Naujoji Vilnia: į Džiaugsmo gatvę ateina prekybos centras

Naujosios Vilnios pietvakariai, Džiaugsmo gatvės rajonas, išgyvena tikrą pokyčių audrą. Jau rašėme, jog gerokai apšiurusi Gamtininkų stotis turėtų reikšmingai pasikeisti. O visai netoli jos, „Žalių kalnų” ir „Signatarų” kvartalų kaimynystėje, projektuojamas prekybos centras – ir netgi su kavinaite. 

Savivaldybės puslapiuose paviešintuose projektiniupse siūlymuose rašoma kad būsimasis prelybos centras projektuojamas 77 arų ploto Džiaugsmo g.116 sklype. Projekto statytoju nurodomas privatus asmuo. 

dz2

Būsimasis prekybos centras Džiaugsmo gatvėje. Projekto vizualizacija.

Pastato funkcinis sprendimas bei architektūrinė išraiška atitinka sklypo charakterį ir teritorijos užstatymo reglamentą ir reikalavimus. Pastatas ir jo aplinka projektuoti siekiant sukurti lokalų, aplinkinių kvartalų aptarnavimui skirtą prekybos objektą, kurio tūrinės ir erdvinės kompozicijos centru taptų daugiafunkcinė, aikštės įvaizdį turinti erdvė. Iš projektuojamos centrinės erdvės yra numatytas sklandus patekimas į pastatą.

  

Erdvė gali būti naudojama lauko prekybai, savaitgalio renginiams ar automobilių stovėjimui, rašoma projektiniuose siūlymuose. Erdvė kurtų sąlygas aplinkinių gyventojų socializacijai ir bendram laiko leidimui. Pagrindinis pastato fasadas orientuotas į Džiaugsmo gatvę.

dz1

Būsimasis prekybos centras Džiaugsmo gatvėje. Projekto vizualizacija.

Pastatas savo tūriu pridengs Džiaugsmo gatve pravažiuojančių automobilių skleidžiamą triukšmą ir izoliuos šiaurinėje pusėje esančio gyvenamojo kvartalo gyventojus nuo triukšmo taršos. Automobilių stovėjimo aikštelė projektuojama iš Džiaugsmo gatvės pusės, siekiant maksimaliai apriboti triukšmą sklindantį į šiaurinėje pusėje esančius gyvenamosios paskirties kaimyninius sklypus.

dz3

Būsimasis prekybos centras Džiaugsmo gatvėje. Projekto vizualizacija.

Projektuojamame pastate numatytos prekybos paskirties salė (plotas – 1300 kv.m.), patalpos nuomai (257 kv.m.), bei maitinimo paskirties patalpos (151 kv.m.). Viso numatytos 69 parkavimo vietos.

dz4

Būsimasis prekybos centras Džiaugsmo gatvėje. Projekto vizualizacija.