Nuo „Maximos“ taromato į milijonierių topą

Praėjusį penktadienį Lietuvą sudrebino žinia, jog sostinėje pirktas „Eurojackpot“ bilietas laimėjo didžiausią sumą per visą loterijos Baltijos šalyse istoriją – daugiau nei 24 milijonus eurų. Netrukus prasidėjusios intensyvios laimėtojo paieškos atomazgą pasiekė vos per kelias dienas. Jau pirmadienį paaiškėjo, jog naujuoju Lietuvos multimilijonieriumi tapo keturiasdešimtmetį perkopęs vilnietis Vytautas (vardas pakeistas dėl laimėtojo saugumo), kuris bilietą lemtingajam žaidimui įsigijo pridavęs automobilio bagažinėje užsilikusią tarą. 

24 milijonų eurų vertės bilietas parduotuvėje laukė beveik parą 

Laimėtojas į „Eurojackpot“ loteriją Lietuvoje organizuojančios „Olifėjos“ būstinę atvyko pirmadienį po darbo kartu su žmona. Sutuoktiniai savo būseną apibūdino kaip euforiją ir laimėjimo istorija dalinosi dar patys sunkiai suvokdami, kas įvyko.

„Kiekvieną savaitę nusiperku po vieną „Vikinglotto“, „Teleloto“ ir „Eurojackpot“ bilietą – tai mano ritualas. Tad kai praėjusį penktadienį vakare važiuodamas namo prisiminiau, kad dar neturiu „Eurojackpot“ bilieto, nedvejodamas stabtelėjau Pilaitės „Maximoje“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas vyras. – Bagažinėje kaip tik voliojosi keletas užsilikusių tuščių butelių, pridaviau juos ir gavau 2 eurus 70 centų. Prie tos sumos pridėjau dar 30 centų – ir štai taip įsigijau, kaip pasirodo, ypatingą „Eurojackpot“ bilietą.“

pilaitemaxima

Laimingoji „Maximos“ paduotuvė. Foto: Google Street View.

„Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas pasakoja, jog laimingasis bilietas buvo atspausdintas sausio 20-osios pavakarėje – taigi sostinės parduotuvėje, stovelyje prie kasos, savo pirkėjo jis laukė beveik parą.

„O dar vienas įdomus faktas tas, jog į praėjusios savaitės „Eurojackpot“ žaidimą iš viso buvo parduota daugiau nei dvidešimt septyni milijonai bilietų aštuoniolikoje šalių. Pagrindinį loterijos prizą – „Jackpotą“ – laimėjo ir pasidalino tik du iš tų bilietų. Vienas – pirktas Vokietijoje, Badeno-Viurtembergo žemėje. Kitas – penktadienio vakarą atsidūręs Vytauto kišenėje“, – situacijos išskirtinumą dar kartą pabrėžė D. Kazlauskas. 

Kad visa Lietuva ieško rekordinės sumos laimėtojo – negirdėjo 

Paklaustas, kodėl į loterijos atstovybę nesikreipė savaitgalį, Vytautas pasakojo, kad tada dar net nežinojo, jog laimėjo.

„Visą savaitgalį ramiai su žmona leidom namuose, bet kažkaip prasilenkėm su naujienom – nei matėm, nei girdėjom, jog Lietuvoje laimėta rekordinė suma. Bilietus pasitikrinti susiruošiau tik pirmadienio popietę ir pradėjau būtent nuo „Eurojackpot“. Tikrinau naudodamasis „Perlo“ mobiliąja programėle ir jau nebežinau, kaip ten buvo. Laimėjimo sumos nepamačiau. Supratau tik tiek,  jog dėl laimėjimo reikėtų kreiptis į loterijos atstovybę telefonu. Taip ir padariau“, – vos kelių valandų senumo įvykiais dalinosi Vytautas.

Į skambutį atsiliepusi loterijos darbuotoja paprašė Vytauto padiktuoti bilieto numerį. O tada – paragino atsisėsti.

„Kai atsisėdau, pasakė, kad laimėjau 24 milijonus eurų, pasveikino ir pakvietė atvykti į atstovybę. Niekaip negalėjau suprasti ir patikėti. Netrukus paskambinau žmonai. Kadangi jau buvau pamokytas, kaip pranešti tokią žinią, žmonos taip pat pasiteiravau, ar sėdi, paprašiau, kad pasiimtų stiklinę vandens. Tada ir jai pasakiau, kokią sumą laimėjau“, – jau sėdėdamas loterijos atstovybėje kalbėjo laimėtojas.  

„Kai vyras pasakė, kad laimėjo 24 milijonus eurų, tikrai nuoširdžiai pamaniau, kad bando pajuokauti. Tik dar kelis kartus pakartojus ir pasitikslinus – po truputį įsileidau mintį, jog gal tai ir nėra juokelis“, – savo įspūdžiais dalinosi laimėtojo žmona. 

Iškart pateko į turtingiausių žmonių Lietuvoje sąrašą 

24 000 400 eurų sumą laimėjęs „Eurojackpot“ žaidėjas iškart pateko į turtingiausių Lietuvos žmonių 200-tuką. Remiantis žurnalo „Top“ 2021 metais sudarytu sąrašu, dabar Vytautas savo turtais prilygsta sąskaitoje taip pat apie 24 milijonus eurų turinčiam Domantui Saboniui ir nedaug teatsilieka nuo maždaug po 25 milijonus eurų valdančių Arvydo Sabonio ar Donato Motiejūno.

Tiesa, su didelėmis pinigų sumomis ateina ir didelė atsakomybė jas panaudoti tinkamai. „Man reikia veiklos, todėl tikrai neketinu, pavyzdžiui, išeiti iš darbo ir leistis į kelionę aplink pasaulį. Taip padaręs nebūčiau laimingas. Dabar leisime viskam susigulėti, nurimti emocijoms ir tada galvosime, ką galima protingo padaryti su tokia didžiule pinigų suma. Tiesa, su žmona jau spėjome pakalbėti, kad jeigu ji norės – galės pradėti savo verslą“, – paklaustas apie tai, kaip planuoja leisti laimėjimą, sakė Vytautas.

Siekiant padėti įvertinti galimas perspektyvas ir rizikas laimėtojui buvo pasiūlyta ir specialistų pagalba.

„Laimėti pinigai neabejotinai pakeis Vytauto ir jo artimųjų gyvenimą, o kad tas pokytis sukeltų kiek įmanoma mažiau streso, nerimo ir kitų neigiamų jausmų, mes pasiūlėme laimėtojui pagalbą – specialistų finansines konsultacijas, kurios padės jam tinkamai investuoti laimėjimą. Kadangi laimėtojas prizą vertina rimtai ir pragmatiškai, mąsto galbūt pradėti verslą, jis mielai priėmė mūsų pasiūlymą. Labai tuo džiaugiamės. Kaip ir apskritai faktu, jog tarptautinė „Eurojackpot“ loterija pagaliau atnešė savo pagrindinį prizą Lietuvai“, – sakė „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas D. Kazlauskas.

Vytauto laimėjimas gerokai pagerino iki šiol buvusį „Eurojackpot“ Lietuvoje rekordą, kuris prieš keletą metų atiteko inžinieriui iš Kauno, laimėjusiam „5+1“ kategorijos prizą – 7,6 milijono eurų.

Taip pat pralenkta ir kitos tarptautinės loterijos – „Vikinglotto“ – žaidėją Lietuvoje pernai aplankiusi sėkmė. 2021-ųjų vasarį vilnietis, užsukęs į parduotuvę nusipirkti mineralinio vandens, kartu įsigijo ir „Vikinglotto“ bilietą, kuris jam atnešė 13 milijonų eurų.