Dar viena gaivinama Naujininkų dalis - su daržais ir treniruokliais

Savivaldybė atsiraitojusi rankoves ėmėsi Naujininkų reikalų – jos puslapyje pasirodė projektiniai pasiūlymai, kuriuose išdėstytos 1.2 hektaro teritorijos, esančios prie Tūkstantmečio bei S.Dariaus ir Girėno gatvių, sutvarkymo vizijos.

Prieš kelias savaites savivaldybės skelbti Šviesos skvero (tarp Pelesos ir Liepkalnio gatvių) projektiniai pasiūlymai sulaukė nemažos kritikos, įdomu, kaip šį kartą bus priimti kitos Naujininkų dalies sutvarkymo pasiūlymai.

Gruodžio 10 d. (antradienį) 17.30 val. Gyventojai kviečiami atvykti į Vilniaus Naujininkų mokyklą (Šaltkalvių g. 32) ir sužinoti, kaip pasikeis erdvė šalia Tūkstantmečio ir Dariaus ir Girėno gatvių Naujininkų rajone.

Paviešintuose dokumentuose rašoma, kad projekto tikslas – parengti bendruomenės daržo ir ramaus poilsio viešosios erdvės su promenada įrengimo projektinius pasiūlymus.

Projektuojama viešoji erdvė dalinama į tris pagrindines funkcines zonas, išdėstytas vertikaliai esamamešlaite:

1) Promenada su poilsio, žaidimų ir sporto įrenginiais – viršutinė terasa;

2) Pasivaikščiojimų, ramaus poilsio, apžvalgos takai su aikštelėmis esamame šlaite;

3) Bendruomenės daržai.

Takai, pandusai, laiptai ir poilsio erdvės projektuojamos įvertinus esamus judėjimo srautus – pagrindiniai įėjimai į daržų zoną projektuojami preliminariai esamų takų vietoje. Laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų ir siekiant didinti planuojamos teritorijos saugumą bei patrauklumą, greta takų numatomi suoliukai, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kamerų išdėstymas. Vaizdo stebėjimo kamerų išdėstymas projektuojamas techninio darbo projekto apimtyje.

Projektuojamų statinių sąrašas:

1) Pėsčiųjų takai (cinkuotos presuotos metalo grotelės, akmens riedulių, atsijų, trinkelių danga), pandusai ir laiptai (cinkuotos presuotos metalo grotelės, akmens riedulių danga) su turėklais (nauja statyba);

2) Vaikų žaidimų aikštelė (lieta arba atsijų danga) su daugiafunkciniu įrenginiu įvairaus amžiaus vaikams (nauja statyba);

3) Lauko treniruoklių aikštelė (nauja statyba);

4) Ramaus poilsio ir apžvalgos aikštelės (4 vnt.) (trinkelių, atsijų ar kita danga) (nauja statyba);

5) Laistymo vandens šulinys su laistymo įranga (rekonstrukcija);

6) Atraminės akmens riedulių sienelės.

Kiti įrenginiai:

1) Bendruomenės daržo zona su komposto vietomis (2 vnt.) ir pakeltomis lysvėmis;

2) Informacinė lenta;

3) Suolai, viešosios lauko kėdės ir stalai;

4) Apšvietimas;

5) Vaizdo stebėjimo kameros (išdėstymas projektuojamas techninio darbo projekto apimtyje);

6) Pavėsinės (pergolos) (3 vnt.);

7) Daržo įrankių saugojimo spinta. 

Teritoriją numatoma apšviesti ir įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Lietaus vandenį planuojama surinkti į gruntą ir į naujai projektuojamus lietaus kanalizacijos tinklus. Numatoma įrengti geriamojo vandens ir vandens, skirto laistyti inžinerinius, tinklus.

Projekto vizualizacijos

naujanai1

naujanai2

 naujanai3

 naujanai4

naujanai5

naujanai6