Karoliniškės: dar vienas „Lidl” - prie Pasakų parko?

Pamažu aiškėja, kaip bus įveiklinti sklypai, kuriuose visai neseniai stūksojo ar tebestūkso metalinių garažų masyvai. 

„Didžioji dalis metalinių garažų Vilniuje yra apleisti, aplink juos mėtosi šiukšlės, garažai trūnija ir kelia grėsmę asmenų sveikatai, aplinkai bei turtui. Jie darko sostinės veidą ir nelegaliai užima valstybinę žemę, kuri yra reikalinga siekiant augančiam mieste nutiesti daugiau patogesnių kelių, dviračių takų, įrengti poilsio ir žaidimų erdves", – pranešime žiniasklaidai, išplatintame praėjusią vasarą buvo cituojamas Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas. 

Sostinės valdžios ultimatumas sukėlė nemažą galvos skausmą metalinių garažų savininkams, kurių ne tokia jau maža dalis – pagyvenusio amžiaus automobilininkai, savo ne pačiomis naujausiomis transporto priemonėmis prisidėję prie dar didesnio daugiabučių kiemų užgrūdimo.

pc1

 Būsimasis prekybos centras Karoliniškėse. Projekto vizualizacija.

Kaip turbūt ir buvo galima tikėtis, atsilaisvinusios ar tebelaisvinamos teritorijos skiriamos ne tik „patogesniems keliams, dviračių takams, poilsio ir žaidimų erdvėms" – savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai, kurie byloja apie viename tokiame buvusiame metalinių garažų masyve Karoliniškėse, L.Asanavičiūtės gatvėje, projektuojamą prekybos centrą. Pagal pateiktas vizualizicijas ir techninius aprašymus galima spėti, kad greičiausiai Karolniškėse atsiras dar vienas „Lidl”.

  

Prekybos centro atsiradimas L.Asanavičiūtės g. 1H pažymėtame sklype netoli Pasakų parko ir Vakarinio aplinkelio, turėtų pagerinti ir aplinkinių teritorijų vaizdelį.

pc2

 Būsimasis prekybos centras Karoliniškėse. Projekto vizualizacija.

„Kvartalo teritorijoje vietoj buvusių garažų atsiradus parduotuvei, vizualinė ir garsinė situacija keisis. Aplinkos kokybei pagerinti tarp būsimos gatvės ir šaligatvio, skiriančio parduotuvės sklypą ir gyventojų kiemus bei aplinkumą, projektuojama pora medžių eilių. Kadangi šalimais yra geros būklės masyvus parkas, taip pat ir atviros gamtiškos vietos bei geros būklės, funkciją atliekantys želdiniai, teritorija želdiniais papildomi tik ten, kur jie galėtų riboti taršą nuo gatvės. Atnaujinamos dangos, rengiami nauji takai pagal atsirasiantį poreikį bei išmontuojama tai, kas nebeturi funkcijos”, - rašoma projektiniuose pasiūlymuose. Pažymima, kad bus demontuotos senos metalinės džiovyklės bei atnaujinta krepšinio aikštelė.

 

Planuojamame pastate (jo bendras plotas – 2358 kv.m.) numatomi įrengti 5 įėjimai. Pagrindinis įėjimas orientuoti iš šiaurės vakarų pusės. Iš pietryčių pusės projektuojama pastato dalis numatyta krovininių transporto priemonių, atvešiančių ir išvešiančių krovinius, iškrovimui/pakrovimui. Taip pat prie planuojamo sklypo šiaurinėje ir vakarinėje dalyje numatoma įrengti 133 vt. lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelę. Planuojami įrengti du įvažiavimai į sklypą iš projektuojamo pravažiavimo kelio šiaurėje. Planuojamame prekybos paskirties pastate numatoma vykdyti mažmeninę prekybą. PŪV metu jokios produkcijos gaminti nenumatoma, nebus vykdomi jokie technologiniai procesai, teigiama projektiniuose pasiūlymuose.

pc3

 Būsimasis prekybos centras Karoliniškėse. Projekto vizualizacija.