Pilvo malonumai: Teksasas T.Ševčenkos gatvėje

Naujamiestyje esanti T.Ševčenkos gatvė pamažu tampa gatvės maisto alėja ir dar viena išraiškinga detale sostinės kulinariniame žemėlapyje. Prie čia esančių kišeninių piecerijų, kebabinių visai neseniai prisišliejo ir „Donde” taqueria - takų (tacos) mėgėjams jau pažįstama nuo tada, kai buvo įsikūrusi kitame Naujamesčio kampelyje „Uptown Bazaar”.

O dar anksčiau Lindrės, įdomios biografijos Amerikos lietuvės, atsikėlusios čia iš Teksaso (JAV) sostinės Ostino, takus tekdavo tiesiog įsigyti nuojautos būdu – tikėtis, kad vedant vaiką į darželį, ir vėl išvysi jos autobusiuką su garuojančiais užkandžiais. Su Lindrės istorija galite susipažinti ČIA.

 

Naują istorijos lapą „Donde” T.Ševčenkos gatvėje ėmė versti dar prieš karantino įsisiūbavimą ir lauknešėlių pagalba sėkmingai jį išlaikė. Anksčiau čia buvo įsikūrusios kelios viešojo maitinimo vietos, tačiau didesnės sėkmės nesulaukė. „Donde” ir jos takai, panašu, gali čia įsitvirtinti ilgam bei tapti šios Naujamiesčio gatvės greito maisto simboliu – panašiai kaip ir priešais esanti „Andriaus pica”.

9

„Donde” šeimininkė Lindrė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Taigi, po ilgesnės pertraukos vėl skrandį pradžiuginome takais. Užeiga šiandien jau pilnai atvėrusi savo duris – mes gi užsukome į „Donde” praėjusią savaitę ir mėgautis patiekalais teko lauke, nuėjus vos keliasdešimt metrų – labai jau norėjosi kuo greičiau į rankas čiupti ir sušlamšti carnitas - „Donde” hitparado nr.1 (su lėtai troškinta kiauliena). Kitas mūsų pasirinkimas - amarillo (su jautiena). Du takai – 5.4 eur. Ir už tai gauni visą paletę gerų emocijų, kurios užplūsta kuomet pilvan nuslenka tiesiog nepriekaištingai pagaminti takai.

1

„Donde” lauknešėlis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Dabar, kai karantino gniaužtai, dar neseniai kaip reikalas smaugę viešąjį maitinimą, gerokai atlaisvėjo, T.Ševčenkos gatvėje, prie balta žvaigžde papuoštų durų išsirikiuos kur kas daugiau staliukų ir, tikėkimės, užkvips Naujamiestis...

Daugiau fotoįspūdžių iš „Donde”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

3

4

5

 

6

7

8