„Wingo": pilvo triumfas šalia statybvietės

Prieš pradedant pasakojimą apie bene egzotiškiausią šių karantininių dienų Vilniaus užeigą, reiktų šiokio tokio žvilgsnio į praeitį.

Taigi, kieme – 2012-ieji, o gal 2013-ieji. Šv.Stepono gatvėje ilgus metus karaliavusi kavinaitė „Gramutė”, pasižymėjusi lietuviškais karbonadais, savotiškais barmenais-padavėjais ir puikiu vaizdeliu pro apmusijusius langus į taip vadinamą Kiaušinio skverą, užveria duris ir užleidžia vietą tų dienų netikėtam ir pregresyviam kulinariniam proveržiui – į sparnelius orientuotai užeigai „Wingo”.

3

Sodriai BBQ nulieti sparnai - mūsų skrandžio favoritas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Praėjo ne tiek mažai laiko, o karbonadą pakeitusių sparnelių skonį, rodos, iki šiol jaučiu. Ir pamenu vėlyvą vakarą, sausakimšą „Wingo”, masę jaunuolių, užsimaukšlinusių „full capus” ir audringai reaguojančių į veiksmą mirguliuojančio televizoriaus ekrane, kur rodomas „SuperBowl” - amerikietiško futbolo finalas, pasižymintis rekordine auditorija, rekordiniais televizijos reklamų įkainiais ir absoliučiai fantastiškais sutriaukštų vištų sparnelių skaičiais. Net pamenu, kad vienas tų vyrukų, įsmeigęs akis į ekraną, buvo Andrius Tapinas, šiandieninis feisbuko didysis kunigaikštis.

Štai toks spalvingas, bet, deja, neilgai prie Kiaušinio egzistavęs, buvo „Wingo”. Patalpų šeimininkai nutarė čia įsileisti „Aibę” ir amerikietiškos popkultūros salelė išplaukė iš Šv.Stepono gatvės.

5

O čia jau Buffalo - norintiems aštriau. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Reinkarnacijos teko šiek tiek luktelėti, bet štai jau ketvirtą sezoną „Wingo” sparneliai į gurmanų skrandžius keliauja iš Konstitucijos prospekto žemutinės dalies, savotiško „undergroundo”, kur anksčiau buvo įsikūrusi užeiga „Route 66”, o dabar šeimininkauja Skirmantas Tomkevičius – tas pats vyrukas, kuris savo laiku kepė sparnus Šv.Stepono gatvėje. Konstitucijos prospekto užeigoje Skirmantas „sukryžmino” du savo pomėgius: sparnus ir sportinio pokerio klubą. Ir, panašu, sekasi neblogai.

7

Skirmantas ir jo kultinis staliukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Net dabar, kai pandemija į nežinią įstūmė ne vieną šimtą sostinės užeigų, sportinio pokerio klubo-sparnelinės „Wingo by Du karaliai” šefas panikos nejaučia: taip, pokerio entuziastai sėdi namuose, tačiau „Wolt” ir „Bolt” kurjeriai vis leidžiasi laipteliais ir į savo kuprines krauna užsakymus. O ir pats Skirmantas nesibodi maisto išvežiojimo darbo – vyras užsidegęs pasakojo, kaip vienos įmonės vadovas savo darbuotojams užsakė tiesiog milžinišką kiekį sparnų, ir „Wingo” metė visus savo resurus. Ne taip paprasta per pora valandų iškepti ir išvežioti 1600 sparnų, tačiau po to gali didžiuodamasis atsikvėpti ir atsikimšti putojančio butelaitį.

2

Maisto išvežiotojų laukia šioks toks laiptelių išbandymas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau grįžkime prie egzotiškiausios šių dienų sostinės užeigos titulo (na, šį titulą suteikėme mes). Prabilus apie karantino sąlygų švelninimą ir galimybę atsidaryti lauko terasas, ne visos užeigos plodamos rankomis sutiko šią žinią – vienas dalykas, kai terasoje, laikantis reikalavimų, gali susodinti dvidešimt žmonių.

Kitas reikalas – kai tų staliukų gali pastatyti tik kelis. O štai prie „Wingo by Du karaliai” stovi tik vienas staliukas dviem žmonėms. Ir jį, pasirodo, galima rezervuotis. Ir staliukas šis nepaprastas – o su vaizdu į už kelių metrų vykstančias sostinės megaprojekto, suprojektuoto „Studio Libesind”, statybas.

1

Ar kada užkandžiavai praktiškai statybvietėje? Kultinis staliukas - dešinėje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Štai tokiomis aplinkybėmis, sėdėdamas prie to vienintelio staliuko ir mėgaudamais gegužės saule bei nutilusia statybviete (statybininkai šventė gegužės pirmąją), po ilgesnės petraukos ir vėl pasinėriau į sparnų fiestą, čiupdamas pirštais tirštai nulietus „Crispy Smokey BBQ Wings”(devyni sparnai – 6.5 eur), užgerdamas „Dundulio Humulupu IPA” (keturi eurai), ir kyšteldamas ranką į lėkštę su aštresniais „Buffalo Hot” sparnais (devyni sparnai – šeši eurai).

8

Sportinio pokerio entuziastams dar teks luktelėti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ką gi, ką gi. Paskutinį kartą sparnus taip smagiai kirtau klube „Narauti”, na, o dabar tenka pripažinti, kad Konstitucijos prospektas tampa sparnelių šventove - „Narauti” ir „Wingo by Du karaliai” skiria koks puskilometris, tad sparnelių fanai gali susibraižyti smagią kulinarinę trasą. Esu tikras, kad pats šią trasą įveiksiu ne kartą.

4

„Wingo" valgiaraštis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt