Žemaitija viduryje Naujininkų

Nemažą dalį Naujininkų, išsidėsčiusių tarp dviejų svarbių transporto gijų – Dariaus ir Girėno bei Liepkalnio gatvių, būtų galima drąsiai vadinti mažąja Dzūkija: čia driekiasi ne tik Dzūkų, bet ir Alytaus, Varėnos, Perlojos gatvės.

Dzūkijos atspalvį kiek “praplauna” Panevėžio ir Kapsų gatvės, na, o savotišku šios miesto dalies perliuku galime vadinti Telšių gatvę. 

Šiandien matyt jau sunkiai archyvuose surastumėme, kam ir kodėl šovė mintis Dzūkijai dedikuotoje Naujininkų dalyje, pagerbti ir žemaičių sostinę, bet, reikia pripažinti, išmonės nestokota. Garsiosios Žemaitijos kalvos čia lyg persikelia į Vilnių ir iš kai kurių Telšių gatvės kvartalo vietų galima grožėtis padūmavusia sostinės panorama. 

Telšių gatvė gana painiai išsirangiusi, tačiau taip tik dar įdomiau. Pastatai mirga marga – nuo medinukų iki naujos statybos, tačiau pagrindinis akcentas – dviaukščiai geltonspalviai mūrinukai, puikiai iliustruojantys praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio statybos madas. 

Į Telšių gatvės kvartalą nuklydau beveik lygiai prieš metus, tad gali būti, kad kai kurios iliustracijos nebeatitinka tikrovės. Tačiau tada akį pradžiugino keli piešiniai, išraityti ant sienų – spalvingas “New York” bei amžinoji gatvių klasika, skelbianti, kad pankai dar nemirę. Tokių monų matyt ir tikruosiuose Telšiuose neišvysi...

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt