Drama Naujamiestyje: „Oslo namų” kvartale aidėjo šūviai kovinio ginklo

Pirmadienį, tarp 11 ir 12 valandos, Mindaugo gatvėje esančio „Oslo namų” kvartalo gyventojai, o taip šalia esančio „Comfort” viešbučio svečiai bei personalas išgyveno dramatiškas akimirkas – giedrą, saulėtą ir šaltoką dienos ramybę netikėtai sudrumstė šūviai.

Įvykio vietoje operatyviai atsidūrusiam 1323.lt reporteriui vieni liudininkai pasakojo suskaičiavę apie dvidešimt šūvių, kiti – girdėję tris šūvius su pertraukomis. Ties Mindaugo g.27 namu jau buvo sugužėję penki policijos ekipažai, vėliau jų skaičius padidėjo iki septynių, netrukus prisijungė greitosios pagalbos ir priešgaisrinės tarnybos ekipažai.

8

Šaulio sulakymo Mindaugo gatvėje operacija. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kol pareigūnai, apsivilkę neperšaunamas liemenes, rankose turėdami skydus ir šaunamuosius ginklus, ruošėsi šaulio sulaikymo operacijai, įvykio vietoje sutiktas vaikinas pasakojo, atskubėjęs čia sulaukęs mirtinai išgąsdinto bičiulio skambučio – esąs kažkoks vyras, pabeldęs į duris, pakvietė „pašaudyti” - vyriškis akivaizdžiai buvo apsvaigęs.

Taip pat rekomenduojame: Mano verslas: kaip vestuvių fotografas pradėjo kaljanų verslą 

Vis dėlto pavyko tokio netikėto ir gerokai pašiurpinusio kvietimo atsisakyti, uždaryti duris ir užsirakinti. Galima tik nuspėti, kaip vėliau nuaidėję šūviai išgąsdino čia gyvenančius ir dirbančius žmones – juo labiau, kad Vilnių vos prieš kelias dienas buvo sukrėtę įvykiai prie Karoliniškių „Rimi Vaivorykštė” parduotuvės, kuomet vienas apsauginę kaukę atisakęs užsidėti pilietis peršovė koją apsaugos darbuotojui.

11

Šaudynės Mindaugo gatvėje: įkalčiai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Laimei, noras „pašaudyti” apsiėjo be aukų. Šaulio sulaikymo operacija įvyko taip, kad, vaizdžiai tariant, „nė šuo nesulojo”.

 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai informavo, kad 11.35 val. viešojo vietoje (Mindaugo gatvėje, Vilniuje) vyras (gim. 1984 m.), būdamas neblaivus (nustatytas 2,95 promilių girtumas) įžūliu elgesiu bei vandališkais veiksmais, demonstruodamas nepagarbą aplinkiniams, iš kovinio ginklo iššovė nenustatyta šūvių skaičių, tokiais savo veiksmais sukėlė aplinkiniams žmonėms pavojų, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.

Šaudynės Naujamiestyje, Mindaugo gatvėje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

 2

 3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Šis fotoreportažas - autorinis darbas. Jei norite prisidėti prie Vilniaus aktualijų pulso ir sostinės gyvenimo spalvų, galite savo auka paremti Vilniaus naršymo ir #VilniusGyvai iniciatyvą