Pilaitės prospektas: pakoreguota būsimo milžino išvaizda

Planuojamas Pilaitės pr. milžinas – devynių aukštų administracinės paskirties pastato, kurio bendras plotas (su požemine dalimi) - beveik 39 tūkst. kv.m, koreguoja savo išvaizda.

 Praėjusių metų pavasarį, kuomet investicijų į nekilnojamąjį turtą valdymo bendrovė „Capital Mill“ pristatė savo planus šalia Vakarinio aplinkkelio statyti naują biurų kompleksą, nemažo susidomėjimo sulaukė paties projekto vizualizacija, gerokai išsiskyrusi nuo kitų panašios paskirties verslo centrų.

pil3

 Pirminė verslo centro vizija.

Dabar gi savivaldynės puslapyje pristatytuose projektiniuose pasiūlymuose „Capital Mill“ vardą užsakovo grafoje keičia bendrovės „YIT Lietuva” vardas. Ji, beje, visai netoli Pilaitės pr.24 sklypo, kur ir turėtų iškilti naujasis verslo centras, jau yra įvykdžiusi kelis projektus ir dar vieną vykdo. Nurodoma, kad Pilaitės prospekto milžinią statys bendrovė „Pilaitės 24 SPV”. 

Beveik 2 hektarų ploto sklype projektuojamas 9 aukštų administracinės paskirties pastatas su 1 aukšto požemine automobilių parkavimo aikštele, kurioje telpa 271 automobilių parkavimo vieta, rašoma projektiniuose pasiūlymuose. Šalia pastato, 1a lygyje suprojektuota antžeminė automobilių parkavimo aikštelė su 394 parkavimo vietų. Požeminės automobilių aikštelės įvažiavimas ir išvažiavimas į numatytas nuo pietų pusės, kur reljefas natūraliai žemėja 3 m. Pagrindinis įėjimas į pastatą - nuo Pilaitės prospekto, šiaurinėje pusėje. Kitas svarbus įėjimas numatomas iš pietų pusės – iš antžeminio parkingo pusės. Patekimas į sklypą - nuo Pilaitės pr. Įvažiavimas į sklypą - dviejose vietose, iš naujai projektuojamo privažiavimo, pagal Vilniaus miesto savivaldybės Prisijungimo prie susisiekimo komunikacijų išduotas sąlygas, vakarų sklypo pusėje.

pil1

Būsimasis verslo centras Pilaitės pr.24. Projekto vizualizacija.

Nuo Pilaitės pr. ir nuo vakarinio aplinkelio pusių, 10 metrų nuo raudonų gatvių linijų sklype numatoma bendro naudojimo ir želdynų zona. Joje planuojama įrengti šaligatvius, dalį automobilio stovėjimo vietų bei viešą žaliąją poilsio erdvę su takais ir suoliukais. Aplink sklypą tvarkoma teritorija, formuojamas reljefas, įrengiama veja. 

Atsižvelgiant į esamą urbanistinę situaciją, šalia esantį viaduką bei kitoje viaduko pusėje esantį užstatymą, nuspręsta sklype formuoti vieną „L“ formos pastatą. Tai - trijų kubų erdvinė kompozicija, sujungta dviejų aukštų žemesne stilobato dalimi. Du pagindiniai aukštuminiai kubai: korpusas A ir korpusas B, išdėstyti pagal dvi esančias gatves, formuoja šioje teritorijoje urbanistinį „posūkį“ pagal viaduko pietvakarių kampą. A korpusas yra arčiau Pilaitės pr., B korpusas - arčiau Vakarinio aplinkkelio. Šie 9a. administracinės paskirties korpusai per vidurį yra sujungti mažesniu biurų tūriu iki 6a. Tūriai išdėstyti virš žemesnės 2a. pastato stilobato platformos, ant kurios numatyta eksploatuojama apželdinta terasa su takeliais ir suoliukais pastato darbuotojams. Šis kiemas pasiekiamas visiems lankytojams iš centrinio holo laiptais, bei iš 3a. lifto holo, skirto visiems biurų darbuotojams. Aplink pastatą projektuojami šaligatviai, želdynai ir antžeminiai parkingai. Šie elementai talpinami dalinai virš požeminės automobilių aikštelės, kurios pietinis ir dalinai rytinis fasadai iškyla virš esamo reljefo. Šie fasadai formuojami iš naturalaus betono. Viršutinės pastato dalies fasadai yra modernūs ir reprezantyvūs.

pil2

Būsimasis verslo centras Pilaitės pr.24. Projekto vizualizacija.

Pagrindinė fasadų architektūros idėja – atspindėti šalia esančių miesto magistralių judrumą, atskleidžiant pastato vidaus erdvių kokybės intrigą. Vertikalūs fasado elementai tarp langų, skirtingo pločio ir gylio, išdėstyti skirtingu ritmu skirtinguose fasaduose, suteikia pastatui išskirtinę meninę išraišką. Pastatas lengvai suvokiamas, įsimenantis, charakteringas, ryškiai išsiskiria esamoje miesto aplinkoje. Meninis sprendimas byloja, jog pastato viduje verda gyvenimas, sėkmingas darbas. Pastato pavadinimu akcentuotas ir meninėmis priemonėmis išreikštas įėjimas šiauriniame fasade, kviečia užeiti pastato į vidų. 

Dideli, gausiai įstiklinti A korpuso rytų ir B korpuso šiaurės fasadai lyg didžiuliai langai atsiveria virš 3a. terasos link šalia esančio viaduko ir miesto pusės. Ant jų numatomos vietos įmonių pavadinimams. Pastato planinė struktūra leidžia patogiai aptarnauti apie 1650 darbuotojų ir apie 350 lankytojų.