ir sako: man jie ramybės suteikia“, - šypteli Vilija ir tęsia pasakojimą. - Čia lankydavosi ir juvelyras Svajūnas Ūdrys, deja, jo jau nebėra tarp mūsų. Jis darydavo vienetinius darbus, kurdavo papuošalus miesto ponioms. Ir aš turiu jo dirbinių – su malonumu nešioju. O barui jis yra iškepęs butelį savo krosnyje“.

starbar4

Užeiga pasižymi autorinių darbų gausa. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Užeigos sienas puošia ir keli atvirukai iš kolekcininko Žilvino Stravinsko kolekcijos. „Jis yra rimtas kolekcionierius, surinkęs darbus, bylojančius, kaip atrodė Vilnius 18-ame amžiuje, - pasakoja V. Stanulionienė. - Iš jaunesnių užbėga Denis Vėjas, keliaujantis po pasaulį nuo devyniolikos metų. Atbėga čia kartu su savo šuniu Šiaure, pasėdi su draugais, aptaria reikalus“.

starbar3

Istorinė iškaba. Deja, tai jau praeitis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau „Star Bar“ garsėja ne tik kaip menininkų uostas – čia dažnai sutikti ir garsius sporto žiniasklaidos žmones, tad futbolo ar krepšinio transliacijos dažnai pagyvinamos profesionalias komentarais bei įžvalgomis. Meno ir sporto žmonės puikiai sutaria – apie tai liudiją ant baro sienos kabantis paveikslas, skirtas čia užsukančiam legendiniam sporto komentatoriui.

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!