Tarp Pilaitės ir Viršuliškių iškils biurų milžinas

Investicijų į nekilnojamąjį turtą valdymo bendrovė „Capital Mill“ Vilniuje, šalia vakarinio aplinkkelio jau suplanavo naują biurų kompleksą. Iš viso 30 tūkst. kv. metrų ploto komplekse iškils du galerija sujungti devynių aukštų biurų pastatai, kuriuose bus įrengta beveik 17 tūkst. kv. metrų patalpų verslui.

Naujas biurų kompleksas bus statomas vakarinio aplinkkelio ir Pilaitės prospekto sankirtoje, netoliese bendrovės jau valdomo „Grand Office“ verslo centro. Pasak bendrovės vadovo Lietuvoje Irmanto Degučio, apsisprendimą plėsti valdomą biurų portfelį vakarinio aplinkkelio teritorijoje paskatino rinkos poreikis ir potencialių nuomininkų lūkestis.

„Šis projektas bus vystomas sparčiai besivystančiame strateginiame Vilniaus miesto centre. Strategiškai patogi lokacija, išsivystyta infrastruktūra ir transporto tinklas, patogus susisiekimas – tai pagrindiniai aspektai, kodėl vakarinio aplinkkelio teritorija tapo viena patogiausių vietų gyvenimui ir darbui. Kartu ši Vilniaus vieta mums yra puikiai pažįstama, nuo pat vakarinio aplinkkelio atidarymo čia jau valdome vieną verslo centrą ir žinome, kaip mūsų esami nuomininkai vertina patogią darbo vietą“, – sakė I. Degutis.

capitalmill

Vakarinio aplinkelio panorama netrukus pasipildys dar vienu statiniu. Projekto vizualizacija.

Pasak jo, vystydama šį projektą bendrovė ypatingą dėmesį skiria objekto funkcionalumui, racionalumui ir patogumui. „Projekto planavimo stadija yra pati svarbiausia. Džiaugiamės, kad su projektuotojų ir architektų komanda, sukūrėme koncepciją, kurioje kiekviena erdvė turi savo paskirtį, skirtą išimtinai nuomininkų poreikiams, ir išnaudojama efektyviai“, – sakė bendrovės vadovas.

Biurų komplekso pirmame aukšte veiks įmonių darbuotojams, svečiams skirti restoranai, kavinės, šiuolaikiškos greito apsipirkimo parduotuvės, nuomininkų klientų aptarnavimo skyriai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas pastato bendrosioms erdvėms, kurios taps alternatyviomis darbo vietomis ir socialine erdve darbuotojams. Pastate suplanuoti skirtingo dydžio susitikimų kambariai, konferencijų centras, skirtas verslo centro nuomininkų poreikiams. Greta verslo pastatų komplekso planuojama įrengti žaliąją poilsio zoną su terasomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įvertinus  tai, kad didelė dalis verslo centrų šiandien turi nedideles automobilių stovėjimo aikšteles, nuspręsta rinkai pasiūlyti nestandartinį, maksimaliai patrauklų nuomojamo ploto ir skiriamo automobilių stovėjimo vietų santykį. Projekte suplanuota net 700 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Bendrovės skaičiavimais, 25 kv. m biuro ploto šiame projekte atiteks 1 stovėjimo vieta, o tai, vertinant dabartinę biurų rinką, yra analogų neturintis rodiklis naujų biurų segmente. Jame taip pat numatomos ir elektra varomų automobilių įkrovimo stotelės bei dviračių laikymo vietos, dušai ir persirengimo kambariai.

Daugiaaukštis kompleksas bus gerai matomas nuo vakarinio aplinkkelio ir vieno pagrindinių miesto transporto žiedų, todėl architektų komandai suformuotas uždavinys sukurti nestandartinius fasado sprendinius, numatyti pravažiuojančiam automobilių srautui gerai matomas vietas verslo centro nuomininkų logotipams. Pasak I. Degučio, tokie sprendimai sustiprins ne tik būsimo objekto išskirtinumą, bet ir jame įsikursiančių įmonių vardų matomumą. Naujo biurų komplekso atidarymas numatomas 2021 metais.

Prognozuojama, kad iki 2030 metų Vilnius taps labiau kompaktiškas, o mieste formuosis kiti lokalūs centrai, suteiksiantys gyventojams patogias darbo vietas ir kokybiškas paslaugas. Vienas pirmųjų žingsnių – vakarinis miesto aplinkkelis, kuris jau tapo viena pagrindinių Vilniaus transporto arterijų ir svarbia jungtimi tarp miesto centro ir pastebimai išaugusių mikrorajonų, taip pat tarp sostinės ir kitų strategiškai svarbių šalies bei kaimyninių valstybių miestų – Rygos, Talino. Taigi, neatsitiktinai šioje miesto dalyje didėja ne tik gyvenamųjų, bet ir verslui skirtų projektų koncentracija.

Investicijų į nekilnojamąjį turtą valdymo bendrovė „Capital Mill“ investuoja į komercinius projektus Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Baltijos šalyse bendrovė jau investavo 350 mln. eurų, iš jų ketvirtadalį Lietuvoje.