Atsisveikink su apšnerkšta Vingrių vandenviete, pasveikink pokyčius

Miestelėnai, pro MO muziejų prašiaušiantys bevardžiu skersgatviu, kadaise vadintu Puvinuoju ir laiptais kylantis Mindaugo „Maximos” link, jau kurį laiką stebi statybininkų sujudimą prie buvusios Vingrių šaltinių vandenvietės: buvusi apšnerkšta teritorija kyla naujam gyvenimui. 

Mes jau rašėme apie Vingrių šaltinių viešosios erdvės projektą, kurio tikslas - kompleksiškai sutvarkyti istoriškai svarbią miestui teritoriją, pritaikant ją pažintiniam naudojimui. Buvusioje vandenvietėje siekiama išsiaiškinti šaltinių ištakų vietas ir jas panaudoti atkuriant natūralaus vandens sistemą, o Purvinąjį skersgatvį (19 amžiuje skersgatvis, jungiantis Vingrių ir Pylimo gatves, buvo vadinamas „Brudnyj”) paversti patrauklia miestiečių lankoma vieša erdve. 

1

Vingrių šaltinių vandenvietė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Dar prieš prasidedant tvarkymo darbams pasižvalgėme po apšnerktą tertoriją, tiesa, kopėtėlėmis nusileisti į betotinį rezervuarą pritrūko ryžto – ne toks jau didelis malonumas braidyti po požeminį sąvartyną, kuriame, panašu, kartais prisiglaudžia ir bedaliai. 

Lai šios kelios nuotraukos lieka tik nedideliu fotoliudijimu, jog kadaise praktiškai pačioje Vilniaus širdyje štai taip atrodė vieta, savo laiku suvaidinusį nemenką vaidmenį miesto istorijoje. 

Apie Vingrių šaltinių istoriją galite pasiskaityti ČIA ir ČIA

Apšnerkšta Vingrių šaltinių vandenvietė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

3

 4

5

6

7

8

9

10

11

12titulinis