„Lakštingala” negali (ne)čiulbėti

 Sustojusio laiko sostinėje gali rasti daug kur, ir tuo didmiestis dar įdomesnis: kai kur kultūriniai sluoksniai vienas ant kito klojasi itin greitai, o kitur, žiūrėk, viskas ir liko lyg savotiškame „mauzoliejuje”.

Vienas tokių sustingusio laiko taškų – Vingio parko kavinė „Lakštingala”, tarsi tapusi savotišku „nei tau, nei man” simboliu.

6

Kavinė „Lakštingala”. 2019 m. ruduo. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kavinės tinklapis, beje, iki šiol veikia, ir dirstelėję į jį, „Naujienų” skiltyje galite išvysti paskutinį įrašą: „Nuo 2015m. rugsėjo 1d. kavinė – restoranas „Lakštingala” laikinai sustabdo savo veiklą, būtina atlikti remontą. Savivaldybės įmonė UAB „Vilniaus parkai” visus prašymus ignoruoja, neleidžia atlikti kapitalinio remonto”.

Taigi, jau ketveri meta be „Lakštingalos”, kurios istorija, jei tik sienos galėtų papasakoti, būtų ne mažiau įdomi nei „Neringos”: gaisras, prisikėlimas, klestėjimas ir ...sąstingis. Painią situaciją, kuri susiklostė su „Lakštingala”, galite rasti ČIA, o mes sukame ratą aplink ją ir fiksuojame „Lakštingalos” pėdsakus, prisimindami, kas buvo ir ko jau nebebus.

Kavinė „Lakštingala”. 2019 m. ruduo. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

5

1

2

3

4

7

8

9

10

11

12

 

14

15

Patiko? Apsilankyk kitose mūsų fotoekskursijose: į Žemaitiją viduryje Naujininkų, apsukti ratą aplink Šeškinės stadiono griuvėsius ar pajusti Dūmų kvartalo atmosferą.