Juvelyro kelią pasirinkęs Robertas dalinasi verslo ypatumais

Juvelyrika - tai įvairių dekoratyvinių objektų ar papuošalų dizainas, kūryba bei gamyba. Juvelyriniai dirbiniai gali būti gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų, tačiau dažniausiai visgi iš aukso arba sidabro. Juos neretai puošia įvairūs pusbrangiai akmenys arba brangakmeniai, tokie kaip deimantai, briliantai, safyrai, rubinai ar smaragdai. 

Šiuo metu, labiausiai paplitusi papuošalų gamyba ypatingoms progoms, tad tarp populiariausių gaminių patenka vestuvių žiedai, sužadėtuvių žiedai, papuošalai įvairioms metinėms ar vaiko gimimui paminėti. Papuošalų gamybą dažniausiai renkasi tie, kurie nori unikalaus, su stipria emocija juvelyrinio gaminio, kokio neįmanoma rasti jokioje parduotuvėje.

Jei jau ilgą laiką svajojate apie individualų juvelyrinį gaminį, juvelyras Vilniuje – Robertas Gaidanovič mielai priims Jus profesionaliai konsultacijai RG Juvelyrikos dirbtuvėje! Sužinosite daugiau apie siūlomas dizaino ir gamybos paslaugas bei preliminarias kainas. Visuomet atsižvelgiame į klientų norus, pasiūlome geriausią įmanomą variantą. Mus rasti galite adresu Šeškinės g. 32, Vilniuje arba susisiekti el. paštu info@rgjuvelyrika.lt bei telefonu +37064705546.

RGjuvelyrika Juvelyrikos dirbtuvių „RG Juvelyrika“ savininkas Robertas Gaidanovič. Foto: Anton Prokopov (fototakas.lt)

Juvelyrikos dirbtuvių „RG Juvelyrika“ savininkas Robertas Gaidanovič Jums pasakoja apie sėkmingai įkurtą verslą ir juvelyrikos amato subtilybes.

- Pradėkime nuo pat pradžių: kaip sugalvojote tapti juvelyru?

- Prieš 13 metų, kai dar mokiausi mokyklos 11-oje klasėje, kaip ir dauguma mano klasiokų, net neįsivaizdavau, kuo noriu tapti ar kur stoti studijuoti. Kažkurį įprastą savaitės vakarą, man būnant namuose, mama uždavė netikėtą klausimą: - Ką norėtum veikti po mokyklos baigimo? Kiek suglumęs nusijuokiau ir atsakiau, kad nežinau, bet gal ji turi ką pasiūlyti? Tuomet mama papasakojo, kad jai dirbant juvelyrikos parduotuvėje ji išgirdo, jog vienas juvelyras veda privačius juvelyrikos kursus. Susisiekus su juo ir viską aptarus, jau 11 klasės pabaigoje, beveik kiekvieną vakarą po pamokų važiuodavau į užsiėmimus. Dažnai draugai ar artimieji klausia ar brangiai kainavo mokslas ir kiek laiko truko kursai, į ką su šypsena atsakau: -  šiandien esu toks meistras koks esu dėka to, jog ir iki šiol žiūriu į juvelyriką, kaip į mokslą, kuriame aš planuoju būti amžinu studentu.

 - Kokio tipo juvelyrinius dirbinius gaminate?

 - Gaminame visų rūšių papuošalus ar dekoratyvinius objektus. Nuo smulkių, nebrangių žiedukų iki prabangiausių kolje tipo vėrinių. Konsultuojame klientus nuo pat idėjos gimimo iki visiško dirbinio išpildymo. Gamybai naudojame įvairių spalvų auksą, sidabrą, taip pat, pusbrangius akmenis bei brangakmenius. Juvelyrika - tai universalus menas, kuriame kiekvieno stiliaus žmogus atras savo „kampelį“. Šią idėją ir stengiamės perteikti - juvelyrinį gaminį sukursime bet kokį ir kiekvienam!

RGjuvelyrika3

 Juvelyro darbe reikia daug kruopštumo. Foto: Anton Prokopov (fototakas.lt)

- Pasidalinkite su mumis, koks įdomiausias gaminys buvo užsakytas pas Jus per šiuos metus?

- Vintažinio laikrodžio apyrankė, kuriai reikėjo sugalvoti ir pritaikyti nestandartinį užsegimą. Dirbinys vis dar procese, tad gaila, bet nuotraukomis pasidalinti dar negalėsiu.

 - Koks buvo greičiausiai pagamintas juvelyrinis dirbinys ir per kokį laiko tarpą pavyko jį pagaminti?

- Greičiausiai pagaminta buvo vestuvinių žiedų pora. Klientų porelė atėjo penktadienio rytą ir prasitarė, jog jau vakare jų laukia skrydis į užsienį. Jie buvo nusivylę, kad žiedų teks skubiai ieškoti svetimoje šalyje, nes Vilniaus prekybos centruose esančiose parduotuvėse jiems patinkančių žiedų rasti nepavyko. Žiedų modeliai buvo arba per daug banalūs, arba netiko dydžiai. Apžiūrėję katalogą, klientai išsirinko jiems patinkantį žiedų dizainą ir jau po 5 valandų pora laikė svajonių žiedus savo rankose.

- Kiek vestuvių žiedų pagaminate per metus?

- Nemažiau kaip 30 porų. Vienais mėnesiais būna mažiau, kitais daugiau. Vasaros sezonas būna itin įtemptas dėl darbų kiekio. Būsimiems jaunavedžiams rekomenduojame kreiptis į juvelyrą kuo anksčiau - taip būsite garantuoti, kad vestuvių dieną turėsite idealius, savo išsvajotus žiedus bei išvengsite papildomo streso dėl netinkamo dydžio ar ne visai išpildyto dizaino.

RGjuvelyrika2

Robertas Gaidanovič per metus pagamina ne mažiau 30 porų vestuvinių žiedų. Foto: Anton Prokopov (fototakas.lt)  

- Kokios jūsų tolimesnės perspektyvos versle?

 - Stengsimės ir toliau gaminti išskirtinius papuošalus, visapusiškai kelti kokybės standartus ir visuomet stengtis klientams pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį.

 - Ko palinkėtumėte savo klientams?

- Pirmiausia, norėčiau palinkėti rinktis unikalius papuošalus, kurie padės pabrėžti individualumą. Antra - dažniau juos gaminti pas patikimus juvelyrus, nes kiekvienas meistras jaučia atsakomybę už savo dirbinius, o tai reiškia, kad visada gausite geresnės kokybės papuošalą, kuris tarnaus ilgus metus.

RGjuvelyrika4

Unikalūs papuošalai pabrėžia individualybę. Foto: Anton Prokopov (fototakas.lt)

Siekiame edukuoti skaitytojus apie šį amatą ir jo subtilybes. Juvelyrika – apima ne tik papuošalų dizainą. Reikia išmanyti ir chemines medžiagų sudėtis, žinoti akmenų savybes. Kokių spalvų ir prabų būna auksas? Kuo skiriasi deimantai ir briliantai? Kokio stiliaus vestuvių žiedai patys populiariausi ir kodėl? Atsakymus į šiuos ir dar daugiau klausimų, rasite interneto svetainėje www.rgjuvelyrika.lt. Šioje svetainėje rasite ne tik gausybę įdomių straipsnių, bet ir galėsite pasidairyti po Roberto sukurtų juvelyrinių gaminių galeriją. Norintiems susisiekti greitai ir patogiai – interneto svetainėje rasite patogią kontaktinę formą.