Kaip Kijevo kotletas skrandį Kalvarijų gatvėje glostė

Gandai apie savotišką „Vaivos”, kultinės praėjusio amžiaus vidurio-pabaigos sostinės Senamiesčio užeigos, reinkarnaciją pradėjo sklisti dar rudenį, o vienas skaitytojas mūsų ketinimus užsukti čia pasižvalgyti pavertė realiu, brūkštelėjęs pastebėjimą, jog „Kijevo kotletas čia – skaniausias visame Vilniuje”. Ar Jūs pajėgūs atsilaikyti prieš Kijevo kotletą? Mes – ne, tad galų gale pravėrėme „Legendinės Vaivos” duris.

 MG 1889

 „Legendinės Vaiva”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kalvarijų gatvės trasoje įsikūrusi užeiga yra sąlyginai netoli sostinės finansinio rajono (kurio svariausias akcentas, žinoma, savivaldybė) dangoraižių, tad truputį kankino nerimas – ar prikimštais banknotais negalinti pasigirti Vilniaus tyrinėtojo kišenė įstengs pakelti pietų naštą šioje užeigoje. Tačiau jau prie durų dailiai iškabintas valgiaraštis nuramino ir net paglostė širdį: išsvajotasis Kijevo kotletas už 3.35 eur atrodė kaip labai geras sandoris tarp burzgiančo skrandžio ir kišenėje skambančių monetų.

Liko tik įsitikinti, ar kalbos apie jo skonį yra pagrįstos. Beje, šalia „Legendinės Vaivos” yra tarpuvartė, kurioje galima pasigrožėti Šnipiškių kontrastais ir tai, ko gero, yra vienintelis panašumas su Pilies gatvės „Vaiva”, kurios tarpuvartėje savo laiku trynėsi itin spalvingi žmonės.

 MG 1894

 „Legendinės Vaivos” tarpuvartė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Prie baro sukasi pražilęs, bet guvus Kazimieras – vyresniajai kartai neblogai pažįstamas barmenas iš Žirmūnų „Šaltinėlio” klestėjimo laikų. Nutaikęs progą, kai vieni valgytojai pakilo, o kiti dar tik praveria duris, čiaukštelėjau pora kadrų.

Pasižvalgyti yra į ką: pradedant nuo ant stalo pateikto kryžiažodžio (matyt taip stengiamasi bent kiek lankytoją atitraukti nuo išmaniųjų telefonų) iki vintažinių dalykų – juostinis magnetofonas „Jupiter”, legendinis televizorius „Šilelis”,che che...Nuo sienos žvelgia sovietmečio laikų popkultūros žvaigždės bei alaus etiketės, užeiga spinduliuoja šviesa ir jaukumu, o tai pats tas įsisiūbavus šaltajam sezonui, kuris kol kas, tiesa, nėra toks jau šaltas.

IMG 1919

  „Legendinės Vaiva”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Na, ir štai, Kijevo kotletas jau ant stalo. Lyg tyčia, vizito išvakarėse vienoje tinklinėje užeigoje teko sukramsnoti bemaž 6 eurus kainavusį Kijevo kotletą, tad yra puikus šansas palyginti kainą ir kokybę. Ir ką gi, Kalvarijų gatvės Kijevo kotletas duoda į kaulus Naujamiesčio Kijevo kotletui pagal visus parametrus: vos ne dvigubai (!) pigiau ir gerokai skaniau. Na, lėkštės iliustracija byloja pati už save.

IMG 1925

 Kijevo kotletas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ech, gal dar taip bokaliuką, juolab, kad ir bokalai lyg iš jaunų dienų, ir pasirinkimas, ką į juos pilti nemenkas...Bet gal kitą kartą, juolab, kad, praalkus ar ištroškus Kalvarijų gatvės rajone bus aišku, kur ateiti.

Svečiuose pas „Legendinės Vaivą”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

 MG 1896

 MG 1898

IMG 1936

 MG 1901

 MG 1904

 MG 1906

IMG 1931

 MG 1910

  MG 1914

 IMG 1944