Baras „Sparta”: išvydome ir patyrėme

Jei tik Eduardas Mieželaitis būtų gyvas, ko gero, šį rytą, jis kurtų naują savo eilėraštį ir net gi be raudono kvapo - „Virš Naujamiesčio kitas išaušo jau rytas”. Tiesa, su sąlyga, kad vasario 15-osios vakarą jis būtų įslinkęs į naująjį Naujamiesčio barą „Sparta”.

Tačiau poetas jau miręs, o 1323.lt dar laiko vadeles savo rankose, tad trečiadienio vakarą išsiruošėme užmesti akį : ką g Švitrigailos gatvėje, kur buvusios „Spartos” gamyklos vietoje jau beveik baigtas statyti technologijų kvartalas „Cyber City” sukūrė garsusis sostinės barų imperatorius Saulius Galdikas ir kompanija.

10

Baras „Sparta” įsikūrė ten pat, kur kadaise buvo gamykla „Sparta”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Reikia pažymėti, kad barui oficialiai dar neatsidarius, apie jį jau buvo transliuojamos žinios ir iš influencerių pusės, ir iš populiaraus „Raudonų plytų” medijos kanalo „Kalba plytos” - toli gražu ne kiekvienas baras prieš atsidarydamas užkuria tokią kampaniją. Ne troškulys, o marketingas yra viskas.

„Spartos” duris pravėriau jau vakarui įsisiūbavus – scenoje grojo diksilendo kolektyvas, viduje – gausus būrys žmonių, tarp kurių penkiasdešimtmetis pasijaustų gana nejaukiai. Kita vertus, vargu ar ši amžiaus kategorija suneša pagrindinius pinigus į baro sąskaitą. Kas kita – energingas jaunas startuperis, kurio galvoje sukasi mintys apie vienaragį, akcijų pirkimą-pelningą pardavimą, biotechnologijas, kriptovaliutą, žaidimų industriją ir panašiai. Galbūt todėl ir sienos neišdabintos kojinėmis iš neparduotų „Spartos” atsargų, galbūt todėl čia nerasime buvusios „Spartos” artefaktų. Tai – visai kitai „Sparta”: su kirčiu ant pirmosios „a”, ne paskutinės – kaip buvo gamyklos laikais.

12

Baras „Sparta” įsikūrė ten pat, kur kadaise buvo gamykla „Sparta”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Taigi, jei esi čia vienas, tai arba po pažastimi turi turėti atsinešęs nešiojamąjį kompiuterį ir tikėtis, kad rasi laisvą staliuką, arba įbesti akis į ekraną, arba, kaip kad dažniausiai ir būna – tiesiog naršyti telefoną.

Bent kol kas tai nėra muziejaus stiliaus bariukas (kaip kad Karoliniškėse įsikūrė „Ajerai”), kur, nerasdamas pašnekovo, bent jau gali tiesiog su bokalu rankoje tyrinėti ant sienų ir lentynų iškabintus eksponatus. Kol kas labiausiai į akis krentanti interjero detalė – Ukrainos vėliava su kovotojų ir vietos gyventojų parašais.

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!