Karoliniškės: aiškėja, kas iškils garažų teritorijoje Sietyno gatvėje

Iki dešimtmečių išsitęsęs sovietmečiu priimtas „laikinas sprendimas", leidęs 3–5 metams pasistatyti metalinius garažus laisvoje valstybinėje žemėje, atšauktas siekiant dviejų tikslų – išgyvendinti miesto panoramas teršiančius statinius ir panaudoti nuo jų atlaisvintas teritorijas plėtoti trūkstamai infrastruktūrai – kurti viešosioms poilsio erdvėms, tiesti naujiems keliams automobiliams, pėstiesiems ir dviratininkams.

Nuo vizualios ir fizinės taršos bus išlaisvinta maždaug 71 futbolo aikštei arba beveik trečdaliui Vingio parko prilygstanti teritorija – tiek žemės užima maždaug 11 000 metalinių garažų, taip buvo rašoma praėjusiais metais savivaldybės išplatintame pranešime. Jame taip pat buvo pareikštas ultimatumas metalinių garažų šeimininkams – per kelis mėnesius sugalvoti, ką daryti su garažais ir jame esančiais automobiliais bei daiktais. 

Bent jau kol kas apie metalinių garažų vietoje kuriamas viešas poilsio erdves negirdėti. Jau rašėme, apie prekybos centro projektavimą Karoliniškėse, L.Asanavičiūtės gatvėje, netoli Pasakų parko. O štai dabar paaiškėjo, kas atsiras tose pačiose Karoliniškėse, dalyje didžiulės buvusių metalinių garažų teritorijos Sietyno gatvėje. 

Savivaldybės puslapyje pateiktuose projektiniuose siūlymuose rašoma, kad projekto statytojas, bendrovė „S Investicija” čia regi administracinį pastatą.

koralai

Pastatas Sietyno gatvėje. Projekto vizualizacija. 

Administracinio pastato teritorija yra strategiškai palankioje vietoje, greta Vakarinio aplinkkelio, tolimų perspektyvų ir gamtinės aplinkos. Vilniaus bendrajame plane yra numatyta įveiklinti šalimais esantį naują viaduką bei Baltynės gatvę, čia kuriamas savotiškas Karoliniškių centras. Projektuojamas pastatas gerai matysis nuo vakarinio aplinkkelio, taigi taptų svarbaus vizualinio kanalo akcentu. Sklype, adresu Sietyno g. 38, šiuo metu nėra jokio užstatymo.

Aplink sklypą vyrauja ekstensyvaus užstatymo intensyvumo teritorija - šiuo metu šalimais yra tik garažai. Visgi rytinėje pusėje, priklausančioje Karoliniškių mikrorajonui, dominuoja laisvojo tipo užstatymas, vyrauja gyvenamoji paskirtis. Vakarinio aplinkkelio dalyje intensyvus eismas, o už jo - gamtinė aplinka. Visame sklype vejos nėra, tik šiek tiek savaiminės žolės. Teritorijoje nėra gamtos objektų, želdinių, kurie būtų paskelbti valstybės saugomais.

 

Vakarinėje dalyje yra aplinkkelis, sklypas virš važiuojamosios kelio dalies iškilęs maždaug keturis metrus. Projektuojamo pastato vietoje sklypas yra ganėtinai tolygiai žemėjantis iš pietų į šiaurę, ir visai nežymiai reljefas kyla iš vakarų į rytus.

koralai2

Pastatas Sietyno gatvėje. Projekto vizualizacija. 

Įvažiavimas į sklypą planuojamas jungiantis į Baltynės gatvę, vadovaujantis gautomis prisijungimo prie susisiekimo tinklų sąlygomis. Palei visą pastatą, rytinėje sklypo pusėje, planuojama pagalbinė gatvė ir pravažiavimas į požeminę automobilių saugyklą (iš šiaurinės pastato pusės), bei sandėliavimo paskirties patalpas, automobilių stovėjimo vietas.

Sklype numatomas lengvųjų ir krovininių (iki 3,5t) automobilių judėjimas. Iš viso projektuojamos 106 automobilių parkavimo vietos; 32 vietos numatomos antžeminėse aikštelėse ir 74 – požeminėje saugyklos erdvėje. Į požeminę aikštelę numatoma atvira rampa sklypo šiaurinėje dalyje, šalia jos atliekų konteineriai. Palei pastato prieigas įrengiamos poilsio zonos, su želdynais, suoliukais ir pėsčiųjų takais.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės išduotas sąlygas dėl prisijungimo prie susisiekimo komunikacijų sąlygas, Dariaus Gerbutavičiaus gatvės atkarpoje ties žemės sklypu projektuojamos bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietos. Projektuojamas pastatas yra 3 aukštų su rūsiu.

Rūsio aukšte įrengiama automobilių saugykla, tam kad pastatas savo aukščiu kuo mažiau dominuotų horizontalaus peizažo fone. Nuo Vakarinio aplinkkelio pusės rūsio antžeminė dalis projektuojama atvira, todėl 3 aukštų dalis atrodo „pakelta“. Rūsio aukšte numatomi lauko laiptai, kuriais patenkama tiesiai į vakarinę sklypo pusę.

 

Pagrindiniai įėjimai į pastatą numatomi pirmo aukšto lygyje iš sklype naujai projektuojamo įvažiavimo, rytinėje pusėje. Šalia pagrindinių įėjimų, po stogeliais, projektuojami dviračių saugojimo stovai. Numatomos aštuonios evakuacinės laiptinės, keturios iš jų pagrindinės - su liftų holais, jungiančios visus pastato aukštus. Liftai, kuriais patenkama į visus pastato aukštus, yra pagrindiniai funkciniai ryšiai. Planiniuose sprendiniuose administracinis pastatas dalinai suskaidomas į aštuonis biurus. Pirmame pastato aukšte numatomos sandėliavimo ir pagal poreikį prekybos paskirties patalpos, antrame ir trečiame aukštuose - administracinės patalpos.

koralai3

Pastatas Sietyno gatvėje. Projekto vizualizacija. 

Trečiame aukšte planuojamos terasos, orientuotos į žaliąją giraitę, bei atsiveriančios į miesto tolius. Kuriamos kokybiškos ir išskirtinės erdvės darbuotojams, pastatas yra itin lankstus, racionaliu kolonų žingsniu ir aukščiais, suprojektuotas tvarumo principais. Pastate projektuojamas patalpas numatoma nuomoti. Patalpų išplanavimas projektuojamas pagal užsakovo pateiktą užduotį ir atitinka esminius statinio reikalavimus.

Trijų aukštų pastato bendras plotas - 6 335,68 kv.m. (pagrindinis plotas - 3 829,00). Numatoma, kad jame galės darbuotis 280 žmonių.