Pamatyk, kaip keisis buvęs „Purvinasis” skersgatvis šalia MO muziejaus

Į kvartalą, esantį tarp Vingrių, Mindaugo, J.Basanavičiaus ir Pylimo gatvių, netrukus turėtų traukti ne tik čia esančio MO muziejaus mėgėjai.

Už muziejaus esanti apleista istorinė Vingrių šaltinių vandenvietė turėtų tapti senamiesčio puošmena, o link jos vedantis buvęs „Purvinasis” skersgatvis – tikra grožio ir poilsio oaze. 

Daugeliui skirtingų kartų vilniečių puikiai pažįstama bevardė gatvelė, nuo Trakų viešojo transporto stotelės pro MO muziejų (dar visai neseniai šioje teritotorijoje stūksojo „Lietuvos” kino teatras, o kitoje pusėje – viešosios pirtys) vedanti link vadinamųjų „Mindaugo Maximos” (buvusios baldų parduotuvės) laiptų, turėtų kardinaliai pasikeisti. 

Vasario 11 d.Vilniaus savivaldybėje įvyks Vingrių šaltinių viešosios erdvės projektinių pasiūlymas svarstymas, į kurį kviečiami ir miestiečiai. 

Projekto tikslas - kompleksiškai sutvarkyti istoriškai svarbią miestui teritoriją, pritaikant ją pažintiniam naudojimui. Buvusioje vandenvietėje siekiama išsiaiškinti šaltinių ištakų vietas ir jas panaudoti atkuriant natūralaus vandens sistemą, „Purvinąjį“ skersgatvį (19 amžiuje skersgatvis, jungiantis Vingrių ir Pylimo gatves, buvo vadinamas „Brudnyj”) paversti patrauklia miestiečių lankoma vieša erdve. 

1323.lt skaitytojai gali susipažinti su keliomis projekto vizualizacijomis.

ving1

 ving2

 ving3

 ving4

 Taip turėtų atrodyti gatvelė, vedanti link Vingrių šaltinių vandenvietės. Vizualizacijos: projekto autoriai.