Naujininkų „vartai”: apšnerkštas skveras taps saldainiu

Apšnerkšas Naujininkų skverelis netrukus radikaliai pakeis savo veidą.

Ties Liepkalnio ir Pelesos gatvėmis esantį aštuoniasdešiimties arų plotą, savotiškus Naujininkų „vartus”, gerai pažįstamus ne tik vietos gyventojams, bet ir čia esančioje stotelėje autobusų į priemiesčius bei Šalčininkų kryptimi lūkuriojantiems keleiviams bei į netoliese esantį stadioną traukiantiems sirgaliams, ketina paversti tikru saldainiu. 

sviesa1

Planuojamas Šviesos skveras. Projekto vizualizacija.

Projektuojama viešoji erdvė dalinama į pagrindines funkcines zonas: 1) Žaidimų ir sporto įrenginių zonos; 2) Pasivaikščiojimų, ramaus poilsio, želdyno zona; 3) Bendruomenės renginių, reprezentacinė erdvė su menine vertikale ir aikšte, amfiteatru. 4) Pelesos ir Liepkalnio gatvių raudonųjų linijų ribose esančios infrastruktūros zonos, - rašoma savivaldybės tinklapyje paskelbtuose projektiniuose siūlymuose. - Takai, laiptai ir poilsio erdvės projektuojamos įvertinus esamus judėjimo srautus – pagrindiniai įėjimai į skverą projektuojami esamų takų vietoje. Laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų ir siekiant didinti planuojamos teritorijos saugumą bei patrauklumą, greta takų numatomi suoliukai, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kamerų išdėstymas. Vaizdo stebėjimo kamerų išdėstymas projektuojamas techninio darbo projekto apimtyje.

sviesa2

Planuojamas Šviesos skveras. Projekto vizualizacija.

Projektuojamų statinių sąrašas: 1) Pėsčiųjų takai (betono plytelių danga) ir laiptai (betonas) su turėklais (nauja statyba, remontas); 2) Vaikų žaidimų aikštelė (lieta arba atsijų danga) su daugiafunkciniais įrenginiais įvairaus amžiaus vaikams (nauja statyba); 3) Sporto aikštelė (lieta arba atsijų danga) su daugiafunkciniu įrenginiu (nauja statyba); 4) Aikštė su amfiteatru ir menine vertikale (betono plytelių danga) (nauja statyba); Kiti įrenginiai: 5) Informacinė lenta; 6) Suolai; 7) Apšvietimas; 8) Vaizdo stebėjimo kameros (išdėstymas projektuojamas techninio darbo projekto apimtyje). 

Vadinamajame Šviesos skvere atsiras ir unikalus objektas – skulptoriaus Manto Maziliausko sukurta meninė vertikalė – Šviesos bokštas. 

Viešasis susirinkimas vyks lapkričio 27 dieną, 17 val., Vilniaus miesto savivaldybėje, Spaudos centre, II aukšte.

Planuojamas Šviesos skveras. Projekto vizualizacijos.

sviesa3

sviesa4

sviesa5

sviesa6

sviesa7