„Karantino vaikas”: pica dulkėto kiemo

Saulėtas, ramus ir dulkėtas vidurdienis T.Ševčenkos „piatiorose” - tame unikaliame industriniame Naujamiesčio rezervate, kur susisluoksiuoja gamyba, prekyba, gyvenimas loftuose bei kartais itin audringi vakarai labiausiai vietiniame bare iš visų vietinių - „Elektrite”. 

„Elektritas”, kaip ir kitos smuklės, uždaręs duris ir gyvena laukimo režimu. Tačiau ko g ten lukūriuoja ant šaligatvio krašto prisėdęs jaunas vaikinukas? O gi, pasirodo, tai „karantino vaiko” - „Elektrito” picerijos „Radio pizza” picų kepėjas.

1 Vidurdienis šalia „Elektrito”/„Radio pizza”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Picomis „Elektrite” buvo galima mėgautis jau kurį laiką, tačiau įsisiūbavusi koronaviruso krizė barą paskatino žengti žingsnį link dalinės picerijos „autonomijos”. Ir štai jau daugiau kaip mėnesį per „Radio pizza” langelį keliauja picos. Atėjo metas ir mums jas išbandyti. 

Įprasta, kad jei čiumpu picą išsinešimui šeimai, tai būna „Margarita” - ne todėl, kad pigiausia (6 eurai), o todėl, kad įtinka visiems šeimos nariams. Visai neblogas testas, leidžiantis savotiškame picų žemėlapyje pasižymėti, kad štai čia – skanu, o štai čia – ne itin.

2

 Vyksta kūrybinis procesas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ir koks gi įspūdis iš dulkėtojo T.Ševčenkos kiemo? Tikra neblogas – vaikai kėlė nykščius, žmona šypsojosi, o aš pats jau kurį laiką audžiu mintis, kad pasibaigus karantinui reikės užsukti į „Elektritą”, kurio, tikėkimės, koronavirusas nepaguldys į sunkiai sergančių ligonių patalus.

Viešnagė „Radio pizza”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

3

4

5

 6