Naujininkai: legendinė alaus pilstykla baigia savo gyvenimą

Dar vienas Vilniaus medinukas gyvena paskutines savo dienas. Tačiau šį kartą – ne nugyventa lūšna, o gana savotiškai garsus Naujininkuose esančios Panevėžio gatvės objektas – buvusi alaus pilstykla-baras, savo laiku mačiusi įvairiausių istorijų – ir linksmesnių, ir liūdnų.

Alus Panevėžio g.21 A adresu esančiame primirštame medinuke jau seniai nebepilstomas, tačiau Naujininkų vyriokus, mėgstančius nubraukti putą ir suriesti kokią istoriją ar reikšmingai tylinčių prieš putojančio bokalą, gali rasto vos už kelių žingsnių, to pačio medinuko istoriją tęsiančiame mūrinuke, kuris yra kiek modernesnis, tačiau iš esmės nešantis tą pačią vėliavą, dažniausiai pasakojančią apie ne tokias jau linksmas kasdienines vietinių gyventojų, užsukančių čia dar gerokai iki saulės laidos, istorijas.

1

Buvusi alaus pilstykla-baras Panevėžio gatvėje, Naujininkuose. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau grįžkime prie medinuko. Įdomu, kad vietoje jo išdygs radikaliai kitokios paskirties statinys – bent jau savivaldybės puslapyje čia atsirasiantis trijų aukštų namas su pastoge pristatomas kaip viešbutis. Tiesa, nedidukas – antrame aukšte planuojamas viešbučio kambarys turėtų būti kiek daugiau nei 70 kv.m. ploto, o trečiajame aukšte bus įrengtas beveik 59 kv.m ploto butas. Dalis pirmo aukšto naudojamas kaip automobilių saugykla, pastogėje planuojama talpinti inžineriją, rašoma projektiniuose siūlymuose. Viešbučio apdaila derinama su šalia rekonstruojamu Dzūkų g. 35B pastatu. Sienoms numatoma keramikos (klinkerio) apdaila, stogui – skardos lakštai.

 

Į sklypą patenkama tiesiai iš Panevėžio gatvės. Numatomais želdiniais siekiama švelninti vizualinę pastato įtaką aplinkai. Žemaūgiais krūmais apželdinamos sklypo ribos, išsaugomas brandus medis Panevėžio gatvės fasade. Parenkamos aplinkai būdingos, vietinės šalies augalų rūšys. Dėl viešos pastato paskirties, patenkant į sklypą iš Panevėžio gatvės, stengiamasi vengti fizinių ir emocinių barjerų. Tačiau, tarp Panevėžio gatvės 21A ir Dzūkų 35B sklypų, siekiama sukurti emocinį barjerą, numatant skirtingas dangas, komponuojant žemaūgius želdinius, tam kad viešbučio lankytojai nesinaudotų daugiabučio bendruomenės erdvėmis.

Panevėžio gatvės medinukas šiandien ir rytoj

2

3

 3

4

5

6

7

8

9

O čia - alaus kvapelis iš kito "lokalo", sugebėjusio iš "myžalinės" persivarkyti į jaukų bariuką.