Apleistas pastatas prie Vingio parko virs oaze  

Ilgą laiką neveikusiame M. K. Čiurlionio g. 88A pastate prie įėjimo į Vingio parką iš Naujamiesčio pusės įsikurs viešoji pirtis, lauko krioklys ir nauja kavinė. Viešą savivaldybės paskelbtą konkursą laimėjusi VšĮ „Talka talka" ketina veikloms pritaikyti visą pastatą, paviljoną viršuje ir pasiūlyti naujų veiklų aplinkui esančioje žaliojoje zonoje.  

Pasak laimėtojo, būsima pirtis bus atvira visiems sostinės gyventojams – erdvė nebus suskirstyta pagal lytis nei erdviškai, nei idėjiškai, nei laikais ar savaitės dienomis.  Pirties išorėje, poilsio zonoje lauke, planuojama įrengti šalto vandens „krioklį", kuris bus siūlomų pirties paslaugų dalis, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

pirtis1

Apleisto patato prie Vingio parko laukia didžiulės permainos. Foto: Saulius Žiūra.

Dalyje patalpų įsikurs vilniečių pamilta kavinė „Druska Miltai Vanduo". Pirties, renginių ir parko lankytojams kavinė pasiūlys vietoje džiovintų, rankomis rinktų lietuviškų augalų arbatų, iš sezoninių ingredientų ir raugo duonos ruošiamų lengvų užkandžių, kokybiškų kepinių.

Planuojama organizuoti ir įvairius kultūrinius renginius – paskaitas, performansus, koncertus ir pan. Šiltuoju metų laiku rytais paviljone arba ant pievos planuojami įvairūs užsiėmimai – judesio, šokio ir sporto veiklos. 

pirtis2

Apleisto patato prie Vingio parko laukia didžiulės permainos. Foto: Saulius Žiūra.

Ketinama investuoti apie 200 tūkst. eurų. Laukia trys įveiklinimo etapai: patalpų techninis įvertinimas ir komunikacijų įvedimas; paviljono, kavinės ir lauko erdvės struktūrų projektavimas, gamyba ir įrengimas; rūsio dalies – pirties, dušų, WC, virtuvės ir lauko krioklio įrengimas. Pastatą veikloms pritaikyti planuojama per dvejus metus. 

pirtis3

Apleisto patato prie Vingio parko laukia didžiulės permainos. Foto: Saulius Žiūra.

Jums taip pat gali būti įdomu: "Lakštingala" (ne)gali nečiulbėti