Pylimo gatvės metamorfozė: kuo virto nuodėmingoji „Kaligula”?

Ko tik savo laiku nematė Pylimo 38-uoju gatvės numeriu pažymėtas namas: čia buvo įsikūrusi kiniečių virtuvė, čeburekinė, o ne vienerius metus laipteliais pakildavę džentelmenai patekdavo į nuodėmingą rojų, kitaip žinomą kaip striptizo klubas „Kaligula”.

Stritizo klubas iš čia jau kadaise išnyko, bet „Google” atsiliepimai liko – och, kaip dejuoja nusivylę džentelmenai. 

Taip ir stovėjo gana ilgą laiką tuščios patalpos, kol galų gale vieną gražią karantininės vasaros dieną langai pasipuošė nauju ir gana intriguojančiu pavadinimu „30 plius”. 

Neiškentėme neužsukę ten, kur kadaise kiniečių patiekalus keitė čeburekai, o šiuos – karštos merginos. Viduje užtikome muzikantus, kurie tikrinosi garsą ir ruošėsi vakaro pasirodymui, o tapduryje sutikta paslaptinga šeimininkė trumpai papasakojo apie naujojo, vos prieš kelias savaites duris atvėrusio klubo-baro koncepciją, kuri, tiesą sakant, gana įvairi ir nevisiškai atspindi pavadinimą „30 plius”, kurį bent jau aš asmeniškai iššifruočiau kaip „šokiai kam per trisdešimt”.

5 Naujasis Pylimo gatvės klubas-baras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pasirodo, ne visai taip: į rankas įbukta skrajutė byloja, kad ketvirtadieniais čia rengiami gyvos muzikos vakarai, be to, baras-klubas laukia norinčiųjų čia surengti privačius ir įmonių vakarėlius, verslo popietes ir pristatymus, žodžiu, galima suprasti, kad naujasis klubas atviras pasiūlymams ir idėjoms.

1

Ruošiamasi koncertui. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O kol kas tai turbūt vieninelė vieta visame Vilniuje, kur po vienu stogu, tik skirtingomis dienomis, savo vakarėlį gali užkurti ir reperiai (vienas pirmųjų čia surengtų vakarėlių ir buvo skirtas repui/trepui), ir senjorai (jie laukiami sekmadieniais).

4

3 Nori šok, nori - ilsėkis. Klubas turi kelias erdves ramiam pabendravimui. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Geriausiomis savaitėmis dienomis – penktadieniais ir šeštadieniais - duoklė atiduodama aštuoniasdešimtiesiems ir tai per keturiasdešitmetį perkopusiai auditorijai, kuriai nesvetimi prisiminimai apie mokyklos diskotekose griaudėjusius „Modern Talking”, „Joy”, „Alphaville”, Toto Cutugno, Sandrą, Sabriną ir kitas to laikmečio pop deives ir dievačius.

4

 Nori šok, nori - ilsėkis. Klubas turi kelias erdves ramiam pabendravimui. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kol kas „30 plius” dar tik gryninasi – ne tik programoje, bet ir baro pasiūloje, interjere. Striptizo stulpų ir sukūrinių vonių nebeliko, tačiau yra kelios jaukios erdvės, kuriose galima pabendrauti į ausis nekalant disko garsams.

2

 Baro bariukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ką gali žinoti – galbūt tai ir yra tai, ko trūko no madingų barų ir hipsteriškų smuklių persisotinusiems vilniečiams? Laikas parodys.

7

Renginių plakatai kolekcionuojami štai ant šios raštuotos sienos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt